Hybná síla

Trailer 1

VOD (1)

Když se Alex, ostřílené zlodějce s tajemnou minulostí, omylem podaří prozradit svou totožnost během původně plánované rutinní loupeže, záhy se ocitne zapletená ve vládním spiknutí a vtažená do smrtící hry na kočku a na myš s nebezpečným vrahem a jeho týmem zabijáků. Alex, vyzbrojená vlastním arzenálem smrtících schopností, je rozhodnutá pomstít své zavražděné přátele a odhalit přitom pravdu. Olga Kurylenko exceluje po boku Jamese Purefoye v hlavní roli akční hrdinky v tomto dynamickém thrilleru. (HBO Europe)

Trailer 1

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $788,000▐ Ako také akčné béčko úplne v pohode pozerateľné. Olga Kurylenko tu v danej úlohe zapasovala, vie sa obracať. Dejovo sa stále niečo deje, takže nehrozí žiadna rutinná zívačka. Občas príde na nejaké menšie scénkové kiksy ale sú v norme. /55%/ ()

kenkaku

Všechny se tvářilo tak slibně a nakonec z toho vylezl jen průměr. Začátek dokonce naladil na úplně jinou notu než se vše později začalo ubírat. Za sebe oceňuji přítomnost více než malého množství "provařených tváří" nicméně - jak už jsme psal - z šedi průměru přítomnost žádného herce nezachránila. Ohledně akce snaha byla a není natočena úplně špatně. Dokonce i její dávkování mi přišlo v pořádku. Co se ale už hůře snášelo je ten zmíněný propad hned po úvodní scéně a přítomnost několika naivních kopanců a logických a přehmatů. ()

MartinezZ

Nejprve jsem chtěl dát tak ** prostě jen zbytečný další generický rádoby akčňák, nicméně jak film postupně spěje ke konci, je zřejmé, že by to nemusel být zas tak blbý druhý díl trilogie, kdyby měl nějaký díl první. Jelikož bez něj je to jeden velký pro pokračování otevřený nesmysl. Ke konci vlastně nevím, kdo je ona, jak se ke všemu dostala, proč se do toho prděla nějaká další rodina... no prostě bezbřehá blbost, která rozhodně pokračování mít ani nemůže, takže si ušetřete cca. 90 minut a fakt na to nekoukejte. Rozhodně ne kvůli nesmyslně ower-powered ukrajinské modelce, hrající si na herečku, ani kvůli evil Freemanovi. Jedinej herec, co tu má smysl je Purefoy a ten nemá šanci tuhle pitomost udržet v paměti. Další kameraman, co si z nějakého důvodu myslí, že umí i režírovat. No ti dva scénáristé mu s tím rozhodně nepomohli. ()

KoRner

Nedomyslený krimi film s nepodarenými akčnými scénami. Vydržal som pri tom iba kvôli Oľge, na ktorú sa dobre pozerá keď mláti mafiánov v župane, a Purefoyovi, ktorého však ukecaný záporák po čase začne nudiť. A to som sa tešil na bitku s tou kočkou v ihličkách, film sa proste vôbec nedrží pravidiel žánru. No a Freeman tam má asi tri scény a takmer vôbec nezasahuje do deja. ()

fr3ak

No to byla opravdu tragédie. To že bude čistě akční film mít debilní scénář jsem schopen překousnout, když by alespoň ta akce za něco stála, jenže ona nestojí. Choreografie mlátiček a přestřelek je strašně jalová a ještě navíc s příšerným střihem. To si pak při sledování začnu všímat ruzných nesmyslů, které by jinak skryla dobrá akce (např. to že si Alex jako naprostá profesionálka ani neověří jestli má ve zbrani náboje, nebo velmi podivné chování policie, která se snaží zastavit auto způsobem ala GTA atd...) Olga je sice pořád hezká ženská, ale za to já body přidávat nebudu. A co tam kurva dělal Morgan Freeman? :D ()

• Během víkendu premiéry filmu ve Spojeném království se filmu podařilo vydělat pouze 46 liber (69 amerických dolarů) z 10 kin, ve kterých byl promítán. (GASTON73)
  • Film měl celosvětovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasia 2015 22. července 2015 v Montréalu (Québec, Kanada), rodném městě režiséra. (GASTON73)
  • Film se natáčel v Kapském městě (Jihoafrická republika) a Los Angeles (Kalifornie, USA). (GASTON73)