poster

Ladybird Ladybird

Drama

Velká Británie, 1994, 101 min

Režie:

Ken Loach

Scénář:

Rona Munro

Kamera:

Barry Ackroyd

Hudba:

George Fenton

Střih:

Jonathan Morris
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(20.1.2006)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $152,457Tržby Celosvetovo $-(11.10.2009)

 • Pohrobek
  ****

  Zdánlivě banální historie všedních dnů se pod rukama Kena Loache změnila v neuvěřitelně silné drama. Snímek ani nemusel obsahovat dovětek, že byl natočen podle skutečných událostí. Příběh spíše jednoduché ženy, která neumí udržet svůj temperament na uzdě a částečně také kvůli tomu ztrácí jedno dítě za druhým. Většinou dramatických děl tak haněná "sociálka" tu hraje velmi neosobní roli, i když sympaticky samozřejmě nepůsobí. Občas otřesné, místy dokonce poetické, ale hlavně velmi vtíravé a vypjaté sociální drama.(23.5.2006)

 • Bebacek
  ****

  Asi největší Loachova depka. Jestli Crissy Rock během natáčení nepřišla o hlasivky nebo jí aspoň nerupla jedna žilka v hlavě, tak nevím...(4.4.2014)

 • kaylin
  ****

  Ken Loach je prostě velmi dobrým kritikem lidské společnosti, především dělnické třídy, a dokáže z ní vyhmátnout příběhy, které dovedou oslovit a které jsou do jisté míry i překvapivé tím, jakou mají formu. "Ladybird Ladybird" k nim rozhodně patří, a jedná se o snímek, který má hodně silný dopad na diváka.(26.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace