Povětří

Scénografie:

Brian Kane

Kostýmy:

Mila Franovic

Zaráží mě jak je tu tenhle film většinou podhodnocený- přitom na ty tři hvězdy to určitě je. Komorní apokalyptické sci-fi s dobře hrajícím Normanem Reedusem (byť co si budeme nalhávat- Reedus celý film táhne a bez něj by to nebylo ono), Jen tomu chybí tísnivější a naléhavější atmosféra, ale i tak je to koukatelná, nenudící jednohubka na sychravé podzimní odpoledne, nebo večer.(15.10.2015)

• KNTRFKT

A máme tu asi tak po milionté zrecyklovanou fekálii, která vybočuje z řady maximálně svou konzistencí a pohovní strukturou. Bohužel ale můžu říct, že bych radši sledoval ve 3D projekci činnost svých vlastních střev, než tuhle slaboduchou slátaninu. Už jenom ten smutný fuckt, že se Norman Reedus ani nebyl schopen převlíknout a nebo aspoň umýt, když přebíhal z natáčecího placu Walking dead na plac Air, nám poukazuje na to, že rozpočet na výrobu koňského točeňáku je větší, než rozpočet k tomuto filmu. Dalším takovým fucktem je to, že Reedus je schopen zahrát jen a pouze vidláka, jehož největší zálibou je rozvíjení své zombie-nekrofílie po lahvi dobře odstáté okeny. Šťastnou volbou nebyl ani velmi připečený Džimon. Místo toho, aby uvolnil sexuálně frustrovaného Daryla, kterému už začíná lehce kapat na maják z toho nedostatku vyhnilých vagín, dává celou dobu raději přednost vyšisované Yoko Ono a zkrátka se chová jako výstavní pičus. Po tom, co mi nebylo zodpovězeno na základní otázky, které napadají i podprůměrně inteligentního plejtváka po mozkové obrně, klikám na zpěvné "odpad!" a odcházím se zdviženými prostředníky topit kočky v záchodové míse.(17.12.2015)

• Corpsegrinder

Lehce podprůměrnej film za pár dolarů. Mělo to potenciál na slušnej klaustrofobickej thriller ale celá ta hlavní zápletka se točí jen kolem toho že negr má halušky a skoro nechá Daryla chcípnout a ten si to vezme až příliš osobně. O dění okolo, co se stalo venku a jak to vevnitř vlastně funguje se film skoro vůbec nezajímá. Ten konec to akorát dokopal.(16.8.2015)

Trochu podhodnocený komorní nízkorozpočtový postapo film. Norman Reedus má naprosto identickou vizáž jako ve Walking Dead, takže jsem co chvíli čekal, odkud vyleze první zombie, překvapivě se ale děj ubíral úplně jiným směrem. Film měl pomalý rozjezd, po zdlouhavém a trochu nudném začátku se však dostavilo i několik důvodů, proč se na Povětří (do)dívat.(16.10.2015)

• iXtr3m3

Film, ktorý lákal dvoma menami - Djimon Hounsou známy z veľkých AAA filmov (aj keď vedľajších úloh) a oproti nemu ikona Walking Dead série. Bohužiaľ strašne vidieť, že na nič okrem platov týchto dvoch hercov nezostalo. Tešil som sa aj na Davida Nykla, ktorého poznám ako skvelého českého vedca zo Stargate Atlantis, kde si človek v origináli medzi anglickými hercami skvelo užil, keď nadával v rodnom jazyku. :) ale všetko márne, to už aj v Atlantise mal väčšiu úlohu. Záver potešil, ale všetko, čo mu predchádzalo bola strašná nuda.(21.2.2018)