poster

Ninja commando

 • Česko

  Ninja komando

  (neoficiální název)
 • Hongkong

  Long zhi ren zhe

 • angličtina

  Ninja in the Dragon's Den

Akční / Komedie

Hongkong, 1982, 95 min

Režie:

Corey Yuen

Hudba:

Siu-Lam Tang

Střih:

Hung Poon

Scénografie:

Jonathan Ting
(další profese)
 • Idaho
  *****

  Tuhle doslova klasiku jsem videl už před mnoha a mnoha lety. Dnes, když jsem tento film objevil a netušil, že jde o něj, svitlo mi hned po prvních pár vteřinách filmu. Tak co, kluci, čím jste kdysi chtěli být? Co je lepší? Ninja, nebo bojovník kung-fu? Ale ať už to či ono, nic není lepší než-li párek hezkých japonských… :) 100 %(11.1.2006)

 • Lateef
  ****

  Film jsem chtěl vidět hlavně kvůli Flipnicovu entuziasmu a určitě je to, co se akce, soubojů a akrobacie týče, nadstandardní záležitost. Sanada s Leem předvádí věci, ke kterým se Neo (a ještě s použitím bulletimu a lan) dostane nejdřív za sto let, souboj na chůdách působí jako neuvěřitelná prezentace rovnováhy, dynamiky a koordinace pohybů, bojovou hru v restauraci na dřevěné konstrukci zdobí zase nápaditost (včetně masakrální hvězdy se saltem na prostoru asi 30-ti centimetrů) a tak bych mohl pokračovat dál a dál, na každé akční scéně by se dalo najít něco jedinečného. A pak je tu také ten čínský humor, vtip a rozjívenost, někdy se nad tím pousmějete, někdy to působí afektovaně, přehnaně a rozpačitě. Jako celek to ale jest velmi podařená ninja/kungfu věcička...(8.5.2011)

 • Pecival
  ****

  První půlhodka je nic moc,ale po nástupu ninjů se to rapidně zlepší (od té chvíle je film v podstatě nepřetřžitá mela). Nutno podotknout, že souboje jsou obzvláštěny různými vychytávkami, ale ne natolik, aby to nebyl klasický kung-fu tanec. A na ten v poslední době nějak nereaguji (ne potom co jsem objevil Sonnyho Chibu). Ke konci se film láme ve vyslovenou parodii, ale neřekl bych že to je na škodu. Ne že by to bylo špatné, orginálních soubojů si člověk docela užije, ale já přeci jen čekal víc hvězdic, foukaček, lan apod.(1.12.2009)

 • Kordus
  ****

  Příšerná kravina, naštěstí i značně vtipná. Ale pouštěl jsem si to v očekávání nějakého vážného ninja-eposu a místo toho jsem dostal hlavního hrdinu žijícího ve věži plné pastí, jeho dementního kamaráda se silným sexuálním apetitem, moudrého tajemného strýčka, který obývá mlýn a modrého ninju, který se chce pomstít za vraždu svého otce, kterého vlastně nikdo nezavraždil.(23.4.2010)

 • Lhurgoyf
  ****

  Strýčka Fooa sa z predom nejasných dôvodov snaží zabiť zákerný ninja, on má ale našťastie dobrého kung-fu synovca, ktorého len tak niekto neporazí... Bláznivá kung-fu komédia z hongkongskej produkcie už tradične ponúkajúca kvalitné súboje, slušnú zábavu, ale i otrasné herecké výkony a ešte dementnejšie dialógy. Najviac ma pobavil úvod, kde vidíme skupinku ninjov v akcii. Teda v zrýchlenom zábere môžeme vidieť ako saltami preskakujú maličký múr (ktorý by mohli jednoduchšie preliezť), ako synchronizovane lezú dole hlavavmi na stromy a ako si nakoniec vykopú jamu, vhupsnú do nej, zasypú sa hlinou a vystrčia hadičku na dýchanie. Ešte dlho som sa nemohol prestať smiať...(2.3.2005)