Kabát: Tak teda pojď

všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
Česko, 1996, 3 min

Jara.Cimrman.jr

Mám radost z toho, že Kabát ctí tradici chytlavých songů a divných videoklipů. Alespoň mám na tom světě nějakou tu jistotu. Tentokrát mne nejvíce zaskočil střihač a to rychlostí kmitu svých nůžek, takže jsem si příliš neužil tu sympaticky hambatou slečnu u ohně, ale zase jsem nemusel soustředěně sledovat toho trochu divného černocha s hadem a mám alespoň výmluvu pro to, že jsem nepochopil tu gangsterskou vložku. Jinak hospodě ZDAR a střízlivým nekuřákům zvlášť. ()

MM_Ramone

Pieseň "Tak teda pojď" je v poradí dvanásta skladba zo štvrtého radového, štúdiového albumu českej rockovej hudobnej skupiny Kabát. Album nesie názov "Země plná trpaslíků". Vyšiel šiesteho novembra roku 1995 pod značkou vydavateľstva Monitor-EMI. K songu "Tak teda pojď" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý sa začína niekde v lacnej zafajčenej krčme, kde sedia pri pive členovia kapely. Neskôr sa dej presunie do podivného nočného lokálu, kde sa vlní pri tyči akási ženská fakírka s odhalenými ceckami a pri nej sa vykrúca gambatý černoch s hadom omotaným okolo krku. Potom sa tam zrazu objaví basgitarista Milan Špalek, ktorý rozstrieľa samopalom bubeníka Hurvajsa. Ja som to akosi nie celkom pochopil. Čo to ako malo byť?! Nebolo to ani vtipné, ani vážne, ani artové, no proste prd. A navyše to ešte celé pôsobí hodne lacným dojmom. ** ()

corpsy

Feeling, ktorý som od Kabátu nečakal. Rozhodne ale niečo, čo by si chlapci mohli zapísať, ako formálne jeden z ich najlepšie spracovaných videoklipov. ()