Hot Road

• Japonsko

ホットロード

Drama / Romantický

Japonsko, 2014, 119 min

Spočiatku som sa trochu obával tej motorkárskej tématiky, ktorú zase tak moc neobľubujem a to hlavne v tomto žánri, ale nakoniec to filmu skoro vôbec neškodí, keďže to nielen, že nemá ani až tak moc priestoru, ale navyše to ani nie je najhoršie zvládnuté. Film sa venuje až trom hlavným motívom, v popredí je očakávane romantická línia, ktorá mi sadla, hlavná hrdinka mi prišla trochu netradičná, ale aj tak nadmieru zaujímavá a sympatická a mladík si síce spočiatku moc mojich sympatií nezískal, ale bolo mi jasné, že sa po chvíli zmení, čo sa aj stalo a už som im mohol bez problémov fandiť. Veľkým plusom je línia s matkou dievčaťa, ich vzťah je veľmi zaujímavo zvládnutý a práve táto línia aj napriek najmenšiemu priestoru ponúkne najviac pôsobivých momentov. Preto toto mohlo mať aj podstatne viac priestoru. A samotná motorkárska tématika mi tu už príde trochu navyše, ako by to patrilo do iného, akčnejšieho filmu, kde by som už potreboval aj viac informácií o vzťahoch medzi jednotlivými skupinami, tu som sa vlastne ani nemal ako dozvedieť, ako tu celá tá konkurencia funguje, ale aj toto má niečo do seba a minimálne na tie podmanivé nočné zábery jázd motorkárov sa pozerá príjemne. Takže celkovo si určite nemôžem sťažovať, nie moc výnimočný, ale aj tak zaujímavý dej, sympatické postavy, veľmi dobrá atmosféra, dve veľmi dobré a jedna slušná línia, bavilo ma to teda podstatne viac, než som po úvodných minútach očakával. 75%(19.9.2015)

Krásná hudba, krásní herci, pěkné prostředí, celkově vizuálně pěkný film, jenomže mě nebavil. Navíc se mi nepodařilo vcítit do hlavních postav, což je docela zásadní problém. I když se mi Hot Road nelíbil, tak mě zaráží hodnocení odpad!, neboť tak špatný film to vůbec není a i přes své mouchy beru toto hodnocení jako velkou urážku Hot Road. ■ Filmek je převážně o mladé nevyzrálé dívce hledající samu sebe a porozumění od druhých, přičemž je sobecká a sama hledá pro druhé porozumění těžce. Ta jednoho dne potká egem přeboostěného člena motorkářského gangu, kterého zpočátku nemůže vystát, ale postupem času se do něj zamiluje a zjistí, že vlastně není ani tak egoistický jak si myslela. ■ Hot Road je velice předvídatelný film s ohraným dějem, s nímž se drží v mírném podprůměru. S podobným námětem a průběhem jsou mnohem lepší filmy.(7.9.2015)

• Ceres

Soundtrack a úžasná kamera dominuje tomuto filmu, no a také Rena samozřejmě. První třetina se mi dost líbila, ale pak to byla dost nuda a konec nebyl taky nic moc. Škoda, ale celkově je to lehkej podprůměr.(26.4.2016)

Motorkářské prostředí je mi cizí a logice okolo něj trochu nerozumím, ale film se mi líbil. Rena Nounen je v mých očích aktuálně nejlepší japonskou herečkou ve věku okolo dvaceti let. Konkrétně v tomto filmu je celkem magická. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=4JnBEVxxUfE Krátká diskuse k filmu na FB: https://www.facebook.com/groups/109414555849866/359390200852299/?comment_id=387477454710240&notif_t=group_comment_reply(6.8.2015)

V pohode film, ale nejak ma nezaujali postavy.(19.9.2015)