Reklama

Reklama

Lekce

Trailer

Obsahy(1)

Naděžda pracuje jako učitelka na malém bulharském městě. Je nespokojená v práci i ve svém osobním životě. Když ve škole dojde k drobné krádeži, rozhodně se svým žákům dát malou lekci z morálky, v níž sama neotřesitelně věří. Její víru ale podrobí tvrdému testu dluh nezodpovědného manžela, který Naděždinu existenci změní v houževnatý zápas s jediným cílem – zachránit rodinu. Překážky jsou ale tak velké, že k jejich překonání bude nejspíš nutné morálku upozadit. (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Bulhaři servírují poměrně silný šálek kávičky. Do situace ve který byla hlavní hrdinka bych se teda dostal nechtěl. Kde až jsou hranice zoufalství nám tento snímek neukáže, ale docela přesně ukazuje, co nás vede k nim kráčet a někdy i když by si člověk moc, moc přál zastavit a k těm hranicím nejít, tak nemůže. Ach ten život někdy přihraje do života fakt blbý karty a pak je to teda hotovej čardáš to uhrát. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Bulharská kinematografie mě nepřestává překvapovat film za filmem. Lekce je vzorovým lidským dramatem s problémem, který může potkat každého z nás. Nevypráví ho ale násilnou depkařskou formou, jak to umí například Skandinávci, ale s citem, že Vám z filmu není vysloveně zle, ale zároveň s napětím očekáváte rozuzlení. Bylo mi Naděždy hrozně líto, ale život je prostě občas svině. Je ale jenom na nás, jestli se oklepeme, danou situaci přijmeme a půjdeme dál... ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé riešenia... Teoreticky by to mohol byť skvelý film, pretože ústredná zápletka a vnútorná dilema pani učiteľky mali dobré predpoklady na kvalitnú sociálno-spoločenskú drámu. ALE prakticky to bolo napokon pod hranicou priemeru, najmä kvôli tej zdrvujúcej takmer bezemočnej chladnosti, a akosi mi to celé prišlo dosť nevýrazné. Na to aké má tento príbeh predpoklady v morálnom ale i sociálnom ponímaní, tak to bolo dosť mimo toho obrovského potenciálu. Škoda-preškoda. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Líbí se mi snímky, které začnou první větou a frčí v tempu až do konce. Přesně to Lekce je. Kdo komu v průběhu filmu udělil lekci si udělá představu každý sám. Všechno stojí na sympatické paní učitelce, které se jak se zdá moc nedaří. Kam až je schopná zajít, aby nestratila úctu sama před sebou? Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Pěkná sonda do Bulharské každodennosti. ()

laik_60 

všechny recenze uživatele

ale áno, dalo sa na to pozerať, žena učiteľka, milujúca (až veľmi) nielen svoju prácu ale aj rodinu, nepostrehla pomery finančné doma ... a tak to dopadlo .. prostredie a vzťahy polície a podsvetia mi čosi pripomínalo, blízke asi všade, radšej nebudem písať ... veď kdožehovie, kto toto tu všetko sleduje :D ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Vo filme nie je použitá žiadna hudba. (giaruj)

Reklama

Reklama