Povětří

Scénografie:

Brian Kane

Kostýmy:

Mila Franovic

Ako inak... Pozriem na komentare k tomuto (v podstate) totalne minimalitickemu indie filmu, ktory rozhodne prenadherne cerpa z tematiky post-apoc... a co tradicne nevidim? Same premudrele kydy od vymyslu sveta a tym to asi tak hasne. Pre mna je tato snimka doslova ako "fresh air", cerpa z uplneho minima, no vo vysledku tvori (v ramci moznosti) maximum, co sa o mrte inych hollywoodskych debilinach velmi povedat neda, hoci maju vacsinou rozpocet snad 100x vyssi, nez Air. Co je zo vsetkeho najdolezitejsie (a specialne pri filme ako je tento), je bravurna atmosfera, ktoru sa tvorcom podarilo uplne vysperkovat (i s prispenim fajn soundtracku). Nadherne depresivna snimka, ktora (dla mojho osobneho nazoru) mala skoncit istym konkretnym momentom, ktory sa vo filme v zavere objavi... nanestastie, autori predsa len pridali este malu drobnost, ktora je tak trochu zbytocne "navyse". Ked uvazim, ze cely cas si svoj vzduch dychali iba 2 (slovom dvaja) herci, tym skor skratka tlieskam a skladam obom hlavnym protagonistom poklonu. Nuz... a nebyt spominaneho zaveru (ten vsak moze mnohym inym divakom pokojne vyhovovat), bez problemov by som prihodil este jednu hviezdu navyse, takto sa vsak predsa len drzim drobatko pri zemi. Tak ci onak udelujem velmi peknych a najma zasluzenych 60%.(3.11.2015)

• Pavlínka9

Hrůza děs...Byla jsem jediná, která si všimla, že čas, který tam utíkal na těch starých socialistických hodinách utíkal tak 3krát pomaleji? A ještě ke všemu jedny ukazovali 6minut a druhé v jiné místnosti 13? :D :D Že by každá místnost měla jiné časové pásmo? :D :D Brutální předvídatelná nuda a bylo to fakt neskutečně otravné, bez šťávy i vzduchu :D :D A ať by chcípli všichni - bylo by mi to naprosto fuk :D :D Hlavní hrdina Fešák, kterému bych asi udělala po chvilce culík na hlavě a Djimonovi bych sehnala prášky na jeho halucinace :D :D A ten závěr? Víc cukru tam nasypat sice šlo, ale i tak to bylo tak úděsné, že z toho bolely zuby.... :D :D(17.11.2015)

• Pitryx

Po více než dvaceti minutách dialogů se konečně něco začne dít. Divák je pak ujištěn, že v tak důležitém zařízení je hasící přístroj jen na záchodě. Pak se opět kecá, ale u toho oba hrdinové něco hledají. Já jsem tomu už moc pozornost nevěnoval, tak nevím přesně co že to hledali. Bylo mi naprosto jedno, zda to najdou, nebo se půjdou oba oběsit. Měli to udělat, a byl by klid, a ne hodina a půl v loji.(28.9.2017)

• KNTRFKT

A máme tu asi tak po milionté zrecyklovanou fekálii, která vybočuje z řady maximálně svou konzistencí a pohovní strukturou. Bohužel ale můžu říct, že bych radši sledoval ve 3D projekci činnost svých vlastních střev, než tuhle slaboduchou slátaninu. Už jenom ten smutný fuckt, že se Norman Reedus ani nebyl schopen převlíknout a nebo aspoň umýt, když přebíhal z natáčecího placu Walking dead na plac Air, nám poukazuje na to, že rozpočet na výrobu koňského točeňáku je větší, než rozpočet k tomuto filmu. Dalším takovým fucktem je to, že Reedus je schopen zahrát jen a pouze vidláka, jehož největší zálibou je rozvíjení své zombie-nekrofílie po lahvi dobře odstáté okeny. Šťastnou volbou nebyl ani velmi připečený Džimon. Místo toho, aby uvolnil sexuálně frustrovaného Daryla, kterému už začíná lehce kapat na maják z toho nedostatku vyhnilých vagín, dává celou dobu raději přednost vyšisované Yoko Ono a zkrátka se chová jako výstavní pičus. Po tom, co mi nebylo zodpovězeno na základní otázky, které napadají i podprůměrně inteligentního plejtváka po mozkové obrně, klikám na zpěvné "odpad!" a odcházím se zdviženými prostředníky topit kočky v záchodové míse.(17.12.2015)

Normana Reeduse mám rád už od dob Pokrevních bratrů a druhého Bladea, ale sám film bohužel neutáhne, aspoň ne takový, kde sice rozjede zajímavý herecký part s docela sympatickým výkonem Džina Hušbaby, ale všechno kolem zůstane nevyužité až hamba.I když miluju postapo filmy, nemůžete mi sakra jen ukázat zničený město z dálky na 2 minuty, dát mi skvělý námět a nechat mě sledovat dva herce a jednu ženskou halucucanici jak chodí po krytu a po jedný nehodě se až přílíš přeafektovaně snaží jeden druhého zabít a všechno to navíc nevyústilo ani do nějakého pořádného finále.Námět za všechny peníze, ale pokud není film pilot k seriálu nebo nebude dvojka, nemá film Air žádný větší smysl a je to jen další z řady pokusů navázat na výtečný Divide.Zapomenutí hodné dílko, ale co vám uvízne jednoznačně v paměti je naprosto dokonalá a podmanivá hudba!Film 2* + 1* za hudbu.50%,(25.8.2015)