Reklama

Reklama

The Legend of Barney Thomson

  • Velká Británie The Legend of Barney Thomson (více)
Trailer

Obsahy(1)

Barney Thompson (Robert Carlyle) žije v Glasgow a je nudným, nezajímavým holičem. Jeho zoufalý život se ale otočí o sto osmdesát stupňů, když omylem zabije svého šéfa. Po této události se dostává do groteskně absurdního světa sériových vrahů, o kterém nemá ani ponětí. Musí rychle zahladit stopy, protože na jeho stopu se vydává Detektiv Inspektor Holdall (Ray Winstone). (hendrich6)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (22)

kareen 

všechny recenze uživatele

Tak tohle stálo za to vidět už jen kvůli Emmě Thompson, která tu svou kreaci sockovní důchodkyně se zálibou v bingu a s poněkud netradiční zásobou masa v mrazáku, zahrála na výbornou. A ani Robert Carlyle,jako ztrápený holič, kterému se neustále lepí smůla na paty, za ní příliš nezaostával. Jen škoda, že ačkoliv je snímek skrz naskrz prošpikován černým humorem, těch skutečně vtipných situací je tam jen poskrovnu, za to absurdity a morbidnosti jsem si užila měrou vrchovatou. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Uťápnutý fouňa, který se díky své nešikovnosti dostane do nesnází, tady už byl mnohokrát a všem těmhle smolařům i nadále vládne Springtownská bestie pan Camel. Tématicky tedy nic převratného, ale scénáři je třeba určitou nápaditost přiznat. Bavily mě především groteskně napsané postavičky, ačkoliv chápu, že někomu se to může zdát místy až přehnané. Líbili se mi i herci na čele s výborným Carlylem, ale úžasně namaskovaná Emma Thompson a policajt Ray Winstone za ním příliš nezaostávali. A nakonec byl přítomen i tradiční ostrovní humor v suchém i černém provedení, nicméně na můj vkus ho bylo příliš málo a sem směřuje moje jediná výraznější výtka. Jinak spokojenost. 70% ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Postavy tady mě zaujaly hlavně tím, že se jednalo o celkem povedené karikatury. No a také tím, že je hráli herci, kteří jsou celkem známí. Emma Thompson mě tu hodně překvapila a musím uznat, že bych měl co dělat, abych ji poznal, kdybych nevěděl, že je to ona. Celkově má ale z filmu takové spíše rozporuplné pocity. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Trailer vyzeral tak zabavne, ale samotny film je strasna nuda. A naviac po par minutach ma ladenie filmu a skoro vsetky postavy strasne srali. Asi to chcel byt ciernohumorne zabavny film v ktorom sa vrsi jedna mrtvola za druhou a hlavny hrdina ani nevie ako. Ale film pôsobi dost otravne a napriek kratkej stopazi neznesitelne. Jedina postava, ktora ma bavila bola matka v podani neskutocne namaskovanej Emmy Thompson. Sem tam sa este vytiahne Ray Winstone ako totalne blby policajt. A to je tak vsetko. Robert Carlyle to podla mna rezijne vôbec nezvladol a vysledkom je divny film, ktory nie je vôbec zabavny. 4/10. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

(Ne)svatý Roberte, padám ti k nohám a volám třikrát sláva haleluja! Konečně! Konečně zase jednou totál neinfantilní nekreténská, no zkrátka komedie, u které se, wait for it, zasmějete, hahaha. Příběhově je to samozřejmě absurdní pakárna, ale zahraná s takovou láskou k černé komedii, až jedno oko nezůstane suché. Carlyle napoprvé jako rejžisér naznačil, že se s ním musí počítat i na režisérský sesli. Ovšem film, jak naznačuje i zdejší hodnocení, to není pro každýho, tři podmínky, aby jste si tuhle Legendu Barneyho Thomsona užili: 1) Máte rádi Roberta Carlylea, 2) Máte rádi komedie černé jak tér, 3) Máte dostatečně velkej mrazák... ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama