Malé nehody (festivalový název)

Little Accidents

USA, 2014, 105 min

Pro mě velké překvapení, film sice vypadal zajímavě, ale že bude až tak dobrý, jsem vážně nečekal! Precizně rozehrané postavy se svými příběhy, děj je vícevrstevnatý, ale všechno do sebe zapadá. Navíc se mi vážně dost líbily lokace, v nichž se natáčelo, což filmu přidávalo na síle. Prostě pecka. KVIFF 2014(11.7.2014)

• VanTom

Nezávislé drama z maloměsta se hnípe v pocitech několika individuí, jimž život změnila, rozdělila i spojila tragická důlní nehoda. Uspávajícně pozoruje vyrovnávání se s následky svých i cizích činů a ničím nepřekvapí, i když pod (jejich) kůži se dostane. 5/10, ale stáhnu to tentokrát dolů za tu neustále se - jako na vodě - pohupující kameru, jíž se semtam něco odkolébá úplně ze záběru.(14.2.2018)

Snímek popisuje stísněnou atmosféru malého městečka, uzavřené komunity lidí, která se vyrovnává s tragickou důlní nehodou. Zdá se, že hlavní postavou je jediný přeživší dělník, který také jako jediný může v případu svědčit a je pod velkým tlakem okolí, spolupracovníku i odborového předáka. Dramatičtější a zajímavější linie příběhu se však následně začne rozvíjet v rámci skupiny spolužáků, kterých se atmosféra v zapadlém městečku dotýká stejně silně. Překvapil také mimořádně vyzrálý herecký výkon Jacob Lofland, který ztvárnil roli Owena.(11.7.2014)

• kaylin

Některé nehody jsou velké, některé malé. V tomhle případě je to prostě jen omyl. Jako kdyby si Američané konečně uvědomili, že tu byl neorealismus a teď se ho pokoušejí adaptovat pro moderního diváka v barvě. Nudný film s nudnými postavami, který si o sobě myslí, že bude mít skutečně tíživý dopad. Nemá.(1.4.2015)

Malé mestečká kdesi v zapadákove sú naozaj taký svet sám pre seba. Čo oceňujem v prvom rade, tak vynikajúco rozobraté charaktery jednotlivých postavičiek a ich vzájomných vzťahov. Potešila ma aj atmosféra - dusivá, ťaživá a tak zvláštne melancholicko-clivá. Niečo pre introvertov. Tí ostatní čo ja viem, asi z nej moc nadšení nebudú. Záver ma však nemilo prekvapil, takže hviezda dole. Skončilo to tak nemastne-neslane a práve v tom najlepšom. Čiže v snímku sa dozvieme o príčinách udalostí a jednotlivých charakteroch, ale ohľadom dôsledkov konania postáv už divák nedostane žiadnu odpoveď. Škoda. Ale aj tak slušný nadpriemer. 80/100(19.8.2019)