The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Hledej světlo (S01E09)

(epizoda)
  • USA Look for the Light
TV spot

Těhotná Anna vkládá důvěru do celoživotního přítele. Joel a Ellie dojdou na konec své cesty. (HBO Max)

TV spot

Anderton

Finále je určené čisto pre publikum, ktoré sa do seriálu bezbreho zamilovalo a svojich hrdinov a vývoj ich vzťahu chápe. Pre mňa totiž išlo o diel, kde sa z Joela stáva bezhlavý zabijak a jeho chovanie mi bolo proste iba odporné, nech sú jeho motivácie akokoľvek ospravedlniteľné. Ono to pôsobí skôr tak, že ak sme vytvorili drsný svet, tak sa postavy musia chovať extrémne násilne a tým pádom to bude super cool. Občas to aspoň trochu fungovalo, občas vôbec. Po skvelej predchádzajúcej epizóde opäť sklamanie, ale to už je pri TLOU u mňa zvykom. 50% ()

Pes

Neviem či 4* nedávam, lebo to porovnávam s najslabšími časťami alebo sa mi to naozaj páčilo na 4*... Skôr tá prvá možnosť, s prižmúrením oboch očí a zapchatím čúracej dierky... Nové seriály sa natáčajú skurveným štýlom, ktorý ma dosť znechucuje, je až nechutné aké podobnosti vidím s iným... No nič, počkajme si na druhú sériu a pevne dúfajme, že to nebude katastrofa. ()

BROKEN_

Ano mohlo by to mít delší stopáž, ale bylo to úderný. Úvod s Ashley Johnson (herní Ellie) byl super. Jsem rád, že Ashley dostala tuhle roli. Byla skvělá. Joel a Ellie mají zde úžasnou chemii před pasáží v nemocnici. Žirafy potěšily. No a pak přijde pasáž v nemocnici a ty bláho. Vždycky při hraní mě finále dostane a jsem rád, že to bylo i zde. Slyšet skladbu No Escape, která je moje nejoblíbenější z videohry, no přiznám se, že jsem se u toho rozbrečel. Pěkně věrná adaptace závěru hry. Tady zkrátka tvůci nemohli ucuknout a udělat něco jinak. A poslední scéna mě jako vždy rozsekala. "Swear to me. Swear to me that everything you said about the Fireflies is true ........I swear.......... Ok." ()

Pharao20

Píše sa o tom ako je neľahké dostať herný námet do filmovej ci seriálovej podoby bez toho aby tvorcovia nemuseli robiť odbočky a vypĺňať tak čas. Čo je pochopiteľné a logické. Pokiaľ má ale seriál 9 časti a pozostáva hlavne z tých odbočiek a hlavná dejová línia sa ultra rýchlo zhrnie, tak to je fušerina.Tu sa to dalo spraviť oveľa lepšie. ()

BrooksW.Here

"Please, you can't kill me." "I have to, or else you'd just keep coming after her." _____________ Bál som sa, že finálna epizóda bude so svojimi 43 minútami veľmi uponáhľaná a vôbec ma nepotešilo, že som mal tak trochu pravdu... Všetko, čo malo byť povedané vlastne aj v príbehu bolo, ale jednoducho aspoň takých 20 minút navyše by tejto časti určite prospelo... Už úvodná scéna pred introm sa zbytočne tiahne a zároveň pôsobí aj ako menšia brzda, pretože následne sa tvorcovia snažia všetko rýchlo vyriešiť a kvôli tomu celé finále pôsobí veľmi skratkovito (a to ani nehovorím o Marlene, ktorá sa z ničoho nič zjavila v nemocnici)... No dosť už bolo kritiky, radšej sa presuniem k nejakým pozitívam – Bella Ramsey mi ako Ellie už konečne sadla a až teraz mi prišlo, že sa do svojej úlohy na 100 % hodí, ďalej tu máme aj zopár výborných momentov, počínajúc stretnutím so žirafami až po impozantnú, spomalenú streľbu v nemocnici, ktorá mi ako jediná scéna z tejto epizódy prišla naozaj úderná... Ale aj tak bolo pre mňa najväčším sklamaním niečo úplne iné – počet nakazených. Dúfal som, že keď už je toto finálna epizóda, tak sa dočkáme aspoň zopár clickerov, ale nestalo sa... Jediný nakazený tu bol runner, a aj ten bol iba v úvodnom flashbacku... No to aj tak nemení nič na tom, že sa už teraz teším na druhú sériu (strašne verím, že sa v nej dočkáme aj Rat Kinga)... ()

• V epizodě se objevila Laura Bailey jako zdravotní sestra, která svůj hlas propůjčila Abby, hlavní záporačce videohry „The Last of Us Part II“. (mikki089)
  • Ashley Johnson, která ztvárňuje Annu Williams, je hlasová herečka ztvárňující postavu Ellie v herní verzi. (mikki089)
  • Žirafu v této epizodě si zahrála skutečná žirafa jménem Nabu. (mikki089)