M is for Mackinaw

Krátkometrážní / Horor
USA, 2013, 5 min

Kamera:

Domenic Barbero

Rodinný tyran, strach, nezájem okolí a jednoho dne vzpoura slabého a bezbranného. I krátká chvilka odvahy se může krutě nevyplatit. (Jezinka.Jezinka)

corpsy

Tak to by nasr@lo aj mňa. Človek sa tak snaží o spravodlivosť, až z nej nič nemá. Okrem skvelej pointy, nejde o nič novátorské, ani príbehovo, ani formálne. ()

Radko

Sfilmované príslovia sa stretávajú v štyroch minútach. Tak dlho sa chodí so džbánom pre vodu až sa ucho utrhne (tu modifikované do hesla "Tak dlho sa mláti žena a syn, až sa jeden z nich naserie") sa prekríži s porekadlom Dvakrát meraj a raz strihaj. Filmársky zručné spracovanie jednoduchého námetu s pointou v posledných sekundách napovedá, že autori majú nábeh na dráhu výrobcov remeselne slušných thrillerov pre široké adrenalínu chtivé televízne diváctvo. ()

PetrPan

Po formální stránce nadprůměrná záležitost a možná kapku moc kruté rozuzlení už tak krutého příběhu. ()

SOLOM.

Slušně natočené drama s hororovým koncem. Nejvíc se mi na tomto snímku líbila krajina a pak samozřejmě taky práce kameramana. Ten odvedl velmi slušnou prácičku. Zároveň chci pochválit i tvůrčí myšlenku a především „nebojácnost“ nabídnout divákům skutečně nečekaný závěr. Na těch pár minut to nebylo vůbec špatné. Klidně bych snesl více podobných krátkometrážních kousků. ()