Ten Thousand Saints

Tínedžer Jude (Asa Butterfield) žije s matkou Diane (Emily Mortimerová) vo Vermonte. Po tom, čo jeho najlepší priateľ Teddy (Avan Jogia) zomrie na predávkovanie drogami, dospievajúci chlapec sa odsťahuje k svojmu otcovi Lesovi do New Yorku. Vyhnanec, cudzinec a rebel získava nových priateľov. Zoznámi sa s Johnnym (Emile Hirsch), spevákom v punkovej kapele a nevlastným Teddyho bratom. Potom sa pripojí k hnutiu Hard Core, ktorého stúpenci bojujú proti drogám, alkoholu a špinavému sexu. Spoločne s priateľmi sa pokúša pomôcť 16-ročnej Elize (Hailee Steinfeldová), dcére súčasnej priateľky jeho otca, ktorá  je tehotná s nebohým Teddym, nemá rodinu a nevie si rady so životom. Začína sa očistná púť šiestich hrdinov, ktorí hľadajú svoje miesto v živote. Aj napriek všetkým ťažkostiam a osobným problémom sú optimisti. Podarí sa im spoločne vytvoriť rodinné prostredie pre Elizino očakávané dieťa? Ako sa vyrovná Jude so svojimi citmi k Elize a nájde cestu k svojmu odcudzenému otcovi? (TV JOJ)

kaylin

Zase jeden takový ten film, který se snaží na dvou hodinách zachytit komplikovanou lidskou situaci a životní příběhy, které by bylo možné vměstnat klidně do hodiny i méně času a možná docílit i mnohem lepšího výsledku z celého promítání. Ty herecké výkony jsou dobré, ale mě tohle prostě nestrhlo a místy jsem se dost nudil. ()

Morholt

Fajn muzika, filmu se podařilo poměrně slušně vystihnout atmosféru doby (alespoň myslím) a absolutorium zaslouží i herci, přičemž Ethan Hawke se snad ani v podobných rolích nemusí příliš snažit, protože mu to jde přirozeně samo. Nicméně mi připadalo, že je tady těch ingrediencí moc a mě se přes tu barikádu koksu, straight edge, adopcí a řady dalších věcí nepodařilo tak úplně dostat. Bohužel. 50% ()

Aljak

Spočiatku slabšie, ale potom sa to pekne rozbehlo do veľmi vydarenej dejovej línie, ktorá však opäť pridlho čakala na dôležitý zlom - ten bol počas ustálenej situácie už doslova nutný. Ale každopádne, jadro celého filmu bolo zaujímavé, aj keď som podľa popisu a zaradenia žánru čakal, že tá hudobná stránka filmu bude o čosi výraznejšia. Veľkým plus boli najmä charaktery mladých postáv pochádzajúcich z polorozpadnutých rodín. Jude mi spočiatku prišiel nesmierne nesympatický (najmä tou debilnou ofinou až po bradu), ale potom si získal moje sympatie. Avšak ani zďaleka nie také ako pôvabná Eliza v podaní Hailee Steinfeld. No a ešte niečo k postave "dobrosrdečného" a "obetavého" Johnnyho, ten ma svojou falošnosťou a pokrytectvom veľmi sklamal. ()

bloodcountes

Takový silně americký film, osmdesátky, hulení, freon, rychlosex, problematičtí rodiče, hudba, adopce a otázky identity, sexuální orientace, děti a to všechno ve velice příjemném mixu, což oceňuji, protože většinou mám u podobnch filmů touhu pomalým způpsobem povraždit veškeré přítomné postavy. Tady kupodivu ne. Je to lidské, nadlehčené, ale ne moc a -což oceňuji také- je to pozitivní. Ne HIV pozitivní, to ne, ačkoli jsem čekala, jestli se tento fenomém neobjeví také:) Výborný Emile, Ethan a Asa - i tady hraje skvěle, je prostě boží:)) ()

Anderton

Ďalšia indie záležitosť, akých je zhruba nejakých 10 000 a toto je ďalšia k nim. Kto videl, chápe. Len je škoda, že nie je ešte viac indie a snaží sa byť zároveň aj hollywoodska. Postavy sú občas na slučku, prežívajú veľké trápenia z konkrétnej straty, sklamania, ale nestrácajú nádej. Je tu prítomný ten starý známy good feeling podobných filmíkov, len mám dojem, že by som to zvládol aj v depresívnejšej a tým pádom asi aj realistickejšej podobe, ktoá by látke sadla možno viac. Ale neviem, možno by to nedopadlo...a takto je to stále fajn. No a Emily Mortimer nikdy nebola viac sexy a Taylor Kitsch zase viac odpudivý so svojim mozolom a kastrolovým účesom. ()