Socialistický Zombi Mord

Socialist Zombie Massacre

(festivalový název)

Horor

Slovensko, 2014, 94 min

Títo nadšenci vytreli kocúra, vypálili rybník a ukázali vztýčený prostredník celej slovenskej filmárskej obci! Poctivá, hravá, nápadítá, energická, vtipná, živelná a životaschopná béčkarská lahôdka, ktorá sa vyrovná zombie filmom zo starej školy A má svoj význam aj celosvetovo - v dobe, kedy zombie začali naberať podivne áčkovo-trápne podoby (typu Warm Bodies...); Snímam pomyselný klobúk z hlavy a gratulujem - a prajem SZM (a želám si), nech tento film má úspech a nech ho vidí čo najviac divákov a VŠETCI slovenskí filmári! Som nadšený!(25.6.2014)

• elanius

(12/2016) / Amatérčina najhrubšieho zrna. Ešte viac nepochopené mnou sú úplne scestné komentáre tu na stránke. Výnimočne mi nedá nespomenúť konkrétne: Adrian, nadšenie Raimiho a Jacksona? PEZ, zručnosť pri natáčaní? Legendárne scény? Saiffer,kurva, chalan, zábavné dialógy? A najlepšie na záver, bez urážky, užívatel Lhurgoyf skonštatoval: "Hodnotiť a kritizovať amatérske filmy mi príde hrozne nefér. Zapálení tvorcovia totiž nemajú k dispozícií techniku, vzdelanie, hercov, budget, (a častokrát ani talent) vytvoriť produkt, ktorý by bol čo i len zdiaľky pozerateľný". Výsledok? Hodnotenie...4/5. Skutočne tu zostáva rozum stáť. Bez výčitiek udeľujem 0/10 a je mi jedno akú velkú mala crew čo toto točila snahu.(21.1.2016)

Ááá, ty kráso, tak to mě zase jednou Slováci pořádně překvapili. SZM je brakovej film v tom nejlepším slova smyslu. Neherecké výkony, děsné dialogy (privela vulgarizmov), nijaký scénář, ale pořád nehorázně zábavná gore řežba, která si ze sebe nejednou dělá srandu, navíc s poměrně dobrými akčními scénami, parádní kamerou a vzhledem k povaze celého díla i solidními efekty. Nechybí tomu ani smysl pro detail a jistá nápaditost s ohledem na zasazení do totalitního Československa. Na amatéry fakt skvělej hororovej kousek.(15.7.2015)

Je to hodně jeté a má to slabá místa, která jsou spojená s tím, že se jedná o amatérský film, kde si toho tvůrci hodně dělali na koleně, ale z celého filmu máte neskutečně pocit nadšení, pocit toho, že tohle je přesně něco, co by mohlo určit další směr, ať už slovenského nebo českého hororu. Chce to jen chtít a tihle slovenští chaláni a slovenské děvy chtěli a podařilo se.(16.7.2015)

• kajda.l

Snahu a tvůrčí zarputilost ocenit dokáži - gore efekty, masky. Výsledný produkt nikoliv a nízký rozpočet není omluvou, zvlášť když tvůrci propadli šílenému nápadu o pokus natočit "středoevropský blockbuster", nesmyslný závěr se stíhačkami mě v tom utvrdil. K tomu neslaný nemastný "příběh", který je na hony vzdálený československému socialismu, ale připomíná současnou americkou střední školu (absence i-phonů k přenesení v čase nepomůže). Všudypřítomná rudá, busta a fotografie Lenina na každém rohu působí směšně. Stejně tak obléci dobře vyvinuté slečny do modrých pionýrských košil, ale nechat je v soudobých účesech. Opatřit si starý nábytek nestačí. Nebo vůz VB a nazývat příslušníky policistou také působí dost pitomě. Nechci kritizovat a znemožnovat amatérský filmový pokus. Na efektech se zombiema jde vidět kus práce, ale ne vše je o penězích. Dialogy (ne pořvávat na holku "drž píču") a alespoň trošku pokus o herectví nestojí nic, jen trochu snahy. Když už se točí film (pro veřejná promítání a prodej), mělo by postavám být rozumět. I do obyčejných školních besídek a podobně se vždy vybírali lidé pokud možno bez poruchy řeči a ti kteří nehuhňají. Nadhodnocovat jen kvůli tomu, že se jedná o zombie film ze Slovenska rozhodně nebudu. Dokoukat to bylo utrpení a závěr byl vyloženě žalostný. I tehdejší doba byla žalostná, ale bohužel stejně žalostná mi přijde informovanost současné mladé generace.10%(5.7.2015)

• - Do školy, v ktorej sa natáčalo, bola kvôli výkrikom privolaná polícia. Privolali ich obyvatelia, ktorí o natáčaní nevedeli a obávali sa, že dievčatám niekto ubližuje.
    (Marceloo)

• - Detaily rezania tela natáčali tak, že do figuríny vložili prasačie mäso a rezali doň desať minút motorovou pílou. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Jedna z dvoch hlavných herečiek sa rozhodla filmovanie ukončiť, ale konečné zábery s ňou boli už natočené. Pomohli si radami z internetu od amerických amatérskych filmárov a nechali ju zabiť, čo však znamenalo prepísať od polovice scenár, čo trvalo dva mesiace. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)