poster

Jen my víme kde

 • Česko

  To místo známe jen my

  (festivalový název)
 • Čína

  有一个地方只有我们知道

 • Slovensko

  Miesto len pre nás

  (festivalový název)
 • Austrálie

  Somewhere Only We Know

 • USA

  Somewhere Only We Know

Romantický

Čína / Česko, 2015, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karmin
  **

  Reklama na Prahu pro čínské turistické kanceláře. Pro české publikum je to spíš komedie plná absurdit (nejvíc mě pobavil vlakový lístek do Číny s relací Praha Strašnice - Český Šternberk), ale čínský divák asi brečí celou dobu nad několika souběžnými romantickými liniemi (z nichž by se jedna - retrospektiva z čtyřicátých let - klidně mohla úplně vystřihnout). Taky je to zajímavá sonda do života cizinců žijících v Čechách.(8.5.2015)

 • Mik_e
  **

  Na tenhle film jsem chtěl jít do kina, a bohužel (tedy, teď už vím, že spíš naštěstí) to nevyšlo. Ale protože mě opravdu zajímalo, proč měl tohle léto každej druhej člověk v Praze šikmý oči, stejně jsem neodolal a podíval se na to doma. Protože vidět čínský film, kde hraje hlavní roli matička Praha, to se opravdu často nevidí. A dlužno podotknout, že ty prosluněný záběry na historický centrum prostě musely zapůsobit, být ťaman a vidět tohle někde v Číně mezi pandama, hned sem jedu taky si prožít nějakou tu love story..A jakou, panečku ! Celou dobu jsem měl pocit, že sleduju nějakej zatracenej Bolywůd. Nikdy jsem sice žádnej neviděl, ale představuju si ho přesně takhle! O hercích nemá moc cenu mluvit, ten hlavní nagelovanej Číňan mě neuvěřitelně točil a Marek Vašut revival s vousama nebyl o moc lepší. Na závěr si nechám reálie. Protože by ty přešlapy vyšly na další podobnej odstavec, zmíním jen to co ostatní - údajný vlakový lístek z Prahy až do Číny byl ve skutečnosti cosi ve smyslu Hlavní nádraží - Votice..:) Takže suma sumárum, neodehrávat se limonáda v Praze, byla by to 1*. Praha to podržela, ale...takovej kýč. KÝČ !(11.10.2015)

 • Zelilu007
  ***

  Pro mne je tento film až moc podhodnocený. Líbila se mi postava babičky a bylo dobře, že ji filmaři dali prostor. Jinak přiznám se bez mučení, že jsem chtěla tento film vidět už dávno hlavně díky Wu Yi Fanovi (je tam nádher...). Ale i tak jsem se od něj dokázala odtrhnout a vnímat film. Ten mi přišel malinko naivní až bych to přirovnala k oblíbenkyni dnešní TV Lindě Lindstrom. Film, ale nepůsobí špatně a určitě nelituji, že jsem se do něj po třech letech konečně pustila.(24.8.2017)

 • Mauric
  ***

  Viděl jsem v jednom z pekingských kin cca před měsícem a nejde o žádnou velehitparádu. Hlavní hrdinka je příjemně potřeštěná, její protějšek sterilní, české babičky mluví ingliš extraordinér, romantika hezky odsýpá a vzhledem k tomu, že se nacházím mimo domov už více jak půl roku, tak ve mně film vzbudil poměrně silnou touhu po dalším skypu s mou rodinou. Praha je klenot a režisér moc dobře ví, jak to prodat. [Chn, Eng sub, Peking](9.4.2015)

 • hansel97
  *

  Snažil jsem se být shovívavý, ale tohle je čínská telenovela, která je zajímavá pro nsá opravdu pouze tím, že se natáčela v Praze, což není u zahraničních filmů zas tak časté. Nemůžu říct, že by mi ten film vyloženě vadil, ale pokud ho mám hodnotit, tak to jinak nejde. Patetické hraní na city hlavně přes příběh babičky, možná kdyby vyškrtly to, mohl to být průměrný příběh na 2-3 hvězdičky, ale tohle mi vadilo a rušilo mě. A to jak starý český babičky mluví plynně anglicky nebudu ani komentovat, ale to samozřejmě nelze hodnotit.(27.1.2016)

 • - Film Jen my víme kde se bude natáčet na Malé Straně a Starém Městě, Prahu zobrazí jako mezinárodní kulturní metropoli, místo setkávání studentů z celého světa. (Zdroj: 2media.cz)

 • - Jedná se o vůbec první celovečerní čínský film natáčený v Praze. [Zdroj: E15] (hippyman)

 • - Když je Chen (Xu Jinglei) dovezena domů ráno po návštěvě klubu, vbíhá do domu s kadeřavými vlasy, když však otevře dveře svého bytu, má již vlasy rovné, pouze rozcuchané. (hansel97)