RYTMUS sídliskový sen

Dokumentární / Hudební

Slovensko / Česko, 2015, 90 min

Miro Drobný

Miro Drobný

Jasný takže včera byla ještě jenom premiéra a ohodnotili to tady lidi, co to neviděli, co na premiéře vůbec nebyli, vlastně odpůrci a škodiči. Nejsem fanynka Rytmuse, slyšela jsem jen zhruba dvě písničky a jeho jméno znám více méně z médií (od těch nejhloupějších lidí na světě). Byla jsem nadšená, téma filmu není vůbec o tom kdo Rytmus je a jak se stal králem, je to spíše řešení osobní otázky vztahu otec-syn, rodina, láska. To, co řeší každý obyčejný člověk. A taky jsme se hodně nasmáli. Ale co bych vám vše říkala, běžte na to do kina. A dávám za tři, protože režisér mohl líp zapracovat na technické, kameramanské a střihačské práci. Hlavně ty drony byly fakt neplynulý.(20.8.2015)

Som mu dal zarobiť, nech si kúpi ešte hrubšiu reťázku. A popravde, nie je to až také hrozné. Treba to brať ako nahľadnutie do jeho menej známeho súkromia cez časozberný film, kde sa prelína detstvo, koncerty, úplné začiatky, frajerky a podobne. Pre mňa osobne to bol prínos v tom, že divák lepšie pochopí obsah niekoľkých jeho textov a začnú mu pripadať úplne inak. Vzťah s tatkom síce trochu pokulhával, ale je to jeho vec. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(5.9.2015)

Dať odpad len tak z princípu je smutné a z objektívneho hľadiska je to dokument obyčajný, mainstreamový a ponúkajúci veľa pikošiek pre tých, ktorí ich potrebujú a chcú vedieť. Ja som sa zasmial, lebo miestami sa objavil aj nejaký vtip. Rytmus je občas smiešna postavička v našom šoubiznise, ale to by bol každý z nás.(23.8.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $445,767▐ takmer národný hrdina za to čo dokázal showbiznise no ne a k tomu si ešte nájsť svoj rodokmeň až niekde v indii no pekne, dokument nakoniec neponúkne nič čo by nejak zvlášť donútilo uznávať tohto lepšieho heftára než hip-hopera a ani tie slzy moc nebrali čo vycedil, z tej ako že hudobnej kariéry sa nedozvieme z hola nič, skôr sa tu preberá len jeho nulový vzťah z tatkom, pár rodinných pochvál a krívd, čakal som od neho ale aj tak omnoho viac zábavných heftov, dosť suché to bolo /videl v kine: 25%/(21.8.2015)

• Sany33

Patrik Vrbovský A.K.A. RYTMUS - Najúspešnejší slovenský Cigáň. To čo iný pokladajú za vrchol nevkusu on dokázal speňažiť. Zarábať na póze a na tom že netreba nič robiť iba tváriť sa drsne a chytiť sa vlny. Pobláznil adolescentnej mládeži hlavy lebo doniesol niečo nove, niečo čo na Slovensku ešte nebolo ale samozrejme všetko kopíroval z Ameriky. Jedno mu ale uprieť nedokážem, naozaj postavil základe slovenskej repovej scény tak ako ju poznáme dnes a za to mu patrí vďaka a pochvala. Na druhej strane natočiť dokument sám o sebe a o svojom živote je z môjho pohľadu samoľúbe a hlúpe. Ak sa rozhodne niekto o vás natočiť dokument je to pre to že ste v očiach ľudí niečo dokázali ale ak niekto točí dokument sám o sebe a slovenská luza to ešte hodí do kín, chce sa mi vracať. Za odvahu 10%(18.7.2018)

• - Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)

• - Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)