Socialistický Zombi Mord

Socialist Zombie Massacre

(festivalový název)

Horor

Slovensko, 2014, 94 min

Bravo! Je vidět, že tvůrci mají řádně nakoukáno a k zombie žánru přistupují s láskou a věrností, ale i nápady a spolu jim to dobře hraje. Škola jako masomlýnek funguje skvěle, ještě lépe je přerod v nemyslící/krvežíznivé vidět v rovině dospívání. A socialismus přináší jedinečný fetiš pionýrských minisukýnek, Amig, kabelových motorových pil a dalších normalizačních artefaktů. Na amatérský film je z půlmilionového rozpočtu zodpovědně vymáčknuto maximum. Tvůrci se, díkybohu, vyvarovali levných hororových prvků a lekaček a přináší zábavnou akci - zejména mladí herci tady mají odzbrojující arsenál stíracích hlášek. Má to i namítáníhodné momenty, ale mlčím - nejen proto, že do áčkové produkce se dostávají i mnohem pitomější scény.(22.5.2016)

• Dellamorte

Sk to zase a znovu chytilo za ten správnej konec a mrsklo se vztýčenýma ambicema svojí pipipionýrskou horror plachetnici do pročvachtaného, žánrom precedeného oceánu. Žiaľ, potápka už v prístave...ten komerčný úmysel ( titul/ cover ) si Rasťo so Zuzkou môžu upozerať akorát na laptope, Svoje agresívne chúťky potom vybehať v dresoch s národnými farbami. Ej safra aj vont móre Džast givit tu mi bjač. Mejk maj H-dej. V preklade s 1hlasným dambingom - sprostě nemám zvyšné body.(25.5.2015)

Prestrihať to o pätnásť minút a možno by to siahalo aj na Nič nekrváca večne (hoci taký sympaťák ako Slncomil sa tu nenachádza). Inak pár neuveriteľne dobrých nápadov, geniálne uniformy (pionierske) a všetko čo mám rád...zombi mord ešte nikdy nebol takto commies-exi. 8/10 P.S. Inak ďalšia facka našim do seba zahľadeným filmom o totáči alebo "komplikovaných vzťahoch v súčasnosti"; ak som pri nič Nekrváca večne napísal, že Metaforisti skryjú dve tretiny´slovenskej filmovej produkcie po ´89 do vrecka, tak pezinskému teamu sa to podarilo tak u polovice.(5.7.2014)

• Big Bear

Beru to jako amatérskou záležitost. Musela bejt asi prča si v tom zahrát :-). A ačkoliv většina efektů byla dost amatérská včetně zombies, občas jsem musel uznat, že se sem tam nějaká scéna povedla. Ke konci to už bylo bohužel trochu dlouhé a nepomohly tomu ani ty digitální efekty v závěru. A víte co se mi na filmu líbilo nejvíc? Úvodní zpracování titulků. Za mně je to tedy za jeden virový granát. *(11.10.2015)

Přimhouřil jsem oko a dal 4 hvězdy, páč mám rád, když si někdo jde za svým a dokáže leč amatérsky, tak ambiciózně natočit totální zombie krvák. Nedovedu si ani představit kolik hodin dalo práce všechny namaskovat a nastříhat to a ozvučit. Každopádně, kdybych měl být férový. Zaprvé to chtělo lepší seznámení s postavami, než se začnou zabíjet. Zadruhé to chtělo víc vtipu (ten se po úvodních 15 minutách vytratil a je to škoda), zatřetí kratší stopáž a nebo lepší využití času - víc děje.....a hlavně lepší finiš, možná i nějaký zvrat, který by celý film postavil vzhůru nohama, by nebyl od věci. Celkově sympatická amatéřina s krásnýma holčinama (já říkám furt, že na Slovensku je to samá kočka :), která však mohla být ještě o několik úrovní lepší, což si tvůrci asi časem uvědomí a budou toho litovat.(8.5.2015)

• - Natáčalo sa v Pezinku v hale na opravu tatroviek, v základnej škole vo Svätom Júre a na Záhorí pri bunkroch z druhej svetovej vojny. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - 36-členný komparz si za pivo a guláš zahrali prívrženci žánru anime z Anime crew a šermiari zo združenia Vargar. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Problémom pri natáčaní bol chlad. V reáli bola zima, vo filme však leto, a tak herečky natáčali v tielkach a minisukniach. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)