poster

Ninja commando

 • Česko

  Ninja komando

  (neoficiální název)
 • Hong Kong

  Long zhi ren zhe

 • anglický

  Ninja in the Dragon's Den

Akční / Komedie

Hong Kong, 1982, 95 min

Režie:

Corey Yuen

Hudba:

Siu-Lam Tang
 • Idaho
  *****

  Tuhle doslova klasiku jsem videl už před mnoha a mnoha lety. Dnes, když jsem tento film objevil a netušil, že jde o něj, svitlo mi hned po prvních pár vteřinách filmu. Tak co, kluci, čím jste kdysi chtěli být? Co je lepší? Ninja, nebo bojovník kung-fu? Ale ať už to či ono, nic není lepší než-li párek hezkých japonských… :) 100 %(11.1.2006)

 • noriaki
  ***

  Tenhle film jsem měl vidět když mi bylo deset, ocenil bych ho mnohem víc. Dneska od ninja mlátiček čekám temnou atmosféru, minimum akce, vrcholné okamžiky maximální brutality a žádný humor. Ninja commando je bohužel pravým opakem. Vtipů je v něm nespočet a souboje zaplňují drtivou většinu času. Naštěstí jsou alespoň slušně vymyšlené a nestereotypní.(24.5.2012)

 • eraserhead666
  ***

  Starý old school plný ninjovských vychytávek. Přípěh nic moc, taková ta lehce úsměvná klasika plná cti, pomsty a pochopení, ale souboje jsou zábavné a zajímavé (rvačka na chůdách). Pořád lepší než ninja želvy. Ale zážitek dost pozvedlo i to, že jsem hongkongský film sledoval v anglickém dabingu s českými titulky, které tak ze 40% tvrdily něco jiného, než o čem ve filmu mluvili. Přesto to dávalo smysl. Prostě chuťovkový úlet plný mouder a kopanců.(22.6.2015)

 • Lhurgoyf
  ****

  Strýčka Fooa sa z predom nejasných dôvodov snaží zabiť zákerný ninja, on má ale našťastie dobrého kung-fu synovca, ktorého len tak niekto neporazí... Bláznivá kung-fu komédia z hongkongskej produkcie už tradične ponúkajúca kvalitné súboje, slušnú zábavu, ale i otrasné herecké výkony a ešte dementnejšie dialógy. Najviac ma pobavil úvod, kde vidíme skupinku ninjov v akcii. Teda v zrýchlenom zábere môžeme vidieť ako saltami preskakujú maličký múr (ktorý by mohli jednoduchšie preliezť), ako synchronizovane lezú dole hlavavmi na stromy a ako si nakoniec vykopú jamu, vhupsnú do nej, zasypú sa hlinou a vystrčia hadičku na dýchanie. Ešte dlho som sa nemohol prestať smiať...(2.3.2005)

 • Flipnic
  *****

  Tak tohle je opravdu ULTRAnářez!!!! Pokud člověk vydrží první půlhodinu, ve které se toho moc neděje, děj je nevyjasněný a sledujeme hlavně Conana Lee a jeho tradiční kung fu (které rozhodně není špatné, ale já nejsem jeho příznivcem), dostane následně takový martial arts a wu xia nářez, že mu z toho spadne klapačka až na zem a zuby se mu rozkutálejí po obýváku. Děj filmu je nepodstatný, slouží zejména pro neskutečný masakr mezi dvěma hlavními postavami, mladým honkongským kung fu mistrem Conanem Lee (neuvěřitelně připomíná Jackieho Chana) a mého obrovského oblíbence, karate řezníka a ultra ninju v jedné osobě Henryho Sanady. Tihle dva mladí, talentovaní týpci si to rozdávají (samozřejmě myslím bojová umění ...) dobrou hodinu v neuvěřitelné, dynamické, fantasticky vychytané řežbě. Opravdu jsem viděl hodně, ale tohle je prostě doslova náser jako kráva!! Je zde všechno, kung fu, karate, meče, neuvěřitelné ninja vychytávky, skoky, pády, salta, prostě na co si jen příznivce bojových umění a těchto tradičních filmů vzpomene. Navíc minimálně podpořeno střihem! Člověk už si říká, už dost, to už stačilo a ty dvě mašiny do sebe rubou furt a furt v tak dokonale zvládnutých bojových choreografických scénách, že se při nich tají dech. Z tohoto filmu se mohou dnešní akční martial arts filmy vyloženě učit. Režisér Corey Yuen tímto jedním ze svých prvních filmů jasně dokazuje, že na akci, její choreografii a dynamiku je machr první velikosti a má to prostě v krvi. Jeho filmografie to jen dokazuje (Karate tyger 1, Kurýr 1 a 2, So Close, DOA ...). Každopádně tohle je asijská klasika, kde si příjdou na své jak milovníci honkongských kungfu stylů, přístupu, humoru a kultury, tak milovníci temných japonských ninja praktik, tvrdšího karate a neuvěřitelných soubojů na meče. Opravdu absolutní špička svého žánru. Vadil mi jen klasický honkongský humor ze začátku, ale jakmile se pole vyklidilo pro scény Conan vs Henry, tak už se jen jede a jede, na humor není čas ... Mazec!!!(30.9.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace