Válečná banda

Chris Canfield

Kostýmy:

Casey Sill
  • Big Bear

A máme tu další film točený některým z amerických klubů vojenské historie. Co už jsem jich v poslední době viděl a vždy jsem nakonec zaplakal nad promarněným časem... Tento se odlišuje snad jen dvěma rozdíly.. Za prvé se v něm objevili ,,slavní'' důchodci Rourke a Lundgren a za druhé byl hlavní hrdina Goss opravdu charismatický sympaťák. Ale to je tak vše co film nějak odlišuje. Scénář je doslova tuctový. Kapitán, který měl průser za zpackanou misi, kde mu zařvala celá jednotka dostane druhou šanci. Němci totiž dle průzkumu mají tajnou zbraň (jak originální) a je třeba zjistit kde ji mají a z čeho je sešroubovaná! Kapitán tedy dostane pod ruku bandu ulejváků, kteří si říkají War Pigs, protože se rádi válejí v bahně. Ještě s jedním legionářem co utekl od Němčourů (Lundgren) je má během pár dní vycvičit pro speciální operaci vhodnou spíše pro Rangers, nebo Commandos. (Určitě bych tam posílal tenhle výkvět armády,,). Kucí se během výcviku naučí kreslit a běhat, lézt po laně a bojovat s nožem a jsou připraveni. Tak nějak si říkám, co tahle banda vlastně celou válku dělala? Ve stanu se vychloubají, že prošli tři země a zatím jsou stále živí. Film se odehrává v roce 1944, takže co celou dobu dělali když neuměli bojovat s kudlou? (Předpokládám, že měli za sebou Sicílii, Francii..) ---No nic. --- Největší dráma je v tom, že oni vědí, že jejich nový velitel přišel o všechny maníky v předchozí akci... Takže divák je tou nedůvěrou mužstva vůči velitelovi sekajícímu rozkazy jeden za druhým napjatý... No nebudu spoilerovat, nechte se překvapit zda si nakonec všichni zasalutují pod vlajkou s hvězdami a pruhy, každopáďo uvidíte neuvěřitelné věci a nebýt to za druhé světové, tak tam někde hledám agenta 007, ten také umí řídit všechno a střílet ze všeho... Také se dozvíte, že německý tank se řídí stejně jako traktor někde doma v Idaho.... Sdkfz asi také.. --- Jinak obsah lže jak když tiskne, pisatel neměl ánung o čem píše ať už jde o popisované postavy nebo celý úkol mise - jednotka opravdu nebude hledat kanon V3 (mimochodem ví někdo co to kanón Fau drei vůbec je? .-)) . No nic. Dávám dvě nášivky s lebzou, ale je to jen tak tak. Hodně slabá a laciná kávička. * *(12.9.2015)

• DRABIcz

No, větší slátanina už je snad jen Company of Heroes. Klady: vidět po letech Dopha Lundgrena ve filmu Zápory: celý koncept filmu, je vidět, že to je nízkonákladové (všechno točeno v jednom ročním období), uniformy jsou slušná slátanina, o německých netřeba se rozepisovat. Nějaké reálie režisérovi či vojenským poradcům vůbec nic neříkají - třeba ubrus ve stanu war pigs je doočíbijící polyesterová vlajka Kriegsmarine. Nášivka černého oválu s bílou lebkou sice byla oficiálně schválena, ale pro 4. četu 3. commanda kombinovaných operací (Britové, nikoli Američani, jak je ve filmu presentováno). No a celé to završuje Dophi stylizovaný do francouzkého legionáře - americká uniforma s americkými distinkcemi s cépi blanc a na rameni nášivkou francouzských dobrovolníků divisí SS. O bezedných zásobnících se netřeba rozepisovat, zkrátka a dobře tenhle film coby PC hra je stravitelný, ale dívat se na to opravdu nedá.....(9.5.2016)

• masekjc

Už od úvodních dialogů jsem tušil že to bude hodně špatné. Veteráni Lundgren a Rourke tj jedna velká komedie a měli by mít soudnost než do něčeho takového vlezou. Navíc tu jsou jen do počtu a aby přitáhli diváky na svá vyhaslá jména. Námět není zas tak špatný, ale je to pojatý strašně povrchně a naivně.(12.12.2015)

• Martin741

Vojnove prasce alebo Vojenske osipane /prelozene u nas ako Valecna Banda/ je len dalsim podpriemernym filmom vo filmografii Dolpha Lundgrena /Zuctovani v Malem Tokiu, Vyhlidka na Vrazdu, Cas Pomsty/, ktory svoje najlepsie filmy tocil zaciatkom 90. rokov. Potom nastupilo - asi okolo rokov 1999 - 2000 - plane filmove obdobie, kedy vyslovene tocil jeden brak za druhym. Uz okolo 2005 - 06 som si myslel, ze je s jeho filmami amen a ze uz nikdy nenatoci slusny film. Omyl! Prisiel slusny Skyn Trade, no ale potom zase nasleduje dost velka bieda, teda vlastne nuda. Vidno, ako si Lundgren s Luke Gossom /Rely Smrti 2/ film uzivaju, ale deje sa toho len zufalo malo a aj tie akcnejsie casti su jaxi jalove a nemaju sancu vyraznejsie strhnut. Nijako potom tomu nepomohol ani Noah Segan /Looper/. Tempo je tiez pomale a nestrhne : 30 %(14.5.2016)

• LadyPupu

Zatímco Lundgren vypadá (až na pár vrásek) skoro stejně, jako v době, kdy si jeho plakáty lepily moje spolužačky nad postele, Rourke by mohl z fleku hrát hlavní roli v remaku Sloního muže. Navíc ty dialogy ("Ve válce, pokud nekomunikujete, jste mrtví", "Miny jsou nepřátelé"), příběh... Ráda bych napsala něco sofistikovaného, něco o hrdinech války, ale co, když ten film je sračka... Sorry.(20.11.2015)

• - Ve filmu je použitý střední tank PzKpfw III. a obrněné vozidlo pěchoty Sd.Kfz. 251. (Lucas87)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Európe, celé jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Utah. (MikaelSVK)

• - Při seskakování z tanku jeden německý voják vezme rukama za hlaveň a otočí o kousek i věží. (grovik.net)