Himaláj - Karavana

• Česko Himalaya - Karavana (více)

Režisér pri tvorbe svojho celovečerného debutu využil skúsenosti, ktoré nadobudol ako fotograf pre National Geografic v odľahlých končinách Nepálu. Príbeh filmu sa sústredí na život obyvateľov nepálskych hôr žijúcich podľa starých tradícií v kmeňovom zriadení. Je nielen fascinujúcim hraným etnografickým dokumentom o unikátnej, do seba uzavretej, sebestačnej a tradičnej komunite, ale aj takmer mytologickým príbehom o boji nového so starým, osudu so skutočnosťou, priateľstva s nenávisťou. Vyniká nesmiernou fotografickou krásou, značnú pozornosť venuje vykresleniu rituálov a zvyklostí obyvateľov osady. (oficiální text distributora)

Bogrant

Čakal som ale úplne niečo iné. Skôr klasický dokument zachytávajúci krásy Himaláj a život ich obyvateľov. Namiesto toho som dostal bezprostredný pohľad do vnútra, načrtnutie problémov okolitého sveta a neľahkého života. Tento film je plný sily, odvahy, nádherných exteriérov a i nepálski herci-neherci boli skvelí. ()

jobina

V první hodině si zvyknout na otravného dětinského sebestředného dědu, na poněkud nudnou poslušnost a příslušnost kmene ve zdlouhavém rozvláčném bezději, to vše zpestřeno pouze nádhernou scenérií Himalájí. Jenže ten děda není tak sebestředný a dětinský, a ten bezděj má i děj... Jako dokument bych brala hned, jako příběh - musela jsem si přivyknout. ()

migr

Atmosfericky autentický silný uchvacující zážitek( neherecký ), o tíze cest života v horách. 84% ()

Vardara

Příběh z krajů, kde děti nevědí jak vypadá strom a zvyky, tradice, víra a rodina, jsou tou nejsilnější hybnou silou. Musím kromě nádherných záběrů krajiny, vyzdvihnout i dokonalý soundtrack. ()