Podzimní příběh

Eric Rohmer

Diane Baratier

Françoise Etchegaray

Mary Stephen

Rohmerův Podzimní příběh je plný zrání, citlivě studuje proměny lidské duše, její vrásnění, probarvování se, sládnutí i trpknutí… Vede viničními pěšinami i po venkovských silnicích k obtížně rozlišitelným lidským pocitům, slitým z prožitků lásky, smutku i očekávání, které se podobají spánku či letu, kdy se mysli zmocňuje závrať a pak padá strmě či pozvolna kolem tváří, tvarů, barev, která hřejí i studí, zraňují i hladí, aby nakonec čelila jediné lidské tváři, té vlastní. Svým krásně prostým jazykem prozrazuje, že i všední skutečnost a prosté lidství mohou být prožity až ve svatém vytržení, že i v tom nejkonkrétnějším obrazu vězí něco, co jej přesáhne a co může vrátit – k jaru, do dětství, do dětství světa. Božskost, vševědoucnost jeho svědeckých očí míří úsporně a přesně vždy k tomu nejdůležitějšímu a v obrazech, které podává, zní nenápadně, ale důrazně ten mocný rytmus života nejsilněji.(9.5.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,205,339Tržby Celosvetovo $-(29.11.2008)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(23.1.2006)

• Džejkop

Jelikož jsem musel dát přednost filmu Salton Sea, protože mi ani nic jiného nezbývalo. V tu dobu bohužel nebylo na co nahrávat, tím pádem jsem viděl jen půl hodiny a ta mě nijak zvlášť nezaujala. Ale takhle těžko hodnotit, tak při příští repríze zbytek doufejme zhlédnu. Měl bych, motivovaný určitě jsem. Už jen pro zkompletování celé série Příběhů čtyř ročních dob.(31.3.2007)

Vrcholný snímek z tetralogie ročních období. Lze ho hodnotit podobně jako Letní příběh, ale tady Rohmerovi vše vychází ještě přesvědčivěji. Myslím, že pokud to vidí člověk mladý, nemůže (z podstaty svého věku a zkušeností) to ocenit tak, jako člověk ve středním a vyšším věku. Takže trpělivost a pustit až ve čtyřiceti! :-)(18.7.2007)