V obchodě si malý chlapec obuje boty a když v nich chce odejít, majitel firmy ho začne fackovat. Prodavač Gérard, který se chlapce zastane, dostane okamžitou výpověď. Gérard žije s Charlottou, u jejíhož otce by mohl pracovat v rybárně. To se mu nelíbí a rozhodne se, že bude učitelem, a nastoupí na základní školu. Nemá žádné zkušenosti a z počátku si neví rady, zato chápe problémy dětí, což je mnohým dospělým, dokonce i pedagogům, vzdáleno, měří všem stejným metrem bez ohledu na to, zda jde o syna starosty či prodavače a je ochoten podat vždy každému pomocnou ruku. Děti ho milují a lze se tomu divit, když je schopný se s nimi ve školní jídelně koulovat kaší? (oficiální text distributora)

kaylin

Nenáročný velmi příjemný film o tom, že někteří lidé dovedou dětem rozumět mnohem více než jiní. A je smutné, že ti jiní jsou někdy lidmi, kteří mají na komunikaci s dětmi a jejich výchovu ten největší vliv. Asi se mi tenhle snímek časem vykouří z hlavy, ale padla z něj na mě taková příjemná nálada. ()

Oskar

Sympatická obžaloba školského systému. Možná, že už je to dnes jinak, ale zdá se, že francouzské školství roku 1981 bylo dost podobné tomu současnému českému. A plné důvěrně známých postav, jako je psychicky labilní učitelka, tělocvikář, který sice vůbec nezvládá komunikaci s dětmi, zato hodně lobbuje za své šavlozubé odbory, a samozřejmě vyplašený ředitel, který před sebemenším náznakem problému či konfliktu zaryje hlavu do písku. A mezi tohle panoptikum přichází nový učitel. Nemá s pedagogikou předchozí zkušenost, není proto kontaminován systémem a proto paradoxně uspěje. No, připouštím, že je to možná trochu plakátový pohled na věc, ale díky jemnému humoru a Coluchovi (v životě jsem ho neviděl v lepší kondici) je to příjemný film. 60% ()