The Legend of Barney Thomson

Scénografie:

Ross Dempster

Kostýmy:

Sharon Long

Šikovná komédia ktorá sa na nič nehrá a ide si svoje tempo. Morbídnosť, vražda, napätie, humor. The Legend of Barney Thomson Vás bude unášať magickou britskou atmosférou a úžasným Robertom Carlyleom (od jeho mustážu, najväčšieho búrliváka v Škótsku). Veľa muziky za málo peňazí. Tento nenafúkaný nízkorozpočtovák sa veru oplatí vidieť. Už len kvôli tomu, kebyže by ste sa chceli raz stať masovým vrahom. Mám dať na rodinné gény alebo klzkú podlahu? Obe má svoje čierne čaro.(23.3.2016)

Černá komedie ve stylu Jedna ruka netleská, se spoustou mrtvol rozsekaných na roztodivné kousky a spoustou skotského nářečí. Režijně nijak špatné, ačkoliv to místy připomíná spíš divadelní hru. Obsazení hodně fajn a stejně tak humor – když funguje, což je tedy spíš v první polovině. Blíž konci už začíná být scénář zbytečně vyhrocený a finále je příliš absurdní i na úmyslně absurdní charaktery. Celkově vzato ale příjemná podívaná, s jako vždy výborným Carlylem a netradiční Emmou Thompson.(21.2.2016)

Tak tohle stálo za to vidět už jen kvůli Emmě Thompson, která tu svou kreaci sockovní důchodkyně se zálibou v bingu a s poněkud netradiční zásobou masa v mrazáku, zahrála na výbornou. A ani Robert Carlyle,jako ztrápený holič, kterému se neustále lepí smůla na paty, za ní příliš nezaostával. Jen škoda, že ačkoliv je snímek skrz naskrz prošpikován černým humorem, těch skutečně vtipných situací je tam jen poskrovnu, za to absurdity a morbidnosti jsem si užila měrou vrchovatou.(24.10.2016)

Robert Carlyle poprvé na režisérské stoličce celovečerního filmu. Co z toho vzniklo? Divný skotský příběh odvyprávěný jejich zvláštním jazykem (doslova i v přeneseném významu). Zůstalo to někdy na půl cesty. Černý humor nebyl vyladěný, postavičkám něco chybělo, zápletka nevytěžila potenciál...inu Skotsko no :) . 59%.(20.7.2016)

• Gaia.M

What?? Strašně mě zajímalo, jak bude Robert Carlyle vypadat v jiné roli než v roli Rampelníka. A jako dobrý no, už nikdy. Zlatý Rampelník! Tohle je taková blbost. Jakože ano, smáli jsme se, ale smáli jsme se té absurdnosti, protože to fakt nešlo. To je tak idiotské a nereálné :D no i když... :D No je to blbost, ale pokud vám tyhle filmy vyhovují, tak je to trefa do černého ;) a budete spokojení. Jedna hvězda za Roberta a druhá za smích.(8.7.2016)