Santa

Santa Claus

Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2014, 80 min

• Malarkey

Takovou bejkovinu musel vymyslet fakt jedině nějakej blázen, kterej si myslí, že když na nesmyslnej scénář navleče klasické negativní vlastnosti člověka, všechno to nasadí do vánočního francouzského prostředí a zamerikanizuje ho, bude to spolu vypadat dobře. Nevypadá. Vůbec.(14.1.2016)

• Lambrija

Nemastný, neslaný, skutečně hodně jednoduchý film, který je vánoční jen díky tomu, že si zloděj natáhl kostým Santy a ne kominíka. Žádná atmosféra na mě nedýchla. Je ten typ rodinného filmu, u kterého rodiče trpí nebo klimbají, i když pár dramatických momentů by se našlo. Zato k zasmání toho příliš nepřináší, snad jen pár ponaučení dětským divákům a totálně předvídatelný konec. Jedna hvězda patří malému Cabalovi, naopak potrestat by zasloužil dabing.(9.1.2016)

Fantazie a víra šestiletého chlapce v konfrontaci obyčejného vykrádače bytů. Ne, tady nejde o další kopii amerického filmového hitu ´Sám doma´, i když se příběh odehrává v době vánočních svátků. Tady jde dějově především o upřímnost, cit a pochopení. Vykrádač bytů v kostýmu Santy Clause vyvolá přesvědčení v očích malého kluka že je skutečný Santa Claus. Ten už se od něj nehne a když se ho tedy zlodějíček nemůže nijak zbavit, alespoň ho využije. Nejde o thriller, akci, drama či komedii. Jedná se o obyčejný rodinný film o vzniku jednoho netypického přátelského vztahu mající svůj vcelku zajímavý vývoj. Ale jo, několik úsměvných situací se tu najde, ale to se naskytne jen v zájmu roztomilosti a počínání chlapce. Dětská duše je něco, co je pro mnohé dospělé neuchopitelné a podle toho to taky většinou vypadá. Na takovém základě je příběh stavěn a tak ho dokáže přijmout jen divák soucitný k dětské duši a fantasii.(27.12.2017)

Nemôžem si pomôcť, ale mňa to fakticky bavilo a vôbec mi to neprišlo ako nejaká klišovitá blbosť za akú to niektorí považujú. Aj keď treba uznať, že najmä prvá polovica bola skvelá, potom to akosi začalo upadať. Dvojica Santa & Antoine bola fakt podarená a práve ten záporný Santov charakter ma na tom celom bavil najviac. Francúzi majú dobré komédie, toto bolo miestami síce absurdné, ale v konečnom dôsledku milé a úprimné, presne tak ako to mám rád. Aj keď to bola pre väčšinou skôr priemerná blbosť, ja nemôžem inak ako 4*. Nebyť tej občasnej absurdnosti a záverečnej klišovitosti, tak by bol snáď aj plný počet.(19.12.2015)

• vesper001

Všichni do krytu! Je tu další úchylnej Santa a otravnej harant. A po francouzsku. Ne, tohle fakt mohlo dobře dopadnout jen v jiné galaxii a ta ještě nebyla objevena.(22.12.2016)