Musíme se sejít

Komedie

Česko, 2016, 80 min

První dobrá...."tadááááá", máme tady učebnicovou ukázku toho jak ještě hluboko může klesnou tuzemská kinematografie. Stačí přisednout k pánům Hynkovy, Lvovy, Petrášovy a Frauenbergovy k jejich stolu a máte jasno. O hraní se snad ani nemusíme bavit (jeho hledáním se snad ani neobtěžujte) , že David Král, který si vzal na svá bedra snad zbytek profesí, je na startu a dost možná zároveň na konci své filmařské kariéry, je taky jasné hned z první minuty....a tak dále a tak dále. Playgirls, Waterloo po česku, Kameňák 3, Musíme se sejít...trapas must go on. Co v této situaci tak poradit: vyděržaj pionier!!!!!!!!! Stačí se naladit na nastavenou "levnější vlnu" a najednou se bavíte....a pozor! místy se královsky bavíte. Rázem je Radek Petráš, který je jinak co se týče hereckého projevu někde na úrovni brigádníka v asijské večerce, ten nejzábavnější tvor tohoto okamžiku a hlášky jim podané chutnají nejlépe - Arnošt Frauenberg regulérní herec a mohl by se touto disciplínou bez problémů zabývat - některé gagy by se dali vyvažovat zlatem - komedie je svěží letní záležitostí ....snad jenom ten "král zvířat" Heřman Lev se nedokázal chytit. Omlouvám se na stotisíckrát, že jsem tento v pointě amatérský počin odsoudil hned v zárodku...ne, nejde o žádné dokonalé filmařské dílo, ale já klidně sednu na letitou rezavou skládačku a v duchu hesla "jen my, instinkt a příroda" vyrazím směr legendární kemp Bambus.(17.11.2017)

• fafejt001

KVALITA současných českých filmů jde ve většině , rapidněěě dolů . Ubohý děj , mizerné výkony ,, herců ,, dále stupidní zápletky , prostě podívaná pro mnohou pubertální mládež . Trochu to sem tam zlepšil - Caprio , leč jeden je zoufale málo . MIZERNÝ scénář , to vše poslal hned v úvodu filmu , do kelu , teda do háje . Opravdu mizééérie .(2.11.2017)

• honajz2

Tak mě zas popadla nálada kouknout na pár zapadlých českých filmů a zjistit, jestli něco z toho náhodou nebude zajímavý. Začal jsem tedy filmem Musíme se sejít, no, a musím říct, že je to strašně levný film, který by rád dokázal, že i z nicotného rozpočtu lze vytvořit něco dobrého, ale skutek utek. To, že nikdo ve filmu není herec, je jasné už od začátku a tak jsem k nim byl tolerantní a nutno uznat, někteří se docela snaží, třeba Roman Kamiš vůbec není špatný. Jenže hlavní problém je v tom, že to nefunguje jako komedie. Většina scének je teda dost trapná a ten zbytek je prostě nevtipný. Teda jo, dvakrát jsem se pousmál, ale jinak teda vůbec. Nějaký příběh to nemá, jenom to, že parta kamarádů jede na kolech kamsi do kempu Bambus, po cestě narazí na partu grázlů a nakonec se jim pomstí a i takhle to zní víc dějově, než to ve skutečnosti je. Navíc mě celý film iritovalo, že to nedrží jednotu počasí, tady je totiž úplně normální, že v jedné scéně je zataženo, že by mělo pršet a v druhé je krásně polojasno a svítí slunko. Tohle fakt nesežeru. Jako jo, David Král do toho musel hodně dát, muselo mu to dát práci, když na tom dělal několik let, ale bohužel to úplně nedopadlo. Připomnělo mi to Špunty na vodě, kteří jsou stejně tragičtí, stejně trapní a mají stejně prkenné herecké výkony, možná o stupínek horší, než tady, což už je teda co říct, když mi nějací naprostí neherci připadají lepší, než Liška ve Špuntech na vodě. Ale víc jak 1* tomuhle dát prostě nemůžu.(12.2.2019)

• Drkolnov

ještě že abeceda nemá víc písmen - tohle je totální Z. Standup komici se zbláznili. Měli to přenechat loutkám a nadabovat. Rádoby road movie s rádoby herci. Pro mě zážitek srovnatelný se sledování vánočních her na základní škole, s tím rozdílem, že děti z toho mají pouze radost, tady se jednalo bůhví o co, ale v kině by mi za sledování museli zaplatit za každou zvládnutou minutu.(17.11.2017)

• stuj

To byl tak trochu omyl, ne? Což o to, že drtivá většina vtipů je nudná nebo přímo trapná. To se stává i u jiných filmů. Ale co ti herci? Myslím ty vedlejší role - čiší z nich amatérismus, neherectví a nepřirozenost. A projev některých byl opravdu šílený. Upištěný hlásek patnáctky z pekárny, kterou trapným způsobem balí synek Jura, byl vyloženě na pěst. Ech. Jak se tohle mohlo dostat do kin??(29.6.2016)

• - Jelikož Richard Nedvěd neměl řidičské oprávnění na autobus, všechny scény, ve kterých je Richard za volantem, byly natáčeny na přistávací ploše pro letadla. (Napoleon-B)

• - Film byl natočen ve vesničce Višňová, která je známá tím, že zde byl natočen známý český seriál Chalupáři (od r. 1975). (Napoleon-B)

• - Poslední záběr se točil více než 9 měsíců od původně plánované poslední klapky. A bylo to z toho důvodu, jelikož na promítání hrubé verze filmu tvůrcům chyběla definitivní tečka za filmem. Jelikož však Dominik Heřman Lev (Filip) a Radek Petráš (Caprio) razantně změnili účes, oba dva mají v této poslední scéně klobouky. (Napoleon-B)