Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

mchnk

Zombie, zakrvácené a sex appealem přetékající slečny (v tomto případě neobyčejně krásné pionýrky) teď letí - to vědí i pod Tatrami, a proto je tu novodobý, již ne zcela amatérský, ale minimálně napůl profesionální snímek. Děj je jasný - dostat se ven - to je celé. Je také jasné, že veškerá snaha byla upřena na stříkající, červenou tekutinu a gumové hračky připomínající orgány či části těl. Naneštěstí pro film se tvůrci moc nezaměřili na atmosféru osmdesátých let. Krom pár dobových "rekvizit". Jinak vizáž, mluva i mentalita zachraňující se mládeže je ze současnosti - film tím dost ztrácí. Na druhou stranu zase získává svým humorným pojetím, i když divák může vnímat humor i tam, kde možná nebyl zamýšlen. Oceňuji a respektuji, že se jedná o amatérský film několika nadšenců, ovšem energii a potenciál filmového talentu lze využít i jinak než v béčkové zombie honičce. (Challenge Tour 2015) ()

Duotone28

[Febiofest 2015] Naši chlapci mali napozeraných veľa zombie filmov, to je úplne jasné:), a z rozpočtu 19 152 eur aj 49 centov vyžmýkali maximum:). Je pravda, že kde už nemohli byť cool efekty, tam musela byť iná pridaná hodnota. A ňou sú skvelé trefné hlášky a dialógy nehercov, že film je vo výsledku jedna celá veľká "vážna sranda" s poriadnou šťavou. Milujem zombie filmy, a tu som sa bavil, ako pri hociakom inom, kde rozpočty väčšinou bývajú neobmedzené:), nazdar ()

misterz

Je to síce každým svojim kúskom a v každom smere amatérčina ako hrom, ale snahu treba oceniť. Ide o takú prvú slovenskú lastovičku, ktorých dúfam bude ešte viac. Navyše snímok dokázal miestami pobaviť, pár hlášok a vtipných momentov je vážne luxusných, oceňujem aj výborné interiéry školy a veľa doplnkov, ktoré mi pripomenuli časy dávno minulé a spomienky na základku. Lepšiemu celkovému dojmu pomohol tiež nápad s krátkymi sukienkami a peknými dievčatami, pričom dokázali zaujať aj slušne zvládnuté gore efekty, takže ja tu jednu hviezdu navrch pridám veľmi rád. 70/100 ()

heyda

Přimhouřil jsem oko a dal 4 hvězdy, páč mám rád, když si někdo jde za svým a dokáže leč amatérsky, tak ambiciózně natočit totální zombie krvák. Nedovedu si ani představit kolik hodin dalo práce všechny namaskovat a nastříhat to a ozvučit. Každopádně, kdybych měl být férový. Zaprvé to chtělo lepší seznámení s postavami, než se začnou zabíjet. Zadruhé to chtělo víc vtipu (ten se po úvodních 15 minutách vytratil a je to škoda), zatřetí kratší stopáž a nebo lepší využití času - víc děje.....a hlavně lepší finiš, možná i nějaký zvrat, který by celý film postavil vzhůru nohama, by nebyl od věci. Celkově sympatická amatéřina s krásnýma holčinama (já říkám furt, že na Slovensku je to samá kočka :), která však mohla být ještě o několik úrovní lepší, což si tvůrci asi časem uvědomí a budou toho litovat. ()

Dexter1

Film, na ktorý čakám od mojich stredoškolských čias. SZM mal časovo až nezmyselnú postprodukciu, ale nemohol prísť v lepšom čase! Slovenskí "filmári" už majú dosť šáblónovitých drám o tom, aký je život krutý a láska nezmyselná a hľadajú si žánre a témy, ktoré u nás nemajú tradíciu. SZM ako prvý (ak nerátam krátkometrážny M is for Malnutrition) a dúfam, že nie posledný slovenský zástupca zombie hororu si rozhodne zaslúži zvýšenú pozornosť, minimálne kvôli svojej ceste z hlavy amatérskych filmárov až po konečnú distribúciu. SZM je odľahčenou a v podstate bezdejovou vyvražďovačkou, čiže názov v ničom neklame. Hektolitre krvi, zúfale situácie a ešte zúfalejšie riešenia, neskutočne od veci hlášky a v kuse nezmyselné násilie...skrátka skvelá zombiečina. Na 5* to síce nie je, ale ako lokal patriot nemôžem inak :D ()

• Profesionálna filmová krv stála tridsať eur za liter a kedže tvorcovia jej chceli použiť hektolitre, použili alternatívu, želatínovú hmotu, do ktorej pridali potravinársku červeň a kakao, aby nebola priesvitná. Mohla sa prehltnúť, ale bola veľmi sladká a aj preto ju celý komparz znenávidel. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • Problémom pri natáčaní bol chlad. V reáli bola zima, vo filme však leto, a tak herečky natáčali v tielkach a minisukniach. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • V Hankinej spálni si na jednom z časopisov môžeme všimnúť americkú speváčku Britney Spears. (GTS_PUNK)