Reklama

Reklama

The Windmill Massacre

  • Velká Británie The Windmill Massacre (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Partia turistov sa vyberie z Amsterdamu na výlet po okolitých veterných mlynoch, ktoré sú pre návštevníkov Holandska pôsobivou atrakciou. Zo začiatku je atmosféra príjemná, čomu pomáha aj usmievavý sprievodca. Keď sa začne stmievať, nastanú nečakané problémy. Autobus sa pokazí a najbližšia dedina je vzdialená viac ako hodinu chôdze. Výletníkom ponúkne nádej vzdialený mlyn. Ešte však ani nestihnú vystúpiť z autobusu, už ich zo vzdialeného lesíka pozoruje muž so zbraňou v ruke. Začína sa nečakané dobrodružstvo, z ktorého nikto nevyviazne živý. (Marceloo)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (49)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Problémom tohto hororu je u mňa vlastne len samotná myšlienka, pretože niečo podobné tu už bolo toľkokrát... Len začiatkom augusta som dal 4 hviezdy hororu, o ktorom by som povedal, že je námetom o tom istom, aj keď žánrovo trochu inde. Zase na druhej strane nezvyknem chváliť horory, v ktorých sa objavuje slovíčko "massacre", pretože 90% z nich ani zďaleka nesplní to, čo sľubuje. Tento prípad je jednou z mála výnimiek (spolu s výborným Reykjavik Massacre) a som rád, že aj Holanďania vedia nakrútiť niečo zo svojho obľúbeného prostredia, čo sa dá bez problémov sledovať. Technicky veľmi zručne nakrútený kúsok, väčšina postáv sympatická (až na hysterického fotríka, ktorý mi doslova pil krv), a čo týka masky hlavného záporáka, mám pocit, že som podobnú tiež už niekde videl, ale spravili ju aj tak pekne. Najväčším plusom je niekoľko vydarených, krvavých úmrtí, takže prišiel som si na svoje. ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Boží mlejny melouuu pomalu a jistěěě, někteřííí to vědííí (ty co už chcipli) a další to zjistěěěj (ty co chcípnou) . Pány a dámové máme zde horor od bludných holanďanů a to ze žánru slasher. Příběh je jasnej - Skupinka lidí, kde každej provedl něco špatnýho, jede číhnout na mlejn, kde budou pykat za své hříchy. Co řvete? Že jsem prozradila, že ta skupinka nejsou hodní lidičky? Klídek za a) je to banda kokotů, kterým přejete jen a pouze smrt a za b) to člověk "odhalí" po pěti max deseti minutách filmu, pokud není úplnej debil. Že jste to neodhalili? Tak pak za a) Jste úplný debilové a těm se neomlouvám a za b) Proč čtete komentář dřív než vidíte film? Nestačí vám hodnocení? Jo moment...bod A vlastně vysvětluje proč to čtete, takže opět bez omluvy. Zpátky k filmu - Někteří tady vehementně chválí gore... Ty vole to je dobrej joke :-DDD takový hovno tam, no já chcípnu, to snad i ten Uwe Boll má to gore vymazlenější a jeho chudáka nikdo nechválí. Co se týká napínavých scén, tak tam můžete být klidní, žádné nejsou. Ne kecám, jedna je. Když se fotr se svým synkem co vypadá jak Harry Potter bez brejlí a po úderu palicí do hlavy, snažej spolu vyfotit a vy víte, že už jednou jim selfie překazil příchozí hovor. Já byla táááák napnutá, jestli ten mobil zazvoní i podruhý to by jeden nevěřil. Ale nebojte, neprozradím to. Jen se koukněte jestli to selfie dopadlo. Co se zabijáka týče, ten vypadá dobře a proto je pro mě záhadou, proč v takový sračce je někdo, kdo dle looku vypadá jak z jinýho filmu. Si vemte kdyby třeba Míša Myersů vraždil v Babovřeskách nebo Kameňáku. Prostě to kurva nesedí. Takže je to jasný, tvůrci vymysleli vrahouna, nadšením, že se fakt poved, sežrali hooodně moc koláčků, vyhulili jednu pěstírnu a z rauše se probrali až po uvedení filmu, kdy se ten průser už nedal zastavit. Alepoň mi udělalo radost, že hlavní "hrdinka" si to na konci nechala projít hlavou a totálně vyhořela. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Je sice fajn, že tenhle Mlýnskej masakr vás ovane nostalgií uplynulejch let (tentokrát spíš těch devadesátejch než osmdesátejch), ale trocha tý inovace by taky neškodila. Pokud vám však tahle beraní zatvrzelost nevadí, můžete si hezky odškrtávat, co všechno tenhle slasher postupně naplňuje: třeba dopravní prostředek, co vypoví službu, maskovanýho zabijáka s nabroušenou čepelí, odlehlý místo jako stvořený na kydlení (ne)vinných obětí, hlavní hrdinku (i když pannu asi těžko), otravný děcko a Asiata, co spolehlivě nahradí černocha. Chybí snad jen kozy, bohužel. Navíc ten závěrečnej digi-fajrák je opravdu hnusnej a poměrně zbytečnej, ale body k dobru alespoň za gore a absenci happyendu. (50%) ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Windmill Massacre obsahuje 90% prvků, které by každý slasher měl mít, což se dnes vidí velmi zřídka. Pro laika slasher znamená vyvražďovačka hloupých studentů v lesích, kdo se vyzná může při filmu sledovat jak hezky se tvůrci drží jasně daných pravidel. Máme zde originální místo ( Větrný mlýn), které přidává na atmosféře, zabijáka spojeného s legendou a s pořádnou kosou, partu náhodných lidí, kteří postupem času zjistí, že na místě nejsou náhodou, snaživé gore a nápadité vraždy, jeden nečekaný zvrat a dráždidlo na sequel. Myslím, že zde snad chyběly jen holé cecky, ale k tomu zde nebyly "prostředky". Tempo mi přišlo trochu pomalejší, ale jinak se jedná o velmi vydařený přírůstek do žánru, který by za 20 let pro budoucí hororové fanoušky mohl znamenat, to co pro nás znamená Jason či Michael Myers. Story 6/10, Atmosféra 7/10, Gore 7/10, Vizuál 7/10, Akce 7/10, Napětí 7/10,Humor 4/10. Zábavnost 7/10, Lekačky 0/10. 75% ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Každý jednou bude pykat za své hříchy. A tak si démon přišel pro své hříšníky.Vraždy jsou ve filmu parádní :-) Tak mne napadlo, co jsem ve svém životě udělal tak hrozného, za co by si mne démon vzal do pekla? Nevím, ale určitě toho bylo hodně :-) Srážím jen hodnocení za toho Japonce, ten tam byl naprosto zbytečný :-( ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Režisérovi Nickovi Jongeriusovi dodal inšpiráciu strašidelný mlyn, ktorý stál asi 500 metrov od domu, kde prežil detstvo. (Marceloo)
  • Režisér Nick Jongerius je ochotný dať príležitosť natočiť sequel k tomuto hororu ambicióznemu režisérovi a sám mu je ochotný pomôcť ako producent. (Marceloo)

Reklama

Reklama