Drsňák

(festivalový název)

Film o lásce na první pohled a instinktivní nenávisti, uvedený v soutěžní sekci letošního Berlinale. Gangster a pasák Han-gi spatří na lavičce v parku studentku Sun-hwa, do níž se okamžitě zamiluje. Přes přítomnost dívčina přítele neváhá a dlouze ji políbí. Vytrvale pak Sun-hwa sleduje, a když ji přistihne při krádeži v knihkupectví, využije situace: po dopadení majitelem obchodu se dívka musí vykoupit. Vysokou částku ale nemůže vydělat jinak než v Han-giově nevěstinci. Její vztah k nové profesi i místu nabývá po počátečním zhnusení nejisté a dvojznačné podoby... (oficiální text distributora)

KOZLIK

Některé Kimovi snímky jse mi líbily více, ale každý jeho snímek je jedinečný. Donutí diváka dlouho přemýšlet. V tomto snímku má láska netradiční cestu i pojetí, ale je opravdová. ()

JB2203

Kdyby něco podobného natočil nějaký americký nebo evropský režisér, neuvažoval bych zřejmě o jiném ohodnocení nežli "odpad". V Kim Ki-Dukově případě se však zásadním aspektem měnícím můj pohled na celý film stává zcela nepochopitelné - až kamsi k hranicím iracionality směřující jednání a myšlení jednotlivých postav. A je to právě tato iracionalita, která v důsledku způsobuje, že divák po několika minutách sledování děje rezignuje na samotný příběh a zbytek stopáže vnímá jako sled exotických obrazů a symbolů protékajících mírně zmatenou myslí. V kontextu režisérova vývoje se právě obrazová symbolika (voda - nevědomí, ostří - zraňující láska, fotografie - čas...) stává tou nejzřetelnější devizou většiny jeho filmů. Stává se tím, co jeho tvorbu vyčleňuje z řady prvoplánově kontroverzních děl a co z něho samotného dělá jednoho z nejzajímavějších režisérů současnosti. Básníka filmového plátna. Leč v tomto díle - podobně jako ve všech jeho starších filmech - pouze výlučného formalistu. Proto dávám dvě hvězdičky. Zatím totiž ještě nejsem tak docela schopen vstřebat onu podivnou asijskou mentalitu, kdy hlavní hrdina příběhu vyjadřuje svoji osudovou lásku k ženě (přesněji: k zcela nezkušené dívence) tím, že ji zavře proti její vůli do nevěstince. ()

jenjan

Trošku předrsnělý drsňák ne?! Tak trochu android, který k nám spadl z galaxie jiné, ale asi i takové mohou být charaktery a cesty naše různé. Přesto mě to zaujalo, baví mě Kim Ki-dukovi svěží obrázky, hudba, herecké obsazení, Korea vůbec. Jen ten děj vyšroubovaný do největších obrátek mi tentokrát nějak nesedl. ()

PeterJon

Film z prostredia prostitútok a pasákov, obsahuje opäť zvláštne a nevysvetlené prvky typické pre Kima. Myšlienku som však nepochopil, možno chcel ukázať poetickosť v špinavých veciach. Kvalitou samaritánke alebo jar leto jeseň zima nesiaha ani po členky. Nič moc, v podstate ma ničím nezaujal. ()

milanko8

Už úvodní scéna s peněženkou, od které se odvíjí osud hlavní ženské postavy, mi přišla chabá a její funkce byla jenom jako záminka k hlavnímu ději zbytku filmu. A k tomu zbytku - čekal jsem film o "lásce", a tak jsem byl zklamán... ()

muti

zvlastna drama zo sveta seoulskeho Red Light Districtu. Ona ho potupi, on z nej spravi slapku. a medzi nimi je akysi vztah pricom o dievcinu maju zaujem aj dvaja poskokovia tohto hlavneho pasaka. film s anielen dal pozerat ale bol som aj zvedavy co sa bude diat dalej a ako sa to napokon vyvrbi. Treba fakt uznat ze pasak Han-gi ma ozaj tuhy koren, aj ked na ukor rozpravacskych schopnosti... zaujimavost: roztrhana fotka sa nachadza na mieste kde sa odohraval dej filmu Birdcage Inn ()

keym

No, je to zajímavý! Fakt nevim, kam na ty nápady Kim Ki-duk chodí. Rozhodně to není špatný film, ale tolik iracionality nejsem schopen pozřít. Takhle to přece nefunguje, nebo ano? ()

Mistr119

No, film trochu připomíná takový slabší odvar Krokodýla a Ostrova, což je dáno nejen stále se opakující ideou filmu (láska na okraji společnosti a zároveň lidskosti), ale i opakujícím se castingem, kór když Jae-hyeon Jo jako Drsňák i Krokodýl hraje furt tutéž rovinu a vlastně Won Seo taktéž. No, zatím to ještě je na 4 hvězdy zásluhou až divadelních filmových metafor (např. stěna ze zrcadla, která je z jedné strany "slepá", až po "vzplanutí plamene" si uvědomí její pomíjivost atd.), ale jestli to tak půjde dál... ()

tekedozai

Wow, kam Kim Ki-dk chodi na tie scenare, akoze premenit babenku, do ktorej sa hlavny predstavitel zalubi na slapku. Fakt drsne. Asi tak ako aj zaver, ked vlastne som cakal happy ending, ale typek, premenil auto na pojazdny smajchelkabinet - suchzimru, a chodil s nim po pristavoch a predaval svoju milovanu, dabljutief?? :) Aj napriek tomu ze som sa vo filme par krat stratil mu davam iba 4 *, malo to este zopar myslienok nedotiahnutych. ()