Zánik

• Maďarsko

A kihalás szélén

Horor / Drama / Sci-Fi

Španělsko / Maďarsko, 2015, 110 min

Ale jo. Tahle postapokalyptická zombie záležitost se dá připočítat k těm několika málo projektům z posledních let, které do jinak vyčpělého žánru přinášejí svěží vítr. Líbilo se mi zasazení do ledového prostředí, spokojený jsem byl i s podobou, do které se zombíci vyvinuli a hodila se i dramatická rodinná linka. Herci si odvedli své a představitelka holčičky potěšila jak zvládnutým herectvím, tak faktem, že nebyla protivná. Určitě by se dala najít spousta much jako jsou digitální efekty či noční, takřka neviditelné ataky, které, vzhledem k vlastnostem potvor, neměly opodstatnění. Ale mě to nijak zvlášť neotravovalo, takže Extiniction hodnotím jako milé překvapení. 75%(2.8.2015)

Neškodný mix Já, legenda a 30 dní dlouhé noci.Postapo miluju tudíž jsem ochotnej přejít nepříliš kvalitní CGI zničeného světa a sněhové apokalypsy.Škoda, že tvůrci do těhle nadějných hororů michají lidské osudy, rodiná dramata a rádoby artové pokusy o vážné herecké výlevy.Na tohle dojelo jak Já, legenda, tak i 30 dní dlouhá noc.To se nemohl Vivas poučit a natočit o 30 minut kratší atmosferický vykosovák?O to víc to sraní emocí zamrzí při pohledu na perfektně zmáknutá monstra která budila opravdu strach a výtečný hororový momentky, kterých je ve filmu plno, bohužel jsou zašlapaný do země fňukáním malé holčičky a bytostně nesympatického a idiotského ''tatínka''.Je sice super, že Matthew Fox dostal po delší době zase pořádnou roli a na jeden večer to v klidu zabavilo, ale že to mělo daleko navíc...to jakože sakra mělo.55%.(10.8.2015)

Hororový fanoušci jsou zajímavá sorta. Mělo by se jim říkat hororový pindalové, protože furt pindají jako malý čubky. Buď je horor PG13 nebo je naopak jen o násilí, buď tam jsou charaktery nerozvinutý nebo je tam toho jejich vývoje naopak moc. Povinně se samozřejmě taky píčuje na neoriginalitu, nedejbože, že je to remake. Bohužel to pak odnášejí i solidní filmy jako je tenhle. Takže... KLADY: Dobrý řemeslný zpracování. Herci, hudba, kamera, všechno špičkový. Dobrá je i atmosféra a příběh. ZÁPORY: Ve střední části se film trochu táhne, klidně by snesl o 15 minut pokrátit, některé trikové dokreslovačky a zadní projekce nejsou úplně přesvědčivé, postavy se občas chovají tak, jak chce pan scenárista a některé motivace by potřebovaly ozřejmit. Speciální zmínku zaslouží scéna, v níž se Matthew Fox, kterej půl filmu vypadá jak fanda Plastiků, rozhodne ostříhat a oholit. Takže se nejdřív umyje, aby se pak ostříhal a měl po těle tisíce vlasů, který ho budou kousat. Kdy už jim tahle krávovina v těch filmech dojde?:)) Jinak si ale není na co stěžovat. Ideální večerní dvou program s The Colony.(12.8.2015)

Já měl narozdíl od vás velmi nízké očekávání, o to víc jsem byl překvapený, že sleduju horor, kde herci skutečně hrají a jsou schopni ukázat silné emoce, navíc příšery byly fakt parádně zvládnuté. Samozřejmě, že občasný digitál to kazí a že rodinný trojúhelník působí trochu směšně, ale na druhou stranu skvělá mrazivá atmosféra a velmi schopný kameraman tomu dávají přidanou hodnotu a vzhledem ke zdejší kritice se tohoto filmu naopak zastanu. Doporučuju!(7.9.2015)

• hladass

Tak tady je to hodně jednoduché, protože se jedná o tisíckrát viděné... Nízkorozpočtový, dosti natáhnutý snímek, ve kterém rodinná linka absolutně nefunguje a to i díky divně napsaným a chovajícím se postavám, hororová a akční už ano... Nakažené, zmutované, kanibalské bestie vypadají celkem fajn, digitální sníh a všeobecně dosti nepovedené efekty si mohli tvůrci odpustit... Za mě silně promrhaná šance...(19.12.2015)

• - Natáčelo se v maďarském městě Budapešť. (Terva)

• - Film měl pracovní název Welcome to Harmony. Tvůrci zvažovali, že se tak bude jmenovat i po dokončení. Nakonec se však rozhodli pro název Extinction. (Terva)

• - Ve filmu se objeví český samopal vz. 58 v provedení s RIS předpažbím. (SsgtJira)