poster

Jen my víme kde

 • Česko

  To místo známe jen my

  (festivalový název)
 • Čína

  有一个地方只有我们知道

 • Slovensko

  Miesto len pre nás

  (festivalový název)
 • Austrálie

  Somewhere Only We Know

 • USA

  Somewhere Only We Know

Romantický

Čína / Česko, 2015, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • michalkop
  **

  Jen my víme kde je příběh velmi košatý, dojemný, krásně natočený, ale nemůžu si pomoct, připadá mi to jako 100 minut o lidské idiocii. Ti mladí se tam chovají jako hovada, ti staří taky, ale tam se to očekávalo kvůli odlišným kulturám. Jinak hezká kulisa Prahy. Taky bych z platu servírky chtěl bydlet v 4+1 kousek od Staromáku. Jo, a jak tu ostatní zmiňují lístek do Číny za 10 Kčs, to bych jel hned.(8.6.2016)

 • Dudek
  *

  Ono k tomu bohužel není moc co říct. Je úžasné, že se zahraniční produkce rozhodla zvolit pro vyprávění svého příběhu naše hlavní město, a že Praha opravdu hraje výraznou roli. Nicméně to nedokáže zastínit hlavní problémy snímku, a těch je hodně. Tím nejsmutnější je, že Somewhere Only We Know nefunguje jako kvalitní romantika. Historická linie selhává na naprostém nevystižení jiskry mezi hlavní dvojicí, ta moderní k tomu zase používá příliš naivní prostředky. Herecké obsazení je slabé, díky čemuž jsou jen pramálo věrohodné jakékoliv emoce. Navíc je velmi těžké vytvořit si k postavám vztah a jakkoli se nad jejich dojímat či jiným způsobem film prožívat. To samozřejmě ztěžují i prostoduché dialogy pronášené různými anglickými přízvuky. Snaha přidat příběhu dynamičnost a vykřesat emoce i z některých obyčejných scén pak zase snímku přináší až bizarní nádech. Asi nejlepším příkladem je telefonát následující po rozhovoru se stařenkou v kavárně, kdy Peng Zeyang nezvedá telefon a následuje šílená střihová koláž zprostředkující hrdinčinu hysterii. Somewhere Only We Know i přes svou profesionální a čistou vizuální stránku působí nečekaně amatérsky i díky maličkostem, které štáb prostě nechtěl (a čínskému publiku samozřejmě uniknou) řešit, jízdenky od českých drah koupené v padesátých letech, které zmiňuje Karmin, jsou toho báječným příkladem. Na druhou stranu se díky tomu pro české diváky stává film zhlédnutelným a řadícím se do ranku „tak špatné, až vtipné“.(12.5.2015)

 • Mauric
  ***

  Viděl jsem v jednom z pekingských kin cca před měsícem a nejde o žádnou velehitparádu. Hlavní hrdinka je příjemně potřeštěná, její protějšek sterilní, české babičky mluví ingliš extraordinér, romantika hezky odsýpá a vzhledem k tomu, že se nacházím mimo domov už více jak půl roku, tak ve mně film vzbudil poměrně silnou touhu po dalším skypu s mou rodinou. Praha je klenot a režisér moc dobře ví, jak to prodat. [Chn, Eng sub, Peking](9.4.2015)

 • Mik_e
  **

  Na tenhle film jsem chtěl jít do kina, a bohužel (tedy, teď už vím, že spíš naštěstí) to nevyšlo. Ale protože mě opravdu zajímalo, proč měl tohle léto každej druhej člověk v Praze šikmý oči, stejně jsem neodolal a podíval se na to doma. Protože vidět čínský film, kde hraje hlavní roli matička Praha, to se opravdu často nevidí. A dlužno podotknout, že ty prosluněný záběry na historický centrum prostě musely zapůsobit, být ťaman a vidět tohle někde v Číně mezi pandama, hned sem jedu taky si prožít nějakou tu love story..A jakou, panečku ! Celou dobu jsem měl pocit, že sleduju nějakej zatracenej Bolywůd. Nikdy jsem sice žádnej neviděl, ale představuju si ho přesně takhle! O hercích nemá moc cenu mluvit, ten hlavní nagelovanej Číňan mě neuvěřitelně točil a Marek Vašut revival s vousama nebyl o moc lepší. Na závěr si nechám reálie. Protože by ty přešlapy vyšly na další podobnej odstavec, zmíním jen to co ostatní - údajný vlakový lístek z Prahy až do Číny byl ve skutečnosti cosi ve smyslu Hlavní nádraží - Votice..:) Takže suma sumárum, neodehrávat se limonáda v Praze, byla by to 1*. Praha to podržela, ale...takovej kýč. KÝČ !(11.10.2015)

 • hansel97
  *

  Snažil jsem se být shovívavý, ale tohle je čínská telenovela, která je zajímavá pro nsá opravdu pouze tím, že se natáčela v Praze, což není u zahraničních filmů zas tak časté. Nemůžu říct, že by mi ten film vyloženě vadil, ale pokud ho mám hodnotit, tak to jinak nejde. Patetické hraní na city hlavně přes příběh babičky, možná kdyby vyškrtly to, mohl to být průměrný příběh na 2-3 hvězdičky, ale tohle mi vadilo a rušilo mě. A to jak starý český babičky mluví plynně anglicky nebudu ani komentovat, ale to samozřejmě nelze hodnotit.(27.1.2016)

 • - Film Jen my víme kde se bude natáčet na Malé Straně a Starém Městě, Prahu zobrazí jako mezinárodní kulturní metropoli, místo setkávání studentů z celého světa. (Zdroj: 2media.cz)

 • - Když je Chen (Xu Jinglei) dovezena domů ráno po návštěvě klubu, vbíhá do domu s kadeřavými vlasy, když však otevře dveře svého bytu, má již vlasy rovné, pouze rozcuchané. (hansel97)

 • - Ve scénách, kde si hlavní hrdinka prohlíží lístek na vlak z 50tých let,  je vidět cena v "Kč" místo "Kčs" a logo "ČD" místo "ČSD". Jedná se tedy o lístek mnohem novější. (Eso_Rimmer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace