Socialistický Zombi Mord

Socialist Zombie Massacre

(festivalový název)

Horor

Slovensko, 2014, 94 min

Takze premiera za mnou a veeelka spokojnost. Tam kde si Immortalitas ukusol prilisne susto zvolenym zanrom a temou, ktora nedavala miesto na momenty odlahcenia a vsetko sa to nieslo vo vaznom duchu, tam Socialisticky Zombi Mord ziskava body k dobru prave aj v miestach, ktore by mozno bolo mozne oznacit za slabiny a je tak nefalsovanou B-ckovou zabavou, ktora si je vedoma svojich produkcnych a zanrovych mantinelov. Sledovanie tohto filmu bol pre mna nefalsovany navrat v case do doby, kedy som s udivom hltal kreativne nadsenie v rannych filmoch Raimiho a Jacksona, ktori tiez nie nahodou prerazili filmami, v ktorych obmedzene produkcne zazemie dalo priestor aj na nedostatky, vyvolavajuce pobavenie a zaroven mohli ukazat cit pre kompoziciu zaberov, timing v strihu a sikovnost pri praci s maskami. A vela toho isteho je mozne badat prave aj v Socialistickom Zombi Morde. 7/10(6.5.2014)

Co dodat.Slováci opět podují.Opravdu velmi milé hororové překvapení od našich sousedů.Nebýt pár herců,kteří mě doslova srali a toho zkurvenýho konce(který působil směšně),byl bych nadšanej daleko víc.Ale i tak tento film má dost dobrejch nápadů a silných pasáží.A ty uniformy............paráda.Silnější 3 hvězdy,protože snaha se cení.(24.4.2015)

Přimhouřil jsem oko a dal 4 hvězdy, páč mám rád, když si někdo jde za svým a dokáže leč amatérsky, tak ambiciózně natočit totální zombie krvák. Nedovedu si ani představit kolik hodin dalo práce všechny namaskovat a nastříhat to a ozvučit. Každopádně, kdybych měl být férový. Zaprvé to chtělo lepší seznámení s postavami, než se začnou zabíjet. Zadruhé to chtělo víc vtipu (ten se po úvodních 15 minutách vytratil a je to škoda), zatřetí kratší stopáž a nebo lepší využití času - víc děje.....a hlavně lepší finiš, možná i nějaký zvrat, který by celý film postavil vzhůru nohama, by nebyl od věci. Celkově sympatická amatéřina s krásnýma holčinama (já říkám furt, že na Slovensku je to samá kočka :), která však mohla být ještě o několik úrovní lepší, což si tvůrci asi časem uvědomí a budou toho litovat.(8.5.2015)

Nečekal jsem od toho moc, ale tohle mě opravdu dostalo, neskutečná masáž na Slováky bych to nečekal. Velice se tu potvrdilo pravidlo, že práce kvapná je málo platná a tvůrci si toho byli asi velice vědomi, jelikož nikam nechvátali a točili to 8 let, nejspíš s pauzami, ale to nevadí, aspoň je to na výsledku znát. Ne jako naše rychlokvašky Čepel smrti či Poslední výkřik to je ostuda hororu. I po herecké stránce to bylo dobrý, ano je vidět že je to dělaný na koleni, ale z lásky a s dobrým nápadem. Já se neskutečně bavil. Nepopírám, že ten konec to docela zazdil, ale na mém hodnocení už to nic nemění jdu do plných. Mimochodem obě hlavní hrdinky pěkný kočky. Jen víc podobných filmů i u nás.(10.4.2016)

Ááá, ty kráso, tak to mě zase jednou Slováci pořádně překvapili. SZM je brakovej film v tom nejlepším slova smyslu. Neherecké výkony, děsné dialogy (privela vulgarizmov), nijaký scénář, ale pořád nehorázně zábavná gore řežba, která si ze sebe nejednou dělá srandu, navíc s poměrně dobrými akčními scénami, parádní kamerou a vzhledem k povaze celého díla i solidními efekty. Nechybí tomu ani smysl pro detail a jistá nápaditost s ohledem na zasazení do totalitního Československa. Na amatéry fakt skvělej hororovej kousek.(15.7.2015)

• - 36-členný komparz si za pivo a guláš zahrali prívrženci žánru anime z Anime crew a šermiari zo združenia Vargar. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Do školy, v ktorej sa natáčalo, bola kvôli výkrikom privolaná polícia. Privolali ich obyvatelia, ktorí o natáčaní nevedeli a obávali sa, že dievčatám niekto ubližuje.
    (Marceloo)

• - Filmovalo sa každý víkend, zväčša 16 hodín denne. Najviac dala zobrať posledná scéna, ktorá sa točila viac ako 24 hodín. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)