poster

Podzimní příběh

 • francouzský

  Conte d'automne

 • anglický

  Autumn Tale

Drama / Romantický

Francie, 1998, 112 min

Režie:

Eric Rohmer

Scénář:

Eric Rohmer

Kamera:

Diane Baratier

Producenti:

Françoise Etchegaray

Střih:

Mary Stephen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cushing
  *****

  Vrcholný snímek z tetralogie ročních období. Lze ho hodnotit podobně jako Letní příběh, ale tady Rohmerovi vše vychází ještě přesvědčivěji. Myslím, že pokud to vidí člověk mladý, nemůže (z podstaty svého věku a zkušeností) to ocenit tak, jako člověk ve středním a vyšším věku. Takže trpělivost a pustit až ve čtyřiceti! :-)(18.7.2007)

 • Džejkop

  Jelikož jsem musel dát přednost filmu Salton Sea, protože mi ani nic jiného nezbývalo. V tu dobu bohužel nebylo na co nahrávat, tím pádem jsem viděl jen půl hodiny a ta mě nijak zvlášť nezaujala. Ale takhle těžko hodnotit, tak při příští repríze zbytek doufejme zhlédnu. Měl bych, motivovaný určitě jsem. Už jen pro zkompletování celé série Příběhů čtyř ročních dob.(31.3.2007)

 • vypravěč
  *****

  Rohmerův Podzimní příběh je plný zrání, citlivě studuje proměny lidské duše, její vrásnění, probarvování se, sládnutí i trpknutí… Vede viničními pěšinami i po venkovských silnicích k obtížně rozlišitelným lidským pocitům, slitým z prožitků lásky, smutku i očekávání, které se podobají spánku či letu, kdy se mysli zmocňuje závrať a pak padá strmě či pozvolna kolem tváří, tvarů, barev, která hřejí i studí, zraňují i hladí, aby nakonec čelila jediné lidské tváři, té vlastní. Svým krásně prostým jazykem prozrazuje, že i všední skutečnost a prosté lidství mohou být prožity až ve svatém vytržení, že i v tom nejkonkrétnějším obrazu vězí něco, co jej přesáhne a co může vrátit – k jaru, do dětství, do dětství světa. Božskost, vševědoucnost jeho svědeckých očí míří úsporně a přesně vždy k tomu nejdůležitějšímu a v obrazech, které podává, zní nenápadně, ale důrazně ten mocný rytmus života nejsilněji.(9.5.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,205,339Tržby Celosvetovo $-(29.11.2008)

 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(23.1.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace