Reklama

Reklama

Jen my víme kde

  • Česko To místo známe jen my (festivalový název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Hlavní hrdinkou romantického příběhu je čínská dívka Jin Ying, která odjede studovat do Prahy, kde kdysi žila její babička. Spřátelí se s čínským mladíkem, ten v Praze pobývá už několik let. Při pátrání po stopách ze života své babičky Jin Ying získá ztracený dopis, adresovaný právě babičce Chen Lanxin a podepsaný Ralfem. Záhadou opředený příběh Chen Lanxin a Ralfa v retrospektivách provází celé vyprávění. Jin se nakonec se stařičkým Ralfem setká na tajném místě v centru Staré Prahy, kde se s Chen scházeli. Po celou dobu Jin Ying v pátrání pomáhá její čínský přítel, mladý pár se stále více sbližuje. Vzájemný vztah se však vyvíjí velmi pomalu, protože ani jeden nemá odvahu projevit hlubší cit. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (10)

Zelilu007 

všechny recenze uživatele

Pro mne je tento film až moc podhodnocený. Líbila se mi postava babičky a bylo dobře, že ji filmaři dali prostor. Jinak přiznám se bez mučení, že jsem chtěla tento film vidět už dávno hlavně díky Wu Yi Fanovi (je tam nádher...). Ale i tak jsem se od něj dokázala odtrhnout a vnímat film. Ten mi přišel malinko naivní až bych to přirovnala k oblíbenkyni dnešní TV Lindě Lindstrom. Film, ale nepůsobí špatně a určitě nelituji, že jsem se do něj po třech letech konečně pustila. ()

michalkop 

všechny recenze uživatele

Jen my víme kde je příběh velmi košatý, dojemný, krásně natočený, ale nemůžu si pomoct, připadá mi to jako 100 minut o lidské idiocii. Ti mladí se tam chovají jako hovada, ti staří taky, ale tam se to očekávalo kvůli odlišným kulturám. Jinak hezká kulisa Prahy. Taky bych z platu servírky chtěl bydlet v 4+1 kousek od Staromáku. Jo, a jak tu ostatní zmiňují lístek do Číny za 10 Kčs, to bych jel hned. ()

Reklama

Karmin 

všechny recenze uživatele

Reklama na Prahu pro čínské turistické kanceláře. Pro české publikum je to spíš komedie plná absurdit (nejvíc mě pobavil vlakový lístek do Číny s relací Praha Strašnice - Český Šternberk), ale čínský divák asi brečí celou dobu nad několika souběžnými romantickými liniemi (z nichž by se jedna - retrospektiva z čtyřicátých let - klidně mohla úplně vystřihnout). Taky je to zajímavá sonda do života cizinců žijících v Čechách. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Snažil jsem se být shovívavý, ale tohle je čínská telenovela, která je zajímavá pro nsá opravdu pouze tím, že se natáčela v Praze, což není u zahraničních filmů zas tak časté. Nemůžu říct, že by mi ten film vyloženě vadil, ale pokud ho mám hodnotit, tak to jinak nejde. Patetické hraní na city hlavně přes příběh babičky, možná kdyby vyškrtly to, mohl to být průměrný příběh na 2-3 hvězdičky, ale tohle mi vadilo a rušilo mě. A to jak starý český babičky mluví plynně anglicky nebudu ani komentovat, ale to samozřejmě nelze hodnotit. ()

YumiOkami 

všechny recenze uživatele

proč jsem se na film podívala: 1) praha 2) kris wu. ••• hodně jsem přeskakovala; především příběh o tý její babičce byl fakt nudnej. nudnej byl vlastně i celej film. neskutečně se táhl; hlavně na konci. na začátku mě ještě bavil, ale potom ani nedával smysl (všichni češi mluvili anglicky; týpka odpustí chlapovi, kterej jí leavnul před oltářem; kris wu nikoho neznásil--- ehm.) a proč hlavní představitelka bojuje s traumatem tak, že zjišťuje o babiččině milostným životě?! nic tím nevyřeší, co pak udělá, až se dozví, kdo byl ten jozef novák? nechápu, proč si prostě nezajde na terapii, nebo tak něco. BTW, snažila jsem se nedělat r*pe džouky o krisovi wu během scény, kdy byla hlavní herečka v posteli (ta jeho věta "don't trust strangers" lol, taková ironie)... ()

Galerie (41)

Zajímavosti (5)

  • Jedná se o vůbec první celovečerní čínský film natáčený v Praze. [Zdroj: E15] (hippyman)
  • Když je Chen (Xu Jinglei) dovezena domů ráno po návštěvě klubu, vbíhá do domu s kadeřavými vlasy, když však otevře dveře svého bytu, má již vlasy rovné, pouze rozcuchané. (hansel97)
  • Ve scénách, kde si hlavní hrdinka prohlíží lístek na vlak z 50tých let,  je vidět cena v "Kč" místo "Kčs" a logo "ČD" místo "ČSD". Jedná se tedy o lístek mnohem novější. (Eso_Rimmer)

Reklama

Reklama