Reklama

Reklama

Píseň moře

  • Irsko Song of the Sea (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (368)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Stejně jako jsou mýty o selkiích ze své podstaty smutné, je převážně smutný i tento film. To není výtka, jen varování pro diváky, kteří si myslí, že všechny animované filmy musejí být veselé až bláznivé. Tomm Moore si mýty trochu přizpůsobil vlastnímu záměru a vystavěl na nich velmi silný příběh zkoumající limity sourozenecké či rodičovské lásky. Spolu s jednoduchou animací a vyloženě kouzelnou kresbou je výsledek prakticky dokonalý. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Film je natočený zručně, o tom žádná, a těch pět hvězd objektivně si zaslouží. Až se mi nechce věřit, že za tím stojí ten chlápek, co dělal naprosto zmateného Brendana. Asi za to může i jiný scenárista, Will Collins? Každopádně to s tím věřením není až tak pravda - to, co mě vytáčelo na Brendanovi, je tady také, ačkoliv v menší míře. Tedy jistá nekonzistentnost scén a jasný tah na citové vydírání (což mi přišlo přetažené zvlášť u proměněné sovy). Také postavy se chovají stále divně - jak ten podivně odmítavý otec, jehož chování nakonec nedává smysl, tak ta babička z města, která by z fleku mohla být tou sovou, a vlastně i Ben, jehož změny a proměny nálad jsou někdy na přesdržku. Na druhou stranu má film konzistentní, rozjímavou, prostě irskou atmosféru, dobrou hudbu, některé skutečně povedeně animované scény - jak ze samotného putování, tak potom samozřejmě ta závěrečná, má atmosféru, která dokáže pohltit a nepustit, navzdory oněm výtkám. Trochu mi to připomnělo Vodní děti, ačkoliv to je půl hrané, půl animované, a animované daleko hruběji, a také mne ten film držel v podobném napětí. (Ostatně, ona Píseň moře vykrádá třeba i Posledního jendorožce, co si budeme povídat, a nejen jeho). Ale celkový mix je skutečně povedený, poutavý... jen nevím, jestli se na to má chuť podívat někdy znovu. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Evropská Cesta do fantazie, kterou Tomm Moore obdařil svým typickým mysteriózním závojem a zlehka sílícím duchem dobrodružství. Keltské legendy totiž svou neotřelostí dokonale fascinují a není ani potřeba, aby se chodilo za zmateným vousáčem nebo bojovalo se sovami. Stačí jen pohled skupinky tuleňů a je jasno, že tady začíná něco velkého. Benovo putování za záchranou bájných bytostí i za vlastní dospělostí je nenápadným, ale o to působivějším kouzlem. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Pohádkovější, než The Secret of Kells, ale ne vyloženě pro děti. Tedy - děti u toho vydrží od začátku až do konce, ale nebude to pro ně vyloženě jednoduchý příběh, a to ani, pokud shlédnou dabovanou verzi. Alexandra po otázce, jak se jí líbilo: "Hm." Na druhou stranu si v tuto chvíli pobrukuje na záchodě melodii filmu a Danielka okamžitě zasedla a aktuálně kreslí bílého tuleně. Magický svět funguje a přestože je příběh nekomplikovaný, na konci to emocionálně docela vypálí. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Za prvé: nebeská sláva budiž distributorovi, který nejenže tenhle film do našich kin procpal, ale neváhal ho nasadit i v titulkované verzi, díky čemuž jsme si s kámošem nemuseli připadat jako duo perverních úchylů, jdoucích na pohádku bez jakéhokoliv dítěte poblíž, díky, díky! Tom Moore dokázal už v Brendanovi a jeho tajemství Kellsu, že je to nedostižný borec současné animace, kterému hnusné 3D zastupované i disneym s pixarem nesahá ani po kotníky, tady ale přidává něco navíc (v Brendanovi je nejlepší písňová scéna, tady z ní udělal hlavní motiv filmu). Trochu zamrzí, že výtvarno nehýří tolika nápady a různorodým zpracováním čehokoliv, ale zas na druhou stranu je všechno víc ukotveno v jednom směru, což je vlastně taky super, stejně jako nádherně tajemné, mystické podhoubí, které krásně těží z Irských bájí, ovšem, on je celý film tak nějak... Dokonalý a skvělý. A teď mě omluvte, jdu najít nějakou mušli a udělám si z ní píšťalku. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (16)

  • Film vychází z irské pověsti o selkiích. Jsou to bytosti, které žijí ve vodě, ale mohou na sebe vzít lidskou podobu a pobývat na souši. (dinamit_1)
  • Úvod filmu je zasazen do roku 1981, zbytek děje se odehrává na konci října 1987, v době, kdy bylo režisérovi Tommovi Mooreovi 10 let, stejně jako Benovi. (Wolffram)
  • Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2014 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Terva)

Související novinky

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Čeká vás velká nádhera a trochu i melancholie. Kino Světozor dostane občanku a oslaví to filmovou přehlídkou Patnáct. Během týdne od 24. do 30. května uvede 15 největších hitů i srdcovek týmu, který… (více)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Reklama

Reklama