RYTMUS sídliskový sen

Dokumentární / Hudební

Slovensko / Česko, 2015, 90 min

Miro Drobný

Miro Drobný

Dostojny docu- strih. Spravny obraz a vypoved o jednej casti zivota a casto krutych pravdach P.V.. Rap mi blizky neni, ani jeho prednasaci. Celkovo osobnost P.V. nech je aka je, ale ma srdce na pravom mieste. Treba sa na to trocha inak divat. Vsimol som si ze je tu plno odpadov ,(myslim si ze len z principu, bla bla..). To neuznavam, nehodnoti sa clovek,ale obsahovo- objemovo snimok, ci? Do odpadu to ma skutocne daleko, teda ak do nejakeho ma.. Stvrta hviezda -reserve(3.1.2016)

• xxmartinxx

Dost důsledné, aby to Rytmuse relativizovalo, což je mnohem víc, než jsem čekal, ale ne dost odvážné, aby mu to nedalo vždy poslední slovo. Až závěrečná epizodka v Indii zavání sebeparodií, jinak spíš standardní polotovar.(25.8.2015)

• rudess

podpriemerny dokument, v ktorom jeho autori nasilu hladaju nieco, co skryvaju za "jedinecny" zivot a osobnost kontroverzneho rappera, no ono to tam nie je, a u ktoreho navyse tazko povedat, co je naozaj uprimne... nie prilis zaujimavy, nedojimavy, sebavedomy, obcas nekorektny, obcas vulgarny a obcas vtipny - vlastne taky isty ako jeho protagonista. nestaci to...(20.8.2015)

• Baronne

Odpad už jen z principu. Asi mi ani tak nevadí, že to je cigán, co umí jenom flusat do mikrofonu, spíš mě štve ta jeho přiblblá nátura, a to, že je pravděpodobně velice hloupej. Vytetovaný Bentley/Breitling mi to jasně potvrzuje. To, že "rappuje" o jeho diamantových hodinkách, tím bohužel ukazuje, že bohatství Rytmuse není jeho osobnost, nýbrž jeho peníze. Navíc to neni žádná legenda, která si zaslouží takovej dokument. Kdyby to bylo o Majku Spiritovi, kterej je duševně absolutně na jiný úrovni než tenhle pračlověk, to by bylo jiný kafe.(21.8.2015)

Intelechtuální, Bacha poslouchající, elita, se tu sešla, trochu si zablunkala, rozházela pár odpadů a polechtala si EGO tím, že odsoudila primitivní negerskou hudbu a jakéhosi nezajímavého poloroma. Když vidim profily takových velikánů jako je Deryll, biergof atd., tak je mi jasné, že místní honimíři přes svou umělou aroganci nedokážou skousknout to, že někdo, kdo dělá hudbu (bez uvozovek, moulové), která jim nevoní, tak tu hudbu dělá úspěšně a absolutně ovládá trh. Holt, chlapci, musíte pochopit ten FAKT, že tady Rytmusek je nejen o několik levlů hudebně vyspělejší interpret než polovina těch wannabe posthardcorovejch mrdek, co posloucháte, ale taky hlavně poslouchanější.(21.8.2015)

• - Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)

• - Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)