V blízkej budúcnosti sa zo Zeme stalo nevľúdne a nebezpečné miesto. Záhadná rasa mimozemských bytostí prevzala kontrolu nad planétou a zvyšky ľudstva sú donútené nájsť útočisko v SkyArk-u, meste v oblakoch postavenom ľuďmi. Nárast počtu obyvateľstva však predstavuje problém, pretože kapacita je obmedzená, a tak postupom času v meste môžu zostať iba tí, čo si to môžu dovoliť. Ostatní sú vyhnaní na opustený povrch planéty, aby tam s veľkou pravdepodobnosťou zahynuli. V tejto skupine sa ocitne aj Rags (Caon Mortenson), syn bývalého veliteľa, ktorý je odhodlaný zachrániť ostatných vyhnancov. Spolu so svojimi priateľmi musí prekonať prekážky skrývajúce sa v ruinách starej Zeme a bojovať proti horde mimozemských príšer. Len tak má šancu dostať sa späť do SkyArk-u a priniesť ľudstvu mier. (Incantator)

kaylin

Takové nevýrazné rodinné sci-fi, které by se chtělo tvářit dospěle a mainstreamově, ale nemá na to dostatečné atributy. Vlastně mi ani komorní sci-fi nevadí, ale v tomhle případě převládaly spíše negativní dojmy. Je zde snaha vytvořit nějakou zajímavou mytologii, ale to se míjí účinkem, a pár těch opravdu dobrých záběrů na technologie nestojí za to. ()

maddy

Proti nízkorozpočtovej tvorbe nemám absolútne nič, ale nikdy nepochopím prečo sa niekto pokúša s minimom peňazí rozbehnúť ďalšiu young-adult sci-fi sériu. Aj keď neviem, či sa v tomto prípade dá vôbec hovoriť o rozpočte. Pár detí sa tu prechádza po vrakovisku ladenom do biela alebo v druhej polovici po polorozpadnutom hangáre a občas ich konfrontuje monštrum, ktoré je tak zlé namaskované, že z pod tej masky je vidieť komparzistu na kilometre ďaleko. Nemá to vôbec žiadne spád, tempo, vývoj deja (do titulnej Skyark sa divák ani na sekundu nepozrie), je to odohrané amatérskymi hercami a vôbec neviem čo si kto od tohto sľuboval. Snaha je síce vidieť a má to aj profesionálnu kameru, ale ten pokus z niečoho podobného urobiť young-adult sci-fi sériu je až na smiech (vrátane toho záveru s nábehom na pokračovanie). Veď to ako serióznu konkurenciu k iným snímkom nemôže brať vážne nikto starší ako päť rokov, a aj tie deti u toho od nudy zničia celú detskú izbu. CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

Wewik

Proč to připomíná seriál "The 100" a "Fallings Skies" se zkrouhnutým rozpočtem? Banda dětí bojuje proti monstrům. ()

mimozakon

"Podajte mi nejaky veľmi tupý nôž a podrežte mi žily", mimozakon počas sledovania snímku. Takých by sa našlo dosť na tom ateliérovom vrakovisku. ˇ "Ten blbec vypadá po vypití tej modrej vody lepšie ako predtým, akurát že sa stále stejně blbě šklebí", náhly záblesk poznania na manželkinych rtoch. Nie fakt, nepozerateľné, jedna hviezdička aspoň za akú takú kameru a niektoré zábery. Pokračovanie si určite nechám újsť. ()