Harlequin 1 - Záměna (TV film)

• Kanada

A Change of Place

Zámena

Drama / Romantický

Kanada / Maďarsko, 1994, 90 min

Donna Deitch

Nyika Jancsó

Studentka dějin umění se stane modelkou (chachá), to jsem si nemohl nechat ujít. Kim nemá na výběr a zastoupí svou sestru (dvojče) v roli světově známé modelky. Kim však nezapře své uměleckohistorické nadání a začne zkoumat um. díla v Paříži (její znalecké metody jsou tím nejvtipnějším na celém filmu ). Proboha, ten film je z roku 1994 ?? jsem si myslel, že to jsou tak 80. léta...HUDBA: Brent Barkman, Carl Lenox(17.1.2008)

• Campbell

Tak a je to tady, jelikož se mi vyčerpává moje filmotéka, tak začínám koukat na romantikcké braky. Ne že bych se nějak snažil na ně koukat, či je nějak moc vnímat, ale co mi zbývá. Naneštěstí mi HArlequin přijde o něco málo lepší než šílenosti od Danniely Steelové. Pravda je tu moc ramonatiky moc pusinkování, ale narozdíl od Steelové tu je aspon nějaké napětí(Steelová se zaměřuje jen na romantiku). Nějaká akce tu je taky takže nemůžu říct že bych se vyloženě nudil u těch scén kde se furt někdo líbá. Nicméně tomuto filmu musím dát ještě trochu podprůměrnou známku, přeci jen tohle je ještě trochu ze slabého soudku. No nic já jdu na další romantiku. A ne že bych se těšil:-)(16.10.2010)

Když zvolíte Harlekýna musíte předpokládat že děj je předem daný : tenhle film byl součástí nějakého balíčku filmů - roky jsem se k němu nedostala.Ale před usínáním je dobrý ..Překvapilo mě že není až tak unyle přeslazený jako některé pilcherovky..Je na něm znát že před 20 lety se točilo trochu jinak.Trpělivá kamera to se musí nechat.Na kvalitě se podepsaly výkony některých herců kteří to se svou snahou přepískli.(17.7.2017)

Byla to taková roztomilá romantika, ten Jacques by teda padouch hrozná. Henri Chambertin (Ian Richardson) byl opravdu dokonalý módní návrhář. Vidíš já jsem to říkal Francouzi jsou jiní(5.5.2012)

Aj keď film Zámena nie je práve klenotom kinematografie a nevyznačuje sa ktovieakými kvalitami, rozhodne mu nechýba potenciál; akurát je natočený viac harlequinovsky, než je preň vhodné. Ale to až v druhej polovici, keď nastupuje aj romantická zápletka okorenená intrigami, prvá polovica je vcelku príjemná a dynamická. Herecké výkony kanadsko-maďarskej produkcie sú zväčša priehľadné a nepresvedčivé a celé to pôsobí akoby narýchlo zbuchnuté, no nedostatky zase vyvažuje hudba, zábery Paríža, kostýmy a dynamický strih. Všetko je také pol na pol a dokonale priemerné, no nemôžem si pomôcť, vždy si tento film rada pozriem.(1.9.2008)