Depeche Mode live in Berlin (koncert)

Depeche Mode: Live in Berlin

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2014, 130 min

Anton Corbijn

Komentáře uživatelů ke koncertu (17)

Anton Corbijn v jednom rozhovore tvrdil, že vo filme je málo pohľadov do publika, aby si divák užil koncert z pohľadu návštevníka. Našťastie to nie je pravda a tá druhá poznámka je blbosť, pretože to by musel byť celý koncert snímaný jednou kamerou. Ďalej tvrdil, že prestrihy do publika sú iba v prípade piesní, kde kapela spolupracuje s návštevníkmi, lenže to je v každej piesni. Setlist je fajn, veľa prekvapení neponúka, ale predsa sa len nejaké nájdu. Všetci vieme, že najväčšie hity nesmú chýbať. Škoda len, že sa zase jedná o nahrávku z haly, keď už prvá časť turné bola štadiónová, taký záznam z olympijského štadióna v Berlíne by bol monstróznejší. Ale zase lepšie, ako ho nahrávať z polorozpadnutých Pasienkov.(23.12.2014)

Parádní zvuk a kamera. První půl hodina vlažná, zřejmě nové písně, za to zbývající hodina a půl samé staré pecky.(5.5.2017)

100% Kino. Hukot nesmírných kvalit. Radost pohledět a ještě raději vyslechnout.(4.5.2017)

Co k to mu dodat? Vynikající vystoupení, kde je vidět, kolik energie můj oblíbenec David společně s Gorem vyprodukovali. Nádhera. Enjoy the Silence předvedeno na mistrovské úrovni, ve vynikajícím a lepším kabátu. Záznam songu zde: https://www.youtube.com/watch?v=-_3dc6X-Iwo(28.10.2017)

Včera dávala stanice ZDF kultur.(27.12.2015)

Nejsem fanoušek této skupiny, ale v kině na velkém plátně to byl zážitek. Skvělý zvuk a obraz.(25.6.2017)

Koncertní záznam jak má být! Depešáci v Berlíně jsou o něco lepší než v Barceloně, kde se režisér zaměřoval na zbytečné detaily, jako jsou Gahanovy boty a podobně, a mnohem lepší než záznam z Milana, který doplatil na přílišnou kreativitu režiséra. Depeche Mode předvedli, jak u nich bývá dobrým zvykem, výborný výkon. Jen jsem si všiml, že různé klepy o rotržce mezi Davidem Gahanem a Andrewem Fletcherem se asi budou zakládat na pravdě, ti dva se v závěru, pokud jsem se dobře díval, ani neobjali a Gahan Fletcherovo jméno během celého koncertu jedinkrát nevyslovil. Ale to mi zase tak nevadí, jen doufám, že to nepovede k nějaké hlubší krizi uvnitř kapely. David Gahan tu opět potvrzuje, že je nejen skvělý zpěvák, ale baví také svými psími kusy publikum. Proti setlistu také nelze nic mít, jsem rád, že na záznamu zazní celkem sedm kousků z jejich posledního studiového počinu, který ve všech ohledech předčí Sounds of the Universe. Ještě bych zmínil skvělé projekce - ty jsou tak jako celý záznam z dílny Antona Corbijna. Projekce k Halo je přímo magická. 100%(13.3.2015)

Ač jsem DM nikdy moc neposlouchal, některé písničky se mě vždy líbily. Moje manželka ale DM miluje, tak jsem navrhl tuto projekci. A musím říct, bomba..... Skvěle natočený, úžasná atmosféra a nasazení celé kapely ( hlavně Davida ) nevídané.(15.7.2017)

Dvorní režisér DM Anton Corbijn zachytil na podzim 2013 kapelu v nejlepší možné formě. Od počátku osmdesátých let urazili pořádný kus cesty, což asi nejlépe vystihne porovnání současného špičkového bubeníka se zvukem elekrických "bicích" z prvních alb. Původně jedna z nejvíc New Wave kapel se od začátku osmdesátek do dneška přerodila ze soundu syntetických kláves do temnějšího kytarového stylu, což mě baví. Prvky Glam rocku přetrvaly, ale co :-) ... Na velkém plátně s Dolby zvukem - paráda.(4.5.2017)

David Gahan je Bůh, je to tak a né jinak!(7.6.2017)

• PeterJon

Toto fakt nie, Gore a Fletch mi pripomínajú koncerty Elánu v šesťdesiatke. Dave je zdémonizovaný a vyprchaný, vlní sa ako had a furt tie isté gestá - už to nie sú tí mladí chlapci udávajúci trend do roku 1990. Zmazal som to na piesni Walking in my shoes, lebo VLC mi neumožnil skipovať BR.(19.4.2017)

Koncert Depeche Mode patří k těm světovým hudebním událostem, které nikdy nezklamou. Jeho alfou i omegou je poctivá hudba, kterou produkují ve spolupráci s velkými individualitami. Skvělé muzikantské výkony a práce Antona Corbijna.(22.11.2014)

Těžko si představit depešáckej sound bez vlivu německý metropole. Anton Corbijn si toho byl vědom a připravil parádní koncertní záznam, který je proložen rozhovory s členy depešácké crew, fanoušky ale i nahodilými občany Berlína. Toto je zobrazeno v typicky corbijnovské černobílé vizáži. Koncertní skladby mají rovněž opět vychytanou vizualizaci, která jenom umocňuje feeling z muziky téhle legendy. Z celého tracklistu mě nejvíc nadchla skladba Halo (nyní v úpravě od Goldfrapp), kde hlavní protagonistka doprovodné vizualizace prochází koncertním kotlem. Dále pak klasická Black Celebration, kde se za zvuku syntenzátoru světelné rampy pomalu spouští nad hlavy kapely a vy máte pocit, že jste právě přistáli na planetě Depeche Mode. Další zajímavou vizualizaci má další klasika Enjoy The Silence, u které vždy Corbijn zvolí jiné téma a přesto vychytané a také Gahanova chlouba Should Be Higher. Zajimavý okamžik nastane při Pain That I'm Used To, kde se klávesák Peter Gordeno chopí baskytary. Škoda, že se k tomuhle kroku neodhodlal Fletch, určitě by tim umlčel všechny pochybovače o své (ne)muzikálnosti. Co by na to asi říkal Alan Wilder :-)? Překvapením rovněž bylo Martovo akustické okénko, kde se rozhodl pro skladbu But Not Tonight, která se rázem proměnila z diskotékové vypalovačky v nádhernou baladu. U Personal Jesus zase DM hezky provokativně natahují úvod a to jen potvrzuje to, jak si celou show hodně užívaj. Na koncertech jsem byl u vytržení, když začali hrát mou oblíbenou Barrel Of a Gun, tato pecka se ale z nějakého mě nepochopitelného důvodu na záznamu neobjeví a to je velká škoda, jelikož ji naživo na standartní šňůře prakticky nikdy nehráli. Rovněž trochu zamrzní i absence posledního alba Sounds Of The Universe, ze kterého bych uvítal alespoň nářezovku Wrong. Samozřejmě tu nesmí chybět klasiky Walking In My Shoes, I Feel You, Clarkovská Just Can´t Get Enough a samozřejmě hymnická Never Let Me Down Again (profláklé mávání rukou nelze ignorovat ani když sedíte v obýváku na gauči). Celkově se tedy jedná o další corbijnovsky depešáckou podívanou, kterou nemůže žádný oddaný černooděnec ignorovat.(12.1.2015)

Nikdy jsem nebyl na živém koncertu a nikdy neviděl jeho celý záznam. Tohle pro mě byl jeden z nejintenzivnějších zážitků v životě. V podstatě jsem pro tátu vybíral pouze nějaký dárek k narozeninám, a tak jsme šli na jeho oblíbenou kapelu do kina. Podotýkám, že Depeche Mode skoro vůbec neznám a tento styl hudby neposlouchám. To, co se ale v kině odehrálo, bylo něco tak dokonalého, že to nelze popsat slovy. Obyčejný člověk si řekne, že tohle se může líbit jen několikaletým fanouškům. Ale to vůbec, David Gahan to na pódiu rozjede jako nikdo jiný. Jeho perverze zde nechybí a přesně to je to, co celému tomu koncertu dodává tu šťávu. I přesto, že jsem většinu písniček neznal, ani chvíli jsem se nenudil (a to má koncert přes dvě hodiny). Užíval jsem si ho na 100 %. Pozadí jsou totiž v souladu s hudbou a je radost sledovat události odehrávající se na pódiu. Celý koncert se nese v duchu pozitivní nálady, diváci kooperují se zpěváky a celková atmosféra je naprosto brutální. Sólo Martina Gore bylo něco tak neuvěřitelně emočního, a poté, co se rozezněly tóny hudby, kterou jsem poslouchal v dětství, vyskočila mi husí kůže po celém těle. Neskutečný zážitek, který mě pravděpodobně donutí chodit do kina na koncerty častěji. 8/10(5.5.2017)

Bohužial vydané iba na DVD,ale aj tak super.Strih Anton Corbijn,čo viac si želať.Po zvukovej stránke je to urobené vynikajúco(19.11.2014)

Pro mě koncert znamenal 130 minut krystalického, ničím nezkaleného štěstí. Pokud by ihned poté následovala moje poprava, asi bych ani vzhledem k dlouho přetrvávajícímu rauši neprotestovala...(5.5.2017)

DM v plné parádě a skvělá atmosféra!!(5.5.2017)