Povětří

Scénografie:

Brian Kane

Kostýmy:

Mila Franovic

Trochu podhodnocený komorní nízkorozpočtový postapo film. Norman Reedus má naprosto identickou vizáž jako ve Walking Dead, takže jsem co chvíli čekal, odkud vyleze první zombie, překvapivě se ale děj ubíral úplně jiným směrem. Film měl pomalý rozjezd, po zdlouhavém a trochu nudném začátku se však dostavilo i několik důvodů, proč se na Povětří (do)dívat.(16.10.2015)

Moje hodnocení je dost rozporuplné. Film v první půlce totálně o ničem a já si stihla v kuchyni pozametat, umýt nádobí a poskládat prádlo. V druhé půlce napětí trošku stouplo, ale stejně jsem se neubránila dojmu, že si tenhle film chce hrát na něco čím není. A rozhodně není skvělým postapo filmem. Na druhou stranu nebýt Reeduse, vypnu to už po té první půlce. On dodal tomu filmu aspoň trošku šťávy, ačkoliv hraje podobnýho "týpka" jako ve Walking Dead. Ve finále si on dokázal udržet můj zájem a já chtěla vědět jak to s ním vlastně dopadne. Dopadlo to jak to dopadlo, ale nakonec to vidím na tři hvězdy.(11.5.2016)

Norman Reedus typická postapo postava v typickém postapo filmu, tahle kombinace k sobě neslučitelně pasuje a bylo to vidět v tomhle filmu. Do toho druhá hlavní postava známý sci-fi/fantasy herec. Na to jaký to muselo mít malý rozpočet, tak tam dali opravdu skvělou dvojici, která rozhodně odvedla dobrou práci. Je škoda, že děj není promakanější, klidně bych si z toho dokázal představit nějakou trilogii i s cestou na povrch a průzkumem celé arálu či pozůstatků města. Tenhle film má prvky filmu MOON, kdy jeden až dva herci musí zvládnout celý film, který jak se zdá nebude nějak úspěšný. Já to hodnotím dost kladně, zvládli to na dobře, ale jak říkám mohlo to být lepší.(21.8.2015)

• Zeck

Prázdný jako Vzduch. Zcela zásadně chybí alespoň náznak atmosféry, kterou by v podmínkách postapokalyptického světa po jaderné válce s posranou atmosférou dokázal navodit i režisér reklam na vložky, Cantamessa s jedním průměrným krátkometrážním animákem na kontě to nedokázal za celou stopáž. Neherecké výkony jsou na tom ještě hůř, zvláště Rákos z Normandie dokazuje, že jeho jediný obdivovaný štěk ve vyhypované telenovele se zombíky je zásluhou toho, že za pět řad nepohne ksichtem a má kůl kuš. Krvavý diamant, který pokud nepobíhá zběsile po džungli jak orangutan a nesekunduje Leonardkovi (tou dobu stále bez Oskara), je na tom úplně stejně. Když tedy všechny ingredience od režie po dvoučlenný herecký ansámbl stojí za hovno, dojem může zachránit snad jen děj. A ten je překvapivě ještě víc o hovně než ten zbytek, kdy se naprosto všechno "zábavné" ve filmu smrskne na desetiminutové prolézání roury v opuštěné továrně na konzervy, která má za správných (ne)světelných podmínek znázorňovat ultramoderní kryt pro přežití lidstva po jaderné válce, a pak jakési žánrové klišé o paranoidním souboji, který je brutálně debilní a připomíná jen nudnou parodii, když to hrají dva diletanti a točí ještě větší. Jako fanoušek postapokalyptického VŠEHO můžu jen smutně utřít semeno z žaludu a vyhlížet další žánrové levné sračky, které si bude produkovat a hrát v nich třeba zase jiné televizní béčko. 20%(21.8.2015)

Nebudu se raději vyjadřovat k českému názvu, to je zase výsměch původnímu názvu i logice celému filmu. Raději k hodnocení. Norman Reedus je borec. Tohohle člověka musíte kvůli TWD milovat snad všude. Djimon lépe hraje "zm*dy", to mu jde lépe. Tady je takovej ufňukanej a zaláskovanej až moc. Jinak celkově dobré téma i scénář. Pořád jsem se děsil, co tam vybafne a ono naštěstí nic. Na konec mohli dát ještě záběr už uzdravené planety a jakou dobu teda čekal. Je celkem zajímavé, jak se dá pracovat i jen se dvěma herci na plátně.(25.10.2015)