Pán času: Planeta mrtvých (TV film)

Doctor Who: Planet of the Dead

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 59 min

James Strong

Tracie Simpson

Potvůrky z Černočerné tmy versus Catwoman a Doktor ve velikonočním rozmaru v nejlepším velikonočním speciálu novodobého Doctora Who. A to že je to doposud jediný velikonoční speciál na tom nemění zhola nic.(5.1.2014)

Zajímavé, celkem chytré ale takové příliš vsunuté dle mě. Chudák Doktor nemůže ani jezdit autobusem aniž by se něco špatného nestalo, skončil s partou pasažérů na pouští s obr mouchama a lítajícíma železnýma rejnokama a vytřískal z toho docela dost. Toto se mi nechce tolik komentovat takže: záporáci i zápletka celkem originální, společnice, co se mohla vrátit, tajemná věštba na konci a létající autobus - prostě 4*(14.4.2014)

V špeciálovej sérii 2009 Davies a Tennant rozohrali veľmi kvalitnú hru (aspoň teda zo začiatku...) a prvý (a tiež jediný) veľkonočný špeciál (v mojich očiach) prekonal všetky dovtedajšie vianočné. Od začiatku do konca je to nahláškovaná jazda, ktorá sa ani na nič viac nehrá, čo rozhodne oceňujem. Rukopis Garetha Robertsa je očividný a potvrdzuje fakt, čo je dnes všeobecne známy... zo všetkých doctorovských scenáristov má Roberts najlepšie hlášky. Neviem, aký veľký podiel na scenári mal, tak chválim aj Russella... Btw: Prečo tu nie je Gareth napísaný ako scenárista?(2.1.2015)

Jeden z těch lepších speciálů kolem 10. Doktora. Použít jako hlavní „hrdinku“ postavu typu Christiny, to bych spíše čekala u Moffatovy produkce, a právě proto sem přinesla docela vzpruhu. Zápletka asi ne novátorská, ale určitě zajímavá a především nevšedně a zábavně zpracovaná s dobrými momenty, občas tu byla docela vtipná místa. Lepší čtyři hvězdy. 84%(4.3.2015)

Zatím asi nejlepší speciál. A vím, že tato poznámka patří spíše do komentáře k celému seriálu, ale znovu a znovu žasnu nad schopností neustále vymýšlet nové a nové originální mimozemšťany s naprosto odlišnými vlastnostmi a schopnostmi. Tihle plechoví rejnoci měnící všechno na písek jsou toho jen dalším příkladem... 100%(19.6.2016)