poster

Ten Thousand Saints

 • USA

  10,000 Saints

 • Slovensko

  10 000 svätých

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2015, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kytarka
  ****

  Filmy, které nevysvětlí vše, jsou ty nejbáječnější. Aneb co je potřeba doslovně překládat na bandě mladých hardcore nadšenců, jejichž největší zálibou je se (nejen) zhulit přes noc do mrtva? Co je potřeba dodávat k tomu, když se následně udá pár celkem zásadních věcí a mladá krev je nucena přehodnotit, zda to stálo za to? Nic, jen to, že Asa Butterfield mě neustále přesvědčuje o tom, že bez problému zahraje takřka cokoli, a že i takovýhle naoko (s)prosťácký snímek mě na závěr donutí přemýšlet.(22.10.2016)

 • Anderton
  ***

  Ďalšia indie záležitosť, akých je zhruba nejakých 10 000 a toto je ďalšia k nim. Kto videl, chápe. Len je škoda, že nie je ešte viac indie a snaží sa byť zároveň aj hollywoodska. Postavy sú občas na slučku, prežívajú veľké trápenia z konkrétnej straty, sklamania, ale nestrácajú nádej. Je tu prítomný ten starý známy good feeling podobných filmíkov, len mám dojem, že by som to zvládol aj v depresívnejšej a tým pádom asi aj realistickejšej podobe, ktoá by látke sadla možno viac. Ale neviem, možno by to nedopadlo...a takto je to stále fajn. No a Emily Mortimer nikdy nebola viac sexy a Taylor Kitsch zase viac odpudivý so svojim mozolom a kastrolovým účesom.(24.7.2018)

 • Wysch
  ****

  Oukej, tak já budu první, což taky znamená, že komentář je o to těžší napsat. V první řadě - nejedná se ani o komedii ani o film hudební, a obsah vypsaný výše je zavádějící! Film se téměř celý odehrává v roce 1980, v době tak vzdálené, že většina z nás nemá ani ponětí, jak taková doba vypadala, natož jak vypadala na východním pobřeží USA, konkrétně v New Yorku. Ethan Hawk svého "syna" Juda (Asa Butterfield) neunese, anýbrž se svolením své bývalé manželky odveze do NY, aby se Jude vzpamatoval ze smrti svého nejlepšího přítele Teddyho (Avan Jogia), kterou má tak trochu na svědomí. Jude totiž není žádnej hodnej kluk, jak jsme na Asu Butterfielda zvyklí, naopak hulí trávu, čuchá freon a jiný sajrajty. Na Nový rok 1980, po krátkém setkání s Elizou (Hailee Steinfeld), která stihla mít s Teddym v koupelně na nějaké párty rychlý sex, se Jude probouzí vedle zmrzlého Teddyho, kterého zabila nejspíš kombinace mrazu, kokainu od Elizy a freonu, který si začuchal s Judem, a od té doby jde s Judem všechno s kopce, až do chvíle, kdy se v zapadákově objeví Ethan Hawke, aby svého syna vytáhl do New Yorku. Tam Jude najde Teddyho bratra, Johnnyho (Emile Hirsch), a samozřejmě Elizou, dcerou současné přítelkyně Ethana Hawka. A tehdy začíná několikaměsíční očistná pouť všech čtyř (šesti) aktérů tohohle filmu. 10 000 svatých není filmem pro každýho, a škodí mu několik věcí - levný look, nevysvětlování, one-linery, uspíšený vývoj postav, a pro mnohý diváky bude problém i v samotné nečistotě světa - Ethan Hawk vesele pěstuje za šatníkem marihuanu, kterou sdílí se svým synem, sedmnáctiletí pokuřují a popíjejí, co se dá, šňupají koks a tak dál. S tímhle se ne každej dneska dokáže ztotožnit, ale upřímně, i když jsem ve věku Juda a Elizy byl před mnoha a mnoha lety, upřímně přiznávám, že jsem nebyl o moc lepší. Až na ten sex na párty, že jo. Pro mě osobně je film naopak přitažlivej tím, že zbytečně nerozebírá detaily, které často jen naznačí - Johnnyho orientace, změna životního stylu obou mladých (Jude a Eliza), kterou ve světle Teddyho pozůstalosti oba dva postoupí. Postavy zpočátku rozhodně nejsou žádní sympaťáci, ale postupně dospívají a společně s přicházejícím dítětem se mění a snaží se pro sebe najít místo v životě. A ke všemu je ve hře výtečně zahraný táta v podání Ethana Hawka, který není zrovna vzorový fotřík, ale pro kluka, kterého vychoval, se jím nakonec stane. Škoda jen, že finále je vyslovené, a nikoliv zahrané. Pointa by tak mohla být o poznání silnější. [70%](22.9.2015)

 • kaylin
  ***

  Zase jeden takový ten film, který se snaží na dvou hodinách zachytit komplikovanou lidskou situaci a životní příběhy, které by bylo možné vměstnat klidně do hodiny i méně času a možná docílit i mnohem lepšího výsledku z celého promítání. Ty herecké výkony jsou dobré, ale mě tohle prostě nestrhlo a místy jsem se dost nudil.(23.9.2015)

 • bloodcountes
  ****

  Takový silně americký film, osmdesátky, hulení, freon, rychlosex, problematičtí rodiče, hudba, adopce a otázky identity, sexuální orientace, děti a to všechno ve velice příjemném mixu, což oceňuji, protože většinou mám u podobnch filmů touhu pomalým způpsobem povraždit veškeré přítomné postavy. Tady kupodivu ne. Je to lidské, nadlehčené, ale ne moc a -což oceňuji také- je to pozitivní. Ne HIV pozitivní, to ne, ačkoli jsem čekala, jestli se tento fenomém neobjeví také:) Výborný Emile, Ethan a Asa - i tady hraje skvěle, je prostě boží:))(2.6.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace