Chrysalis

• USA Battle Apocalypse (více)

Chrysalis je postapokalyptický horor, zasadený do obdobia 25 rokov po biologickom teroristickom útoku, následkom ktorého bol na svet vypustený vírus, premieňajúci väčšinu ľudstva na desivé kreatúry a umiestňujúci klinec do rakvy civilizácie. Malá skupina zdravých preživších dlhé roky bojuje o život a základné potreby, až kým „infikovaní" začínajú pomaly vymierať hladom. Dvaja z preživších, Joshua (Cole Simon) a Penelope (Sara Gorsky) sa spoja s cieľom zachrániť ďalších a obnoviť civilizáciu. Keď sa stretnú s Abirou (Tanya Thai McBride), jedinou preživšou z podobnej skupiny, ich svet a ciele sa významne zmenia a musia čeliť novým zložitým a nebezpečným výzvam, ktoré ohrozujú ich životy. (Incantator)

honajz

Nebýt tam ty zombie prvky, jde o docela hezké roadmovie o bezdomovcích, přecházejících ze slumu do slumu, kteří jednou potkají třetího (vlastně třetí) do party, a dokonce, považte SPOILER si to zařídí tak, aby to jejich bezdomovectví mohl někdo časem převzít. Ty zombie prvky jsou zde jen jako módní a nechutná okrasa, a jen vyplňují srdceryvné příběhy o minulosti postav, co dělaly, než se staly bezdomovci, případně fungují jako vyšší moc a nastolí spravedlnost, ale život jde dál, a tak honem k jezeru, kde se náš sen o motýlech změní k dobrému. ()

George Stobbart

Párik preživších sa pretĺka v postapokalyptickom svete po smrtiacej nákaze, ktorá pred rokmi zdevastovala ľudstvo. Časom natrafia na ďalšiu ženskú, ktorá uteká pred nakazenými a spolu sa snažia nájsť iných ľudí a nové útočisko. Na podobnú vlnu ako minuloročná slow burn indie pecka "The Battery" (či menej známa "Dead Weight") brnká práve "Chrysalis". Pomalé tempo, bezútešná atmosféra, chladný, depresívny a temný zombie nádych vyľudneného sveta, v ktorom sa snažia prežiť 3 postavy. Každá z nich má svoj príbeh i tajomstvo, je ľudská a divák jej praje prežiť to do konca. Nebezpečenstvo visí vo vzduchu a hoci sa môže zdať, že sa nič nedeje, veľkú časť stopáže som bol napnutý ako struna. Atmosféra hutná a tých niekoľko intenzívnejších hororových úsekov je spracovaných dostatočne pôsobivo, až strašidelne. Ja som spokojný; pri nočnej projekcii a s vyčíňajúcou búrkou za oknami to bol príjemne mrazivý zážitok. /Kickstarter financovanie zase raz padlo na úrodnú pôdu/. ()

Marceloo

Mladý pár žijúci v postapokalyptickom svete plnom Zombie bojuje každodenne o svoje prežitie. Jedného dňa narazia na dievča, ktoré putuje za skupinou živých ludí a tak sa k nej pripoja v nádeji na lepší život a túžbou po ludskej spoločnosti. Cestu si musia prebiť cez mestá plné krvilačných Zombie. - Pre mňa je to ďalší dôkaz, že kombinácia hororu a drámy mi nesedí. Postavy boli v pohode, taktiež boli perfektne zvolené miesta natáčania a všetko vyzeralo uveritelne. Hororová zložka ale nestála za nič. V celom filme sa objaví asi 10 Zombie, a tí aj tak nikomu neublížia. Najviac mi ale vadilo to, že keď už sa objavilo nejaké to zabíjanie, kamera išla úplne mimo záber a divák mohol vidieť tak maximálne dve kvapky krvi. Môj záver je taký, že ako dráma je to v pohode, ale ako horor to je horšie ako priemer. ()

FritoleXx

Konverzační drama musí mít prostě zajímavou zápletku, nečekaný zvrat či různorodé charaktery. Chrysalis nemá nic, je to špatný zombie horor a špatné drama. Přitom je to žánr který vyhledávám, tedy postapo o malé skupince lidí, která cestuje krajinou. Zde naše partička prochází vícemeně stejnými troskami města každý den a připadalo mi, jakoby se všechno natačelo v jedné ulici či co. Jediné plus, které zaslouží pozornost, je jeden zajímavý nápad, který jsem ještě u zombíků neviděl, ale co z toho, když ho nijak nerozvedli? Scénář ubohý stejně jako herecké výkony, ale to jim nemám za zlé, když se jedná o kickstarter projekt. Backeři museli být zklamaní. ()

ricci.s

Spomalená nezávislá postapokalyptická zombie konverzačka. Fanúšikovia týchto nízkorozpočtových snímkov si asi na svoje prídu aj tu, my ostatní (krvilační) to už nejako pretrpíme, čo iné nám ostáva. Trojica hlavných hrdinov sa snaží dostať do bezpečia a putujú z jedného miesta na druhé, sem tam zlikvidujú nejakého zombíka, a to je vlastne celé. Dejovo sa to vlastne ani nikam nesnaží dohrabať, skôr sa celý film koncentruje na charaktery postáv a vzťahy medzi nimi, gore takmer žiadne a celé je to od začiatku do konca monotónne, takže v pamäti mi to ostane maximálne pár hodín. Keď už spomalené zombárne, tak Exit Humanity, The Dead či The Road sú omnoho lepšou alternatívou (silný príbeh / atmosféra / solídne masky / kamera / prostredie / gore atď. - každý z nich vyniká v niečom inom). Pri tomto sa síce vydržať dalo, ale neodniesol som si z toho dokopy nič. Jediným pozitívom je najskôr to, že herci pôsobili vcelku uveriteľným dojmom. ()

• Tvorcovia hľadali miesta, vhodné na natáčanie, na internete. Keď také miesto našli, pripísali ho do scenára.
    (Marceloo)