Reklama

Reklama

Podzimní příběh

  • Francie Conte d'automne (více)
Trailer

Magali má dospělého syna, dobrou vinici a nejlepší přítelkyni Isabelle. Po smrti svého manžela žije sama a přestože pracuje velmi tvrdě na své vinici, k novému vztahu jako by neměla dost odvahy. Isabelle si však myslí, že by tato přitažlivá žena neměla zůstat sama, a vezme její osud tak trochu do svých rukou. Podá inzerát a seznámí se s přitažlivým mužem, který se netají svými sympatiemi k ní. Hra je rozehrána, ale protože se hraje s city, je hranice mezi štěstím a bolestným zraněním velmi křehká. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Rohmerův Podzimní příběh je plný zrání, citlivě studuje proměny lidské duše, její vrásnění, probarvování se, sládnutí i trpknutí… Vede viničními pěšinami i po venkovských silnicích k obtížně rozlišitelným lidským pocitům, slitým z prožitků lásky, smutku i očekávání, které se podobají spánku či letu, kdy se mysli zmocňuje závrať a pak padá strmě či pozvolna kolem tváří, tvarů, barev, která hřejí i studí, zraňují i hladí, aby nakonec čelila jediné lidské tváři, té vlastní. Svým krásně prostým jazykem prozrazuje, že i všední skutečnost a prosté lidství mohou být prožity až ve svatém vytržení, že i v tom nejkonkrétnějším obrazu vězí něco, co jej přesáhne a co může vrátit – k jaru, do dětství, do dětství světa. Božskost, vševědoucnost jeho svědeckých očí míří úsporně a přesně vždy k tomu nejdůležitějšímu a v obrazech, které podává, zní nenápadně, ale důrazně ten mocný rytmus života nejsilněji. ()

Reklama

Džejkop

všechny recenze uživatele

Jelikož jsem musel dát přednost filmu Salton Sea, protože mi ani nic jiného nezbývalo. V tu dobu bohužel nebylo na co nahrávat, tím pádem jsem viděl jen půl hodiny a ta mě nijak zvlášť nezaujala. Ale takhle těžko hodnotit, tak při příští repríze zbytek doufejme zhlédnu. Měl bych, motivovaný určitě jsem. Už jen pro zkompletování celé série Příběhů čtyř ročních dob. ()

Cushing 

všechny recenze uživatele

Vrcholný snímek z tetralogie ročních období. Lze ho hodnotit podobně jako Letní příběh, ale tady Rohmerovi vše vychází ještě přesvědčivěji. Myslím, že pokud to vidí člověk mladý, nemůže (z podstaty svého věku a zkušeností) to ocenit tak, jako člověk ve středním a vyšším věku. Takže trpělivost a pustit až ve čtyřiceti! :-) ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama