Bad Blood

• angličtina The Stranger
všechny plakáty

Krv nie je voda. Keď mladý Peter, žijúci v slabších sociálnych pomeroch, nečakane naberie odvahu, aby pomohol neznámemu mužovi pred útokom skupinky výtržníkov, ani vo sne by mu nenapadlo, akú dohru táto ochota pomôcť bude mať nielen pre neho samotného, ale i pre celé mestečko v odľahlej oblasti, kde sa príbeh odohráva. "Neznámy" totiž neprišiel len tak bez príčiny: jeho cieľom je zlikvidovať nebezpečnú nákazlivú chorobu, ktorá sa šíri prostredníctvom krvi... (*CARNIFEX*)

pornogrind

Bad Blood je za mě nevýrazným hororovým zářezem z Chile. Film má poměrně pomalý tempo a k tomu ještě poměrně průhlednou pointu. Což se podepisuje na napětí i atmosféře. Hororovej divák lačnící po krvi a gore(jako já) si tady taky moc nepřijde na svý. Podívat se na to dá ale žádnej větší překvapení se nekonalo. Vše navíc skončilo přesně tak jak jsem předpokládal. 2hvězdy. ()

*CARNIFEX*

Keď mladý Peter, žijúci v slabších sociálnych pomeroch, nečakane naberie odvahu aby pomohol neznámemu mužovi, ktorý bol napadnutý skupinkou výtržníkov, ani vo sne by mu nenapadlo, akú dohru to bude mať nie len pre neho samotného, ale i pre celé mesto. "Neznámy" totiž neprišiel len tak bez príčiny ...  Po dlhej dobe, vďaka príbehu či spracovaniu, veľmi zaujímavý snímok. Na rozdiel od teenegerských kokotín, ktoré najmä z dôvodu správania postáv, pripomínajú skôr komiksy, "The Stranger" spĺňa požiadavky menej naivného (nechcem napísať náročnejšieho) diváka. Je jasné, že baviť bude najmä starších, ktorým nevadí dlhší rozbeh, či pomenej akcie, no keby tento film obsahoval viacero gore scén, keby boli mali tvorcovia väčšie gule (alebo rozpočet?), mohli sme "dnes" po jeho vzhliadnutí výskať od radosti. Obrovská, trestuhodná chyba, že sa z tohto snímku týmto pádom stáva len priemerný horor, ktorý za pár týždňov zapadne prachom - 55%. ()

Morholt

Těžko říct, jestli tvůrci plánovali odhalení toho, co je vlastně cizinec zač, jako překvapení. Každopádně se jim to nepovedlo, protože název Bad Blood v kombinaci s neobvykle bledým člověkem dává celkem jasně tušit, o co přibližně půjde. Ale to ani tak nevadilo. Film je natočený vcelku zručně a i když tomu chybí napětí, výraznější atmosféra či potoky krve charakteristické pro subžánr, kouká se na něj docela dobře. Ta pachuť neuvyužitého potenciálu tu sice je, ale za jedno podívání tenhle malý a pomalý horůrek určitě stojí. 55% ()

Karamanlis

Juhoamerické horory ma väčšinou dokážu príjemne prekvapiť, no v prípade Bad Blood sa tak tentokrát nestalo. Chilskí upíri sú pekne nudní patróni a sledovať hodinu a pol nemohúce počínanie málovravného čudáka s vizážou bezdomovca, ktorý si s obľubou necháva od kohokoľvek naložiť na búdku ma moc nebavilo. ()

George Stobbart

Skôr predvídateľná a zbytočne melodramatická somarinka než horor. Navyše to, ako sa film berie strašne vážne a snaží sa o akýsi pochmúrny, smutný nádych mi prišlo až trápne - v kontraste s úsmevne predvídateľným dianím, necharizmatickým hlavným (anti)hrdinom a vôbec všetkými otrasnými postavami, ktorým vládne až parodicky prestrelený hlavný policajt; ešte k tomu pôsobiaci nadabovaným dojmom. Mňa to príliš nezaujalo, nebavilo a ani som tomu nesadol na tie pokusy o navodenie atmosféry či dramatickosti. Pritom zasadenie do prostredia toho tichého mestečka je vizuálne príjemné, ako aj prevažne nočné pojatie scén a zábery na cintorínky, no ináč sa ani nedivím, že sa to v prvom rade snaží „nalákať“ na producentskú prítomnosť Eli Rotha, keďže nič-moc-viac to v zálohe nemá. ()