Povětří

Scénografie:

Brian Kane

Kostýmy:

Mila Franovic

Nebudu se raději vyjadřovat k českému názvu, to je zase výsměch původnímu názvu i logice celému filmu. Raději k hodnocení. Norman Reedus je borec. Tohohle člověka musíte kvůli TWD milovat snad všude. Djimon lépe hraje "zm*dy", to mu jde lépe. Tady je takovej ufňukanej a zaláskovanej až moc. Jinak celkově dobré téma i scénář. Pořád jsem se děsil, co tam vybafne a ono naštěstí nic. Na konec mohli dát ještě záběr už uzdravené planety a jakou dobu teda čekal. Je celkem zajímavé, jak se dá pracovat i jen se dvěma herci na plátně.(25.10.2015)

Realistický pohled na svět po globální katastrofě, stojící na dvou skvělých hercích, kteří za celou dobu filmů neudělají jedinou nelogickou věc.Jsou to běžní lidé, né žádní vojáci, což přispívá, ještě k lepší atmosféře. Tento film rozhodně není pro diváky s nízkou inteligenci, kteří se jasně poznají svým fanatickým názorem, že dobrá sci-fi musí obsahovat nestrůry lezoucí z lidí a obří vesmírné lodě střílející paprsky...(19.6.2018)

• Lucasion

To, že někdo sponzoroval Insidious (2010) neznamená, že další film, který sponzoruje, bude stejně dobrý. U těchto komorních dramat je velmi důležitý námět, herci a závěr. Air má snad pouze ten námět. Na Zemi není vzduch a žije se v podzemí. Dva inženýři se proberou na dvě hodiny každých šest měsíců, aby zkontrolovali stanici, a zase se uloží ke spánku. Zajímavé že? Kromě ponorkové nemoci hrozí i další nebezpečí. Co když nějaké přístroje na vzduch selžou? Norman Reedus vypadá stejně jako ve Walking dead (2010). I jeho hraní je docela sympatické. Ale příběh je natolik prohlédnutelný dopředu, že vůbec ničím nešokuje, ani nepřekvapí. Napětí je nulové. Možná na stránkách knih by z toho mohl být zajímavý pokus o best-seller. Ve filmu to je nuda. Konec je pak jako ze špatného filmu. Vlastně proč "jako"? (24 %)(15.7.2016)

Ako inak... Pozriem na komentare k tomuto (v podstate) totalne minimalitickemu indie filmu, ktory rozhodne prenadherne cerpa z tematiky post-apoc... a co tradicne nevidim? Same premudrele kydy od vymyslu sveta a tym to asi tak hasne. Pre mna je tato snimka doslova ako "fresh air", cerpa z uplneho minima, no vo vysledku tvori (v ramci moznosti) maximum, co sa o mrte inych hollywoodskych debilinach velmi povedat neda, hoci maju vacsinou rozpocet snad 100x vyssi, nez Air. Co je zo vsetkeho najdolezitejsie (a specialne pri filme ako je tento), je bravurna atmosfera, ktoru sa tvorcom podarilo uplne vysperkovat (i s prispenim fajn soundtracku). Nadherne depresivna snimka, ktora (dla mojho osobneho nazoru) mala skoncit istym konkretnym momentom, ktory sa vo filme v zavere objavi... nanestastie, autori predsa len pridali este malu drobnost, ktora je tak trochu zbytocne "navyse". Ked uvazim, ze cely cas si svoj vzduch dychali iba 2 (slovom dvaja) herci, tym skor skratka tlieskam a skladam obom hlavnym protagonistom poklonu. Nuz... a nebyt spominaneho zaveru (ten vsak moze mnohym inym divakom pokojne vyhovovat), bez problemov by som prihodil este jednu hviezdu navyse, takto sa vsak predsa len drzim drobatko pri zemi. Tak ci onak udelujem velmi peknych a najma zasluzenych 60%.(3.11.2015)

A já se s tím hodnocením rozšoupnu až na celý průměr. On je ten film sice strašně předvídatelný, a tak nějak i tušíte celkovou atmosféru, ale o to vlastně jde. A když tak nějak dostanete to, co film od začátku slibuje, je to přece jen splnění mise. Není trhák, není to skvělé, ale na ten průměr to hezky sáhne. Na to jsem docela spokojený.(23.9.2015)