Musíme se sejít

Komedie

Česko, 2016, 80 min

• stuj

To byl tak trochu omyl, ne? Což o to, že drtivá většina vtipů je nudná nebo přímo trapná. To se stává i u jiných filmů. Ale co ti herci? Myslím ty vedlejší role - čiší z nich amatérismus, neherectví a nepřirozenost. A projev některých byl opravdu šílený. Upištěný hlásek patnáctky z pekárny, kterou trapným způsobem balí synek Jura, byl vyloženě na pěst. Ech. Jak se tohle mohlo dostat do kin??(29.6.2016)

První dobrá...."tadááááá", máme tady učebnicovou ukázku toho jak ještě hluboko může klesnou tuzemská kinematografie. Stačí přisednout k pánům Hynkovy, Lvovy, Petrášovy a Frauenbergovy k jejich stolu a máte jasno. O hraní se snad ani nemusíme bavit (jeho hledáním se snad ani neobtěžujte) , že David Král, který si vzal na svá bedra snad zbytek profesí, je na startu a dost možná zároveň na konci své filmařské kariéry, je taky jasné hned z první minuty....a tak dále a tak dále. Playgirls, Waterloo po česku, Kameňák 3, Musíme se sejít...trapas must go on. Co v této situaci tak poradit: vyděržaj pionier!!!!!!!!! Stačí se naladit na nastavenou "levnější vlnu" a najednou se bavíte....a pozor! místy se královsky bavíte. Rázem je Radek Petráš, který je jinak co se týče hereckého projevu někde na úrovni brigádníka v asijské večerce, ten nejzábavnější tvor tohoto okamžiku a hlášky jim podané chutnají nejlépe - Arnošt Frauenberg regulérní herec a mohl by se touto disciplínou bez problémů zabývat - některé gagy by se dali vyvažovat zlatem - komedie je svěží letní záležitostí ....snad jenom ten "král zvířat" Heřman Lev se nedokázal chytit. Omlouvám se na stotisíckrát, že jsem tento v pointě amatérský počin odsoudil hned v zárodku...ne, nejde o žádné dokonalé filmařské dílo, ale já klidně sednu na letitou rezavou skládačku a v duchu hesla "jen my, instinkt a příroda" vyrazím směr legendární kemp Bambus.(17.11.2017)

• bobstock

Ono to má nádech takové té nevinné bikové akce by home video na pokraji středního věku, zajímavé nápady, občas dobrý frk, ale tak amatérsky zahrané, což bych možná jinde ocenil, ale tady mě z toho boleli oči i uši. Na Zdeňka Trošku zřejmě nebyly finance. Mimochodem rozklikněte si Frauenberga, má zajímavou seriálovou účast. Sexbomby v kuřeti, Pokažený kohout a Pět mrtvých psů. Celej Troy McClure:) 20%(13.3.2018)

• Big Bear

Tak nějak mám pocit, že ,,hvězdy'' různých standup vystoupení, vědomé si obliby u diváctva malých barových stolečků mají dojem, že zvládnou i celovečerák. Nezvládnou. A toto navíc není první případ. Bohužel. Navíc scénář není opravdu nijak originální. Fotříci přes čtyřicítku si takhle jednou v hospě řeknou, že by zase mohli jednou v kupě vyrazit vstříc divočině a ženskejm co jim cesta sešle do pařátů... A aby toho nebylo málo, jeden z otců vyfasuje sebou teenagera. Že už to tu párkrát bylo ? Ano. Samozřejmě partičce zkříží partu záporáci a tak o humor a napětí nebude nouze. Ehm.. bude a to celý film. Někoho napadlo většinu herců obsadit neherci a tak to celé vypadá dost hrůzostrašně. A také to hrůzostrašné je. Dám hvězdu jen za to léto a krásné Jižní Čechy kolem Třeboně, páč se mi po létě už docela stejská. 1 horolezecké lano. *(27.12.2017)

• honajz2

Tak mě zas popadla nálada kouknout na pár zapadlých českých filmů a zjistit, jestli něco z toho náhodou nebude zajímavý. Začal jsem tedy filmem Musíme se sejít, no, a musím říct, že je to strašně levný film, který by rád dokázal, že i z nicotného rozpočtu lze vytvořit něco dobrého, ale skutek utek. To, že nikdo ve filmu není herec, je jasné už od začátku a tak jsem k nim byl tolerantní a nutno uznat, někteří se docela snaží, třeba Roman Kamiš vůbec není špatný. Jenže hlavní problém je v tom, že to nefunguje jako komedie. Většina scének je teda dost trapná a ten zbytek je prostě nevtipný. Teda jo, dvakrát jsem se pousmál, ale jinak teda vůbec. Nějaký příběh to nemá, jenom to, že parta kamarádů jede na kolech kamsi do kempu Bambus, po cestě narazí na partu grázlů a nakonec se jim pomstí a i takhle to zní víc dějově, než to ve skutečnosti je. Navíc mě celý film iritovalo, že to nedrží jednotu počasí, tady je totiž úplně normální, že v jedné scéně je zataženo, že by mělo pršet a v druhé je krásně polojasno a svítí slunko. Tohle fakt nesežeru. Jako jo, David Král do toho musel hodně dát, muselo mu to dát práci, když na tom dělal několik let, ale bohužel to úplně nedopadlo. Připomnělo mi to Špunty na vodě, kteří jsou stejně tragičtí, stejně trapní a mají stejně prkenné herecké výkony, možná o stupínek horší, než tady, což už je teda co říct, když mi nějací naprostí neherci připadají lepší, než Liška ve Špuntech na vodě. Ale víc jak 1* tomuhle dát prostě nemůžu.(12.2.2019)

• - Nikdo z komiků, kteří ztvárnili hlavní role, nemá vystudované herectví. Všichni tak stáli před kamerou jako herci zcela poprvé. Drobné divadelní zkušenosti měl v době natáčení filmu Karel Hynek, jelikož si zahrál v divadelním představení "Gogol Na stojáka aneb Ženitba". Výjimku tvořil pouze Radek Petráš (Caprio), který účinkuje v divadlech od roku 2003. (Napoleon-B)

• - Úvodní scéna z restaurace, ve které se čtveřice dohodne na výletu, se natáčela dva dny v restauraci U Svatého Václava na Václavském náměstí v Praze. (Napoleon-B)

• - Poslední záběr se točil více než 9 měsíců od původně plánované poslední klapky. A bylo to z toho důvodu, jelikož na promítání hrubé verze filmu tvůrcům chyběla definitivní tečka za filmem. Jelikož však Dominik Heřman Lev (Filip) a Radek Petráš (Caprio) razantně změnili účes, oba dva mají v této poslední scéně klobouky. (Napoleon-B)