The Canal

• Austrálie The Canal (více)

Filmový archivář David (Rupert Evans) zažívá poslední dobu těžké časy, protože má podezření, že jeho žena Alice (Hannah Hoekstra) ho podvádí s Alexem (Carl Shaaban), jedním z jejích pracovních klientů. Toto napětí je ještě umocněno, když David dostane v práci od Claire (Antonia Campbell-Hughes) archivní záběry, které ukazují, že jeho dům byl v roce 1902 dějištěm brutální vraždy. Postupně je stále více neklidný a zmatený, sleduje manželku do nedalekého vodního kanálu, kde zjistí, že opravdu má poměr s Alexem. Když se Alice krátce poté ztratí, David se stane hlavním podezřelým z jejího zmizení. Jak policie pokračuje v pátrání, čím dál více je přesvědčena, že David zavraždil svou ženu a snaží se najít důkaz, který by ho usvědčil. (Nivenx)

pyromantik

Zhulená nebola chůva, ale režisér. Ale inak celkom dobré. V dnešnej dobe natočiť 5 hviezdičkový horor je už asi nemožné. ()

Sadova302b50

Na rozdíl od zdejšího hodnocení se mi film opravdu líbil. Znamenité zpracování, kamera, režie, obstojní herci, hrátky pestrosti, hudba... výtečná gradace napětí a atmosféry, bez kladného charakteru, bez toho typu klišé, které hraničí se snesitelností. Co na tom, že už jsem ten motiv příběhu viděla (kolikrát?), co na tom, že pointu člověk začne tušit dřív, než film skončí. Mně se prostě po takových dobře, nijak okázale a poctivě natočených duchařinách stýská, je jich jak šafránu. editace 21.2.2015 Po druhém zhlédnutí snižuji o tři čtvrtě hvězdy, přeci jenom je to opravdu dost ohrané téma (byť dovedně zpracované). ()

miskahryzka

Už dávno sa mi nestalo, aby som pri filme kričala. Teda vlastne nikdy. A teraz? Trikrát. Vrele odporúčam. Ešte to aj zle skončilo, žiadny happyend, ale hotová tragédia. Tak teraz si pustím Dr. Housa na upokojenie a môžem ísť pekne spať :) ()

C.A.T.

Malinko místy utahané, ale přesto zajímavé. Vykrádačka možná, ale co dnes není? Zaujal, chvílemi vyděsil, nakonec i potěšil. Ale nevím proč se pořád nemohu zbavit pocitu, že jednou mi to stačilo... ()

Googooplexer

Hej hej, párkrát som si cvrkol, no príbeh zozačiatku taký pekný jednoduchý, sa na konci až nadmieru vrchovatú prekombinuje a nejaká tá scéna je tam aj zbytočná. Ale za tri je to tak akurát. ()

Pollini

Hned od začátku bylo jasné, o co jde, ale ta atmosféra! Herecké výkony zničující, efekty perfektní a hrůzostrašné. Moc jsem se bavila. ()

Dalajlada

Celý film je takový parádně děsivě ponurý a temný. Netradiční kamera to ještě více podtrhuje. Jenže je to celé takové strašně utahané a ta atmosféra, která se buduje, se mezitím i vytrácí. Nebýt závěrečných asi 15-ti minut, tak by film skončil na 1 hvězdě. Závěr to parádně celé rozsekl. Jenže úplný konec to zase zazdil. Škoda, škoda, dalo se z toho určitě vyždímat i víc. ()