Samir se narodil marockému otci a holandské matce. Od mládí měl problém někam patřit a něco dokázat, což si kompenzuje svou prací u policie, kde se snaží zavděčit svým nadřízeným, ale i změnit negativní pohled na marockou komunitu. Když je postaven před úkol infiltrovat marocký drogový kartel, neváhá ani minutu, neboť vidí šanci prosadit se. Postupně ale zjišťuje, že celý kartel není tak nebezpečný, jak se původně zdálo, a poprvé v životě zažívá pocit, že někam patří. Stane tak před nelehkým rozhodnutím: Je pro něj důležitější jeho práce u policie, nebo jeho nová „rodina". (Dny evropského filmu)

Enšpígl

Film disponuje dokonale profesionální prací od herců, přes kameru až po režii. Co je však hlavní devízou filmu je postava Samira, protože byla napsaná takovým způsobem, že jsem naprosto rozuměl jeho vývoji. Chlap co žije sám, má jen práci, ve který ho při první přílžeitosti zavrhnou, sice dostane druhou šanci, ale pořád je cítít, že je vnímán jen jak prostředek ke splnění ukolu, najednou poznává, že svět není černej a bílej, a že srdce může najít tam, kde by ho možná nikdy nehledal. Film skončil a já němel názor, nedokážu jasně říct co je dobro a co je zlo, ano možná vidím kde je právo, jenže co je víc právo z ledince nebo upřimný a spontální vztah ? Viděno v rámci projektu Challenge tour 2014 jako film číslo 23. ()

claudel

Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Film číslo 14 - Nizozemsko. Mám téměř totožné pocity jako včera u italského snímku Bez slitování. A mé rozpaky se vztahují především k obsahové stránce filmu. Infiltrátor pro mě představuje něco, co jsem stokrát viděl a v mnohých případech jsem to viděl lépe zpracováno. Rozhodně to není špatný film, to bych si neodvážil tvrdit, ale celou stopáž tak moc klouže po povrchu, že zapadá do šedošedého průměru. ()

Aurorka

Myslím, že někteří lidé by si mohli ušetřit čas a energii a na Dny evropského filmu už raději ani nechodit. Letošní ročník nabízí žánrovou a tematickou všehochuť, ze které si vybere snad každý a jelikož jde o filmy v evropsky střiženém hávu, nesnažme se je porovnávat s hollywoodskou produkcí, to prostě nejde. Filmů o infiltraci do prostředí drog či jakéhokoli jiného prostředí už tu bylo nespočet, ale tento se snaží o trochu jiný směr. Nabízí něco víc než jen střílečky, honičky aut, vyhrožování, lámání prstů a nechutně dementního poskoka jednoho kápa. Nabízí pohled na člověka a jeho vnitřní rozpolcenost, ve kterém se mísí dvojí krev, který vlastně neví, kam patří či kam by patřit chtěl, s kým by měl sounáležet a koho ve finále zradit. ()

lacertacz

Ano, stokrát zpracovaný námět pro akční film. Ale ořezáno je tam vše, co by bylo zdůrazněno v hollywoodském pojetí, a zdůrazněno je tam vše, co by se naopak do hollywoodského pojetí nedostalo. I rozbíhající se milostná nitka musí být utnuta, o vztahu k matce ani nemluvě - obojí ve vhodný moment mizí, aby nás to neodvádělo od pochopení hlavní postavy. Zážitek: vidět akční film, který je ve skutečnosti náročným psychodramatem. ()