poster

Kinkjori ren'ai

 • Japonsko

  近キョリ恋愛

 • Japonsko

  Kinkyori Renai

 • angličtina

  A Short Distance Relationship

 • angličtina

  Close Range Love

  (neoficiální název)

Romantický / Komedie

Japonsko, 2014, 118 min

Režie:

Naoto Kumazawa

Předloha:

Rin Mikimoto (komiks)

Scénář:

Jukiko Manabe
 • Zíza
  **

  Vlastně je to hrozný film. Hned na začátku nahodí určitá očekávání, ale pak je zboří trapnostmi a scénami, na které člověk koukat nechce (přiznám se, že ke konci jsem to musela trošku urychlit, protože jsem to už prostě nevydržela). Jamapi mi tu jen dosvědčil mou „domněnku“ - hraní už mu nejde, nebo si prostě vybírá tak debilní role, že mu nejdou zahrát. Komacu Nana a Jamamoto Mizuki potěšily, jsou to holky šikovný. Nic nadprůměrného, ale aspoň ony mě docela bavily. Příběh je to vskutku plytký, a protože má film skoro dvě hodiny, nedal se vydržet. Občas to vypadalo, jak by se tvůrci snažili o tom, aby to působilo „umělečtěji“ (jakože delší záběry na krajinu, kde jsou jen ti dva apod.), ale nevydařilo se a naopak to působilo spíše trapně. Kdybych byla jedním z herců a šla na premiéru, asi bych se hanbou propadla. No ale jinak se to docela dalo, sem tam totiž byla dobrá scéna. Světlá stránka je, že mi postavy (žádná z nich) nepřišla nijak výjimečně nesnesitelná, naopak na takový žánr překvapivě všichni vcelku snesitelní (zato to v podstatě uděluji celou hvězdičku :-D). Proč film vidět? Snad jedině pokud vás okouzluje Jamapiho špatné hraní, jinak ztráta času.(18.4.2015)

 • Tsuki
  ***

  Yamapiho mám sice ráda, ale je pravda, že skvělý herec z něj asi nikdy nebude. Mám pocit, že svým hraním se hodí jen na určitý typ rolí, a "sebejistý učitel angličtiny" to není. Takže jsem mu tu roli zkrátka vůbec nežrala. Problém však nebyl jenom v něm, ale celý příběh byl postaven tak, že působil zkrátka dost nepřirozeně a nepřesvědčivě. Mangu jsem nečetla, tudíž nevím, jak se příběh odehrává v ní, ale na filmovém plátně to fakt nepůsobilo dobře. Především, mezi hlavními postavami vůbec nefungovala chemie. Vývoj jejich vztahu na úroveň toho, že se vezmou, mi proto nešel do hlavy. A konec byl bohužel dost kýčovitý. Na druhou stranu, měla jsem zrovna chuť se podívat na jakýkoliv japonský film, a překvapivě mě to na průměrné úrovni uspokojilo (jinak bych nejspíš dala ještě o hvězdu míň). ~(3,0)~(12.9.2015)

 • sniper18
  ****

  Japonci takéto filmy jednoducho vedia. Dejovo to už očakávane nemá čím prekvapiť, až na pár drobností sa to po celý čas drží klasického smeru, ale neprekážalo mi to. Hlavná dvojica mi prišla dostatočne sympatická, pričom vyniká hlavne celkom netradičná hlavná hrdinka s neustálym apatickým výrazom a správaním, vďaka čomu sú aj tie romantické scény v trochu inom štýle, než je bežné a pár z nich sa mi veľmi páčilo, napríklad prenesenie dievčaťa cez ihrisko. Školské prostredie ma v podobných filmoch baví a tu je zvládnuté úplne ideálne, pričom nechýba ani nejaká tá šikana a hlavne problémy súvisiace so vzťahom učiteľa so študentkou a podporuje to aj slušný výber vedľajších postáv, hlavne veľmi sympatická stará známa hlavného hrdinu alebo jeho priateľ, ktorý nevie, ako sa má k problému postaviť. A zvyšné zložky mi už prišli úplne štandardné, možno emócie nefungovali až tak dobre, ale to ma kvôli tomu apatickému správaniu hlavnej hrdinky vôbec neprekvapuje. A tak síce celkovo Close range love v rámci žánru s výnimkou hlavnej hrdinky ani nemá čím vynikať, ale mne sa to dosť páčilo, japonská romantika zo školského prostredia ma takmer nikdy nesklame. 74%(14.9.2015)

 • Lex.San
  ***

  Na tuhle romantiku jsem měl spadeno docela dlouho a než jsem se k ní rozhoupal, tak už jsem si ji mohl užít i se slovenskými titulky ;) Bohužel jsem si příběh neužil tak, jak jsem čekal. Když sleduju středoškolskou romantiku, tak od ní nečekám rozhovory dvou atomových vědců ani akční scény, ale to co jsem dostal v Kinkyori Renai mě stejně neuchvátilo. Film nebyl nikterak špatný, ale chybělo mu to cosi, kvůli čemu bych si sledování užil, takhle jsem ani neměl ke konci výčitky film trochu myší uspíšit. Dávám proto slabé 3* s tím, že doufám, že na středoškolské záležitosti nejsem už moc starý *-*, možná si podívanou užijí mladší ročníky. (5/10)(20.8.2019)