Když v tom jedou ženy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2014, 4 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Jiří Zykmund

Komentáře uživatele Tommassi3 k tomuto TV seriálu

Velmi dlouho mnou po zhlédnutí dokumentu necloumaly tak rozporuplné pocity, obzvláště u tak, s ohledem na komplikovanost časosběrné metody, nevděčného, za jaký Když v tom jedou ženy bezesporu platí, přičemž jednoznačně tleskám Theodoře Remundové, protože právě ona jednoznačně svým odchodem za kameru příjemně překvapila, i Kavkám, podobný projekt totiž veřejnoprávní obrazovce moc sluší !! S recidivou a bludnými kruhy mám vlastní zkušenost, a tak se mě podobná témata osobně velmi dotýkají, na druhou stranu právě ona zdrženlivost, s níž se Remundová snaží svým hrdinkám, k jejichž myšlenkovým pochodům a hodnotám se raději vyjadřovat nebudu, dopřát poslední zbytky důstojnosti, se mi zdá paradoxně jako největší přednost celého cyklu oproštěného patosu a citového vydírání diváka, zároveň však i jako největší slabina !! Se závislostmi je zkrátka potíž, ať už jde o drogy, alkohol či jiného člověka, a tak ochota protagonistek o nich mluvit sice určitě může pomoci lidem v podobně těžkých životních situacích, zde cítím, o co přesně se tvůrci snaží, nicméně o důvodech a motivacích k podobnému exhibování by se dalo polemizovat.. To už se ovšem bavíme o závislosti docela jiné, že ?! Každá doba si žádá své..(5.3.2014)