Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Western

Recenze (2 388)

Nalevo od výtahu (1988)

Na můj vkus chvílemi až moc bláznivé a teatrální, zároveň však vtipné a občas dokonce velmi. Pierre Richard tentokrát není až takový nešika a rovněž není ani středobodem filmu, ale kolečkem v dobře šlapajícím stroji. No, ale ruku na srdce, pánská část publika si bude z filmu spíš než vtipné scény pamatovat dvě krásné herečky, přičemž spoře oděná Emmanuelle Béart se postará i o trochu lehké erotiky. 75%.

plakát

Přiznání policejního komisaře prokurátorovi republiky (1971)

Mrazivé kriminální drama, jaké se dnes již netočí. Atmosféra by se opravdu dala krájet, děj spěje od špatného k ještě horšímu, přičemž na závěr příběhu zůstává nepříjemná pachuť na jazyku s otázkou, zda vůbec existuje na světě nějaká spravedlnost a pokud ano, má v tomto světě ještě šanci vyhrát? Řada syrových scén (pohřbívání do betonu), výborně napsané dialogy a herecký koncert Franca Nera a Martina Balsama (obzvlášť v jejich společných scénách) už jenom potvrzuje sílu a nadčasovost tohoto filmu. 80%.

plakát

Návrat Lew Harpera (1975)

Což o to, atmosféru to nepostrádá, ovšem vyjma scény v zatopených lázních nenabízí více zapamatovatelných okamžiků. Paul Newman a Stuart Rosenberg se však nemají za co stydět, i když mají na kontech dost lepších věcí. 60%. P.S.: Melanie Griffith musela do krásy ještě pořádně dozrát. Tady je za největší sexbombu Gail Strickland a to nejen proto, že se ve většině scén pohybuje v mokrých bikinách.

plakát

Zlatá Sindibádova cesta (1973)

Na dobrodružný film málo dobrodružné (minimálně první hodinu), příběhově neohromující a přesto nepostrádající nic, co má podobný film mít, včetně půvabných triků Raye Harryhausena (za všechny tančící a posléze bojující bohyně Kálí). Jen s tím vším pan režisér zbytečně moc šetří. 60%.

Král rybář (1991)

Byl by to možná obyčejný laciný doják, kdyby z něj Terry Gilliam nevykouzlil svéráznou moderní pohádku, plnou bizarností, ujetého humoru a typické gilliamovské stylizace. Robin Williams zde exceluje a dokazuje, že jeho věčné obsazování (čest několika výjimkám) do stále stejného bezkrevného typu ve stále stejných rodinných komediích, byla věčná škoda. 85%.

plakát

Maigret - Maigret a rozkoše noci (1992) (epizoda)

Klasicky atmosférické, se zajímavým příběhem, ovšem v porovnání s Maigretem a drahouškem z Montmartru značně sterilní. Zatímco verze s Rowanem Atkinsonem vyniká nejen výpravou, ale především silnými emocemi, toto zpracování jen klouže po povrchu. José Pinheiro je bohužel (pod)průměrný rutinér a není to poprvé, kdy svým (ne)uměním některý film takto "vylepšil". 60%.

plakát

Maigret - Maigret a soudcův dům (1992) (epizoda)

Venkovská atmosféra Maigretovi sluší a pár zajímavých scén se bezpochyby najde (Maigret se tentokrát od srdce zasměje i pořádně rozčílí), ovšem bezkrevná režie jej nutí přešlapovat na místě a z ostatních dělá pouze nahrávače. Dokonce ani král slizounů Michel Bouquet nedostal příliš prostoru. 60%.

plakát

Maigret - Maigret u Vlámů (1992) (epizoda)

Zápletka je sice dost jednoduchá a vyšetřování nikterak složité, přesto se nejedná o nudnou a nezajímavou podívanou, především díky charismatu Bruno Cremera a chladné kráse Alexandry Vandernoot. Atmosféra přístavního městečka rovněž není k zahození a závěrečná scéna na nádraží je bezpochyby silná. 75%.

plakát

Muž na radnici (1976) (TV seriál) odpad!

Scéna, kdy naši hrdinové po silvestrovských oslavách a novoročním přípitku v tamější restauraci vyndají z kapes kabátů kladiva, majzlíky, palice a jiné nářadí a začnou hospodu bourat, mluví za vše. 5%.

plakát

Připoutejte se, prosím! (1980)

Skvěle napsaná i zahraná inteligentní parodie, kdy humor (ač chvílemi jednodušší) nesklouzává do kanálu a žádný z herců se trapně nepitvoří. I po tolika letech svěží zábava. 85%.