poster

Lekce

 • Bulharsko

  Urok

 • Bulharsko

  Урок

 • Slovensko

  Lekcia

 • Velká Británie

  The Lesson

Drama

Bulharsko / Řecko, 2014, 111 min

Kamera:

Krum Rodriguez

Střih:

Petar Valchanov

Scénografie:

Vanina Geleva

Kostýmy:

Kristina Tomova
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  **

  Zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé riešenia... Teoreticky by to mohol byť skvelý film, pretože ústredná zápletka a vnútorná dilema pani učiteľky mali dobré predpoklady na kvalitnú sociálno-spoločenskú drámu. ALE prakticky to bolo napokon pod hranicou priemeru, najmä kvôli tej zdrvujúcej takmer bezemočnej chladnosti, a akosi mi to celé prišlo dosť nevýrazné. Na to aké má tento príbeh predpoklady v morálnom ale i sociálnom ponímaní, tak to bolo dosť mimo toho obrovského potenciálu. Škoda-preškoda.(15.8.2017)

 • kaylin
  ***

  Bulhaři, navíc ještě v řecké koprodukci, ukazují, že jsou schopni natočit snímek, který bude docela chytrý, ale přitom civilní. Popravdě jsem si myslel, že to bude celkově ještě víc vyhrocené, že to bude ještě zajímavější, ale nakonec se pořád jedná o snímek s velmi dobrým nápadem, který je dobře natočený.(29.9.2017)

 • Sandiego
  ****

  Exekutoři klepou na dveře a zásadová bulharská učitelka musí několikrát ohnout hřbet, aby se její rodina neocitla na ulici. Jedna z nejkrajnějších situací, která může potkat dnešní střední třídu, je zprostředkována sérii minikonfliktů a vnitřních a vnějších překážek, které upoutají civilností na kraji leckdy úsměvné banality. Ta je však působivým filtrem pro urputný sebezáchovný boj, který zůstává decentně na pozadí, aniž by byl významově i emočně oslabován. Režisérské dvojici se podařil svěží debut dodávající sociálnímu dramatu přidanou hodnotu a netrpělivě vyhlížím příležitost, kdy si budu moci vychutnat jejich ještě vybroušenější snímek Glory, jenž mi v kinech trestuhodně unikl.(21.7.2017)

 • Dadel
  ****

  Podobné, ale 100x lepší než vyhypované "Dva dny jedna noc". Takhle nějak má vypadat sociální drama - hlavní hrdinka není kráva (na rozdíl od "Dva dny jedna noc"), do nepříznivé situace se nedostala vlastní vinou (na rozdíl od "Dva dny jedna noc"), chová se logicky a fandíme jí (na rozdíl od "Dva dny jedna noc"), film je natočen sice civilně, ale nenudí (na rozdíl od "Dva dny jedna noc") a párkrát se i zasmějete (na rozdíl od "Dva dny jedna noc"). Bohužel se tento film asi do kin po celé Evropě nedostane (na rozdíl od "Dva dny jedna noc").(9.7.2015)

 • Tosi
  ****

  Po filmu Glory jsem byl natěšen na prvotinu stejných tvůrců. Opět neobvyklý příběh obyčejného bulhara a opět mi úsměv pomale zamrzal na rtech. Oceňuji jak lehkost, s jakou se film dovedl otřít o korupci, nezaměstnanost a životní nejistoty normální rodiny, tak herecký výkon hlavní hrdinky, která neslezla z obrazovky.(1.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace