The Windmill Massacre

• Velká Británie The Windmill Massacre (více)
Trailer 2

Partia turistov sa vyberie z Amsterdamu na výlet po okolitých veterných mlynoch, ktoré sú pre návštevníkov Holandska pôsobivou atrakciou. Zo začiatku je atmosféra príjemná, čomu pomáha aj usmievavý sprievodca. Keď sa začne stmievať, nastanú nečakané problémy. Autobus sa pokazí a najbližšia dedina je vzdialená viac ako hodinu chôdze. Výletníkom ponúkne nádej vzdialený mlyn. Ešte však ani nestihnú vystúpiť z autobusu, už ich zo vzdialeného lesíka pozoruje muž so zbraňou v ruke. Začína sa nečakané dobrodružstvo, z ktorého nikto nevyviazne živý. (Marceloo)

Trailer 2

darkrobyk

,,Máte lístek, slečno?" ,,Někde v tašce..." ,,Ach, to nevadí, jeden hříšník navíc...dělám si srandu...pojďte." Úvod je nesourodá mozaika, jejíž cílem je seznámit diváka s hlavními postavami příběhu. Pak všichni nastoupí do výletního autobusu, aby si prohlédli větrné mlýny...autobus se porouchá...a v křovinách číhá kdosi s kosou. Ano, filmů o místě, kam se turisti dostanou, je celá řada. Ale mám slabost pro větrné mlýny, hlavně, když se v pozadí křižují blesky a noc je stále mladá, když déšť bičuje temnou krajinu a z dálky se ozývá chrastění řetězu. Houstnoucí atmosféra, rychlá práce s kosou, střeva ven, hlava letí, hák letí, z prořízlé tepny vodotrysk....Příjemná oddychovka pro temný večer, když se měsíc skryje za mraky a vítr sviští korunami holých stromů. ()

JASON_X

"..., ze kterého nikdo nevyvázne živý.". Tak tahle věta mě navnadila, miluju tragické konce. Sice není tak úplně pravdivá, no ale dejme tomu. Každopádně ti z vás, kteří si chcete s nostalgií zavzpomínat na všemožná horrorová a slasherová béčka, která jste v devadesátkách sjížděli na VHSkách z videopůjčoven, byste měli být tímhle devadesátkovým vyvražďovacím retrem potěšeni. Podmínka je ovšem mozek přepnutý pouze do nouzového režimu, to je snad jasné. Nejlepší scéna - asi řezání tváře břitvou a následné topení, zručně provedeno... tedy myslím natočeno. ()

S.Quentin QUALE

Větromlýnskýmu masakru nejde upřít tvůrčí zručnost a chytlavý úvod. Merito legendy samotné je zajímavé a možná je tím nejpovedeněším z celýho filmu, jenže je to děsně nudně odvyprávěné, což místy úplně boří náznaky slasherové jízdy. Pilíře slasheru, kterými jsou vraždy a záporák, nejsou ničím vyjímečné, takže za mě jen tak tak průměr za žánrovkovou kusovku po delší době. 55% ()

Psychor

Jestliže hororového experta jako mě zaujme na snímku především úvodní půlhodina, jež slouží výhradně pro rozehrání zápletky, vypovídá to o kvalitách hororu mnohé. Letmé seznámení s jednotlivými postavami dávalo tušit, že si s sebou do autobusu přibalily i nějaké ty stíny minulosti, takže jsem tajně doufal, že budu překvapen sofistikovaností scénáře. Jaké bylo mé zklamání, když se Windmill Massacre po chvíli proměnil v klasickou klišoidní vyvražďovačku bez hlavy a paty. Atmosféru také nečekejte. Jestliže se budete nudit, můžete si zatipovat, která postava skončí jako další v pořadí na mlynářově kose. Přiznávám, že Japonce jsem odepsal předčasně. Jeho zázračný únik ze zdánlivě bezvýchodné situace nepochybně zaskočil i samotného scénáristu. Na nizozemský Windmill Massacre divák zapomene ještě dříve, než mlýnská vrtule dokoná svůj obrat o 360 stupňů a já ho tak fanouškům kvalitního hororu nemohu v žádném případě doporučit. ()

George Stobbart

Výletníckej partii po Holandských mlynoch sa dobabre autobus na jednej zo zastávok, ktorá sa pre mnohých z nich stáva poslednou. V živote. Úraduje tu totiž nasraný mlynár, ktorý si ich pekne podáva a kamera pri tom našťastie neuhýba. Takže tu máme fajnovo namaskovaného záporáka s potenciálom na pokračovanie, zaujímavé prostredie, kopu rôznorodých postáv na porážku a ich krvavé, zábavné likvidácie. Ale nie je to celé len o vyvražďovaní; režisér sa pokúsil venovať značný čas aj prítomným charakterom a nadprirodzenej časti príbehu, čo mu však nevyšlo úplne, takže to miestami kolísa a stráca tempo. SLASHER je, vždy bol a zrejme aj vždy bude mojim najobľúbenejším hororovým subžánrom, takže ja som v takýchto prípadoch prevažne spokojný. ()

• Režisérovi Nickovi Jongeriusovi dodal inšpiráciu strašidelný mlyn, ktorý stál asi 500 metrov od domu, kde prežil detstvo. (Marceloo)
  • Režisér Nick Jongerius je ochotný dať príležitosť natočiť sequel k tomuto hororu ambicióznemu režisérovi a sám mu je ochotný pomôcť ako producent. (Marceloo)