Ninja commando

Akční / Komedie

Hong Kong, 1982, 95 min

Corey Yuen

Siu-Lam Tang

Jako malému by se mi to jistě líbilo na plný počet hvězdiček, ovšem nyní se přes tři nedostanu. Choreografie bojových scén je skvělá, ovšem veškeré souboje jsou tu příliš dlouhé a i přes jejich zdařilé provedení nudí. Děj je zajímavý, má dobré rozuzlení hlavní zápletky - strýček Lee vs. Stínový ninja. Hudba je poměrně příjemná, prostředí výborné, ale komediální prvky jsou naprosto nesměšné a hlavní hrdina Ah Ching mi nebyl příliš sympatický.(1.5.2012)

95 minut bojů, dokonalost. Snad nikdy jsem neviděl kung-fu film, který by obsahoval takové množství tak dobrých bitek jako tady, ve filmu s neznámými herci, o kterém jsem do včerejška ani neslyšel. Příběh je samozřejmě velmi jednoduchý, ale to je dostatečně vynahrazeno výbornými nápady, z nichž mi v hlavě utkvěl především boj na chůdách. Hlavní hrdinové navíc neustále trousí nějaké děsně špatné vtipy, kterým se nejde nesmát a celý závěr s likvidací protivníka je prostě úchvatný. A ta ústřední znělka je boží. Viděl jsem dost srovnatelných kung-fu komedií, které všechny používaly stejný princip, tzn jednoduchý příběh, originální prvky při soubojích a zvláštní humor, takže tento snímek se na první pohled zas tak moc neliší, ale všechno v něm je dotaženo do dokonalosti a vlastně překonává třeba většinu mnou zhlédnuté produkce Jackyho Chana. Škoda, že podobné filmy se dneska už tak moc netočí, čest výjimkám.(15.5.2009)

Poznate to. V kung-fu filmoch sa obcas stava to, ze v neakcnych pasazach byvavaju trochu nudne. Nejaky ten kvazi humor, kecy, a dalsi skvely suboj, ktory vas zobudi. Tak tento film taky nieje. Akcia tu vyplna hadam 90% filmu a je to daleko ta najpestrejsia akcia, aku som kedy v kung-fu filme videl. Co akcna scena, to originalny napad ci zaujimavy prvok. Kto film raz videl, navzdy mu urcite utkvie hlave suboj na chodulach, suboj za pouzitia bieleho platna, scena "lapme ninju do pasce", ci mnoho inych. To plati aj o typickom humore - ak si chcem niekedy vybavit skutocne vtipnu scenu z kung-fu filmu, vzdy ma napadnu sceny z tohto filmu (scena s prakom je nedostizna :)). Roznorodostou mozeme pokracovat dalej. FIlm je ozvlastneny aj tym, ze velky priestor vo filme maju japonsky herci - ich prirodzene herectvo je podstatne ine ako u HK hercov (hlbsie, precitenejsie) a aj to pridava na jeho vynimocnosti. A to by bolo, keby som nespomenul stylovy ninjovsky soundtrack :). Dokonca aj pribeh je v ramci zanru bezchybny a zaujimavy.Co viac si moze fanda kung-fu priat. SUPERB. (10/10)(25.3.2008)

Příšerná kravina, naštěstí i značně vtipná. Ale pouštěl jsem si to v očekávání nějakého vážného ninja-eposu a místo toho jsem dostal hlavního hrdinu žijícího ve věži plné pastí, jeho dementního kamaráda se silným sexuálním apetitem, moudrého tajemného strýčka, který obývá mlýn a modrého ninju, který se chce pomstít za vraždu svého otce, kterého vlastně nikdo nezavraždil.(23.4.2010)

Tuhle doslova klasiku jsem videl už před mnoha a mnoha lety. Dnes, když jsem tento film objevil a netušil, že jde o něj, svitlo mi hned po prvních pár vteřinách filmu. Tak co, kluci, čím jste kdysi chtěli být? Co je lepší? Ninja, nebo bojovník kung-fu? Ale ať už to či ono, nic není lepší než-li párek hezkých japonských… :) 100 %(11.1.2006)