Mahó sensó (TV seriál)

Mahou sensou

Magical Warfare

Animovaný / Akční / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2014, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

• Hromino

Kdybych měl přirovnat míru zbytečnosti tohoto anime v kontextu dosavadní anime tvorby k nějaké věci, byla by to kadibudka uprostřed veliké řeky, a pokud bych měl zavést měrnou jednotku plochosti postav, byl by jí 1 takeši. Takeši je hlavní hrdina… velmi, velmi výrazný hlavní hrdina, zajímavý charakter už od pohledu, a ta bloncka a bloncek, jejichž jména si nepamatuju…. taktéž parádně vykreslené postavy, které jsem si velmi rychle zamiloval a v jejichž přítomnosti jsem se vždy začal tetelit blahem! Ale dobře, žerty stranou. Upřímně nevím, zda se poslední dobou Madhouse úmyslně snaží plodit co největší mainstream, aby se zavděčil co největšímu počtu diváků, ale pokud tak opravdu naschvál činí, proč se tvůrci aspoň malinko nesnaží do seriálu přidat něco svého, nějaké vlastní, zajímavé nápady? Z Magických válek, jak zní doslovný překlad této slátaniny, čiší odbytost, nezájem a apatie tvůrců na sto honů. Opravdu, tak odbytou slátaninu takových rozměrů jsem na poli anime už hodně dlouho neviděl. Přinejmenším bych očekával, že když už se seriál jmenuje Magické války, tak v něm nějaká ta válka bude. Chyba lávky. Seriál má mít dvanáct dílů, ovšem v dosavadních pěti dílech byl jen jeden (!) větší souboj ve čtvrtém díle, přičemž zbytek je jen směskou pečlivě vybraných klišé žánru. A jakých že? „Neobyčejná” střední škola, divná ředitelka, velké kozy hlavních ženských protagonistek, alternativní svět magie, milostný trojúhelník, cosi jako hláškující přicmrndávač hlavního hrdiny a samotný tupý hlavní hrdina s temným tajemstvím týkající se jeho rodiny, který je sice neschopný, ale jakmile má ochránit ctěnou lásku či kamaráda, tak vyhraje proti komukoli… byť jen s bambusovým mečem na kendó. Ne, nemám chuť se v rozboru tohoto chrchelu rochnit jak prase v bahně. Kresba podprůměrná, animace taktéž, hudba nijaká, opening taktéž… jenom ending od mé vcelku oblíbené zpěvačky Nano ušel, ale i ten mohl být mnohem lepší. Ne, hodnocení bude nejnižší. Drbu na to po pěti dílech.(8.2.2014)

Kritizovat tohle dílo po pár dílech opravdu nemá smysl. Člověk si to musí shlédnout celý, protože to zajímavější se začíná dít až v druhé polovině anime. Navíc podle konce, snad to bude mít pokračování, jinak by to nemělo smysl vůbec sledovat, protože tahle první série je spíše úvodem, než něčím důležitým. Kouzelné války to jsou, ale spoilovat tady nebudu (btw. není válka jako válka). Nejnapínavější je samozřejmě poslední dvanáctý díl, který vám v nejedné záležitosti poplete hlavu. Animace je výborná a hudební stránka taktéž. Zvědavost se tu střídá s napínavostí. I když je pravda, že bych čekal trochu více akce, než toho neustálého kecání. Co se týče romantiky, tak je tu určitý náběh, ale pořád to nijak nepostopuje vpřed. Sice už nevzpomínám na všechna anime tohoto tématu (kouzla a současnost), ale řekl bych, že se pohybuje spíše v té přijatelné části, oproti jiným různým odpadům (např. Witch Craft Works, který běžel současně s tímhle anime).(28.3.2014)