Reklama

Reklama

Krvavá pláž

  • Česko Rudá pláž (více)

Obsahy(1)

Válka v Pacifiku 1942. Pod těžkou palbou japonských děl přistává na Filipínách americká námořní pěchota. Jednotka kapitána MacDonalda se ocitá v pasti a zbývají jí jenom dvě šance: bitva na otevřeném moři nebo krvavá válka muže proti muži v džungli. MacDonald se snaží zachovat mezi svými muži alespoň zbytky lidskosti a disciplíny. Nepředstavitelné násilí, vyčerpání a stesk po domově však vyvolávají pravý opak. Zahnat nepřítele do defenzívy se podaří jen za těžkých ztrát. Je to pro všechny muže skutečná zkouška a nejenom to... (Warner Home Video CZ)

(více)

Recenze (25)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Další z válečných filmů ze sedmdesátých let ze kterého vám asi utkví v hlavě nejvíce vylodění, které bylo vskutku výpravné. Na jednom z LC se pak seznámíme s hlavní skupinkou vojáků USMC, jejichž jednotlivé osudy (a myšlenky) máme možnost sledovat po zbytek filmu. Ve filmu je pár drsnějších scén, které sice na svoji dobu mohly šokovat, dnes však působí spíše rušivě až komicky což je navíc podbarveno nereálnou kečupovou barvou krve... Týká se to hlavně ztrát při vylodění. Pyrotechnické efekty byly také poplatné své době. Když vybuchne třeba minometný granát, udělá to takovou tu klasickou šlupku, kolečko kouře a hotovo... žádná díra v zemi, nic. prostě kapslík. Jak jednotka postupuje ostrovem, má další ztráty a další raněné. Obščas si některý z vojáků (a to i japonských) na něco vzpomene, což je pak znázorněno statickými flasbacky resp. slideshow fotografií např. dětí a manželky..). To mne opravdu rušilo a nikterak to nepomáhalo dostat se na stejnou vlnu do myšlenek vojáka i když si k tomu v duchu něco říkal... Film dále sráží i nasazená technika, zejména tanky M48 Patton (ty si zabojovaly až v Korei) a nasazené letouny v nichž jsem nepoznal nic válečného. Ty navíc měly takový palebný arzenál, že musely mít každý z nábojů pomazaný hovnem Chucka Norrise, jinak si všechny ty vyýbuchy od 4 letounů a tím zdecimovaný japonský prapor nedokážu vysvětlit... Film končí tak nějak v půli ač trval hodinu a půl. No nevím, buď už jsem toho viděl už příliš mnoho válečného, nebo film notně ohlodal zub času. Pacifické válčiště mám nejraději a pokud vám mohu doporučit, když Tichomoří a Japíky tak jedině Tenkou červenou linii. Ta je skvostná. Je plná nejen bojových scén, ale i krásných záběrů na flóru a faunu Quadalcanalu a když si nějaký voják něco myslí, víte co a jste tam s ním... Já alespoň byl. Dávám tři granáty, ale je to jen tak tak. * * * ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Krvavá pláž, nebo také televizní název Rudá pláž, popisuje tažení americké námořní pěchoty na jednom ostrově, který se nachází v japonských rukou. Film začíná vyloděním, postupně se dostáváme do vnitrozemí a přitom sledujeme osudy, ale i vzpomínky jednotlivých postav. Já osobně si myslím, že Krvavá pláž je jeden z těch lepších filmů, který se zabývá válkou v Pacifiku, a možná i jeden z nejlepších, co byl v minulém století natočen. Musím k tomu také připočítat, že se tvůrci snažili zaobírat i druhou stranou, tedy japonskou. A rozhodně tady byly scény, které si zapamatuji. Jednak to vylodění, ale třeba scéna s plamenometem, která byla výborná. Chvílemi mi to připomínalo Tenkou červenou linii, ale na to, že to byl film ze šedesátých let, palec nahoru. A v neposlední řadě musím znovu připomenout, proč je tento snímek tak podhodnocen, když si zaslouží tu červenou barvičku. ()

Reklama

Radiq 

všechny recenze uživatele

Na svou dobu solidní vojenskej film, hlavně oceňuju ty urvany končetiny a celkově poměrně reálny boje. Jinak ale některy vnitřní hlasy, myšlenky a kecy působily docela nudně a nezajímavě. Zajimavy bylo použití statickejch obrazů, na který se zoomovalo nebo po nich kamera jezdila. Zajimavy to ale bylo asi pro někoho jinyho, než pro mě. Spíš bych to nazval originální, ale originalita neznamená, že to bude ok. Taky použití těch skutečnejch dobovejch nekvalitních záběrů se mi tam nehodilo. Po bojové stránce je to ale akční jak prase a myslim, že to mohlo sloužit jako vzor pro budoucí válečné filmy typu Zachraňte vojína Ryana, Slzy slunce, Údolí stínů atd. To ale trvá asi jenom tak do poloviny, kdy se tam fakt dost bojuje, ale pak se začne moc kecat a přejde se na individuality. Taky se mi docela líbil pohled na věc i z jiné, než americké strany. Jo a ty flashbacky, to se v době natočení filmu taky asi jenom tak nevidělo... PS: Ripa Torna jsem vubec nepoznal... ()

sud 

všechny recenze uživatele

Nadprůměrný válečný film, trochu připomínající poměrně novější "Tenkou červenou linii". Je poměrně věrohodným vyprávěním o Amerických vojácích, kteří se vylodí na ostrově obsazeném Japonci a postupují do vnitrozemí. Ve stínu válečných hrůz vzpomínají na domov, na své blízké a na své lásky. Není zde černobílé stvárnění obou stran (Američani ti dobří, Japonci ti zlí), naopak film je nestranný a zobrazuje všechny jako úplně obyčejné lidi. Právě je i dobře, že se film zaobírá stranou Japonců. Na svoji dobu jsou zde dost naturalistické scény (ustřelená ruka). Režiséra a představitele hlavní role Cornela Wilda jsem neměl tu čest do shlédnutí tohoto díla poznat. A přesvědčil jsem se, že dobrý jako režisér i jako herec. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Neznámy, ale slušne natočený vojnový snímok o obyčajných vojakoch v džunglovom boji proti nepriateľovi. Nepriateľovi, ktorý ale nie je niekto krvilačný, ale ktorý je tiež iba "človek", s rodinou, citmi a tak podobne. Tiež je na 60. roky netradične surový - vpichy nožom, odstrrelené ruky sú po filmárskej stránke celkom fajn. Cornelovi Wildovi sa to podarilo dobre a aj vo svojej roli takého mäkšieho veliteľa bol fajn. Minúsom boli akurát tie nezvládnuté flešbeky. Škoda pre ozrejmenie situácie, že nebolo špecifikované, aký ostrov bol prepadnutý. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Film byl natočen převážně na Filipínách a japonští vojáci ve filmu byli ve skutečnosti vojáci filipínské armády. (Marek06)
  • Film má pouze jeden hudební prvek. Je to píseň, kterou napsal Antonino Buenaventura a zpívala Jean Wallace. (Marek06)
  • Ve filmu zobrazené karabiny M1 jsou vybavené bajonety, ale ve skutečnosti neměly hlavňové oko pro montáž bajonetu. Karabiny M1 schopné namontovat bajonet byly představeny až v Korejské válce. (Marek06)

Reklama

Reklama