RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

TERRORDROME odpad!

Tak to som bol teda náááramne zvedavý, čo môže z takéhoto dik more projektu vzísť. Nuž, viac-menej nič. Rytmusa opustil otec a keďže je podľa všetkého jediný takto postihnutý na svete, je dôležité nakrútiť o tom srdcervúci dokument odhaľujúci jeho brutálne utrpenie a prúdy sĺz rinúce sa spod značkových okulárov Luj Vutóň. Aj podľa archívnych domácich záberov je poznať že detstvo tohto mesiáša hip-hipu ( to nie je preklep, ako inak nazvať žáner založený na neustálom hypovaní samého seba? ) bolo naozaj tak neľudsky drsné že by ho s ním nemenili ani bezprízorný Somálsky feťáci s AIDS čo spávajú na hromade rozbitých fľašiek. Alebo, povedané dialektom z jeho rodného Ghetta -"také že normálne že fu"! Samozrejme si robím z Vŕbového Patrika kozy, chcem tým len povedať že ten film je dokonale o ničom. Najdrsnejší Rapper na svete čo jedáva na raňajky zlaté reťaze tu len fňuká nad svojim otcom a sotva dokáže dať dohromady normálnu vetu. Fakt, to jeho vyjadrovanie už spomínaným štýlom je príšerné. Aby boli emócie vybičované na maximum, uvidíme aj jeho bývalú učiteľku od ktorej sa dozvieme že - "to bol taký usmiaty chlapec". Boha, samé neskutočné informácie! No, potom sa Paťo ešte oblizne s Darou a odletí do indie pátrať po svojich predkoch, ktorý zrejme plávali v Gange ešte ako Trilobity. A samozrejme stretne aj svojho vytúženého Papá s husľovým oringlom v uchu. "RYTMUS, JA SOM TVOJ OTEC"! Šak hej, more. Čakal som teda naozaj málo, ale Sídliskový sen dal svojou absolútnou bezobsažnosťou nový význam pojmu vzduchoprázdno. Ba čo viac, dokonca som počas sledovania jasne počul ako protóny menia svoj elektrický náboj na záporný a všetka hmota vo vesmire sa začala vyparovať. Len aby bolo jasné, stále si robím kozy. ()

TheDon

Zalubil sa pomaranč do Darinky mandarinky a natočil si dokument sám o sobě, jakej je hroznej Báro Gangstro z Petržalky. Nedá se mu ale upřít, že nějaký to ojro navíc vydělal a ukazuje ve velkým stylu, že si to po piči užívá a že ty potápěčský brejle z dílny Lojzy Vytóna nekoupil na vietnamské tržnici.Nejsem žádnej skalní fanda, takže mě to minulo o světelný roky a uniká mi smysl celýho tohohle časosběrnýho cigánskýho Boyhoodu. Ta jediná hvězda, kterou jsem si dovolil tomu nadělit je za to, jak Charlie Babbitt udělal vtip. "Patrik mi napsal smsku, slušnou, byl v tom cit " .(Darinka) "Rád som sa s Tebou stretol, ty kurva špinavá ". 19% P.s.:Opravdu na to někdo šel do kina? ()

BMW12

Hezký dokument o nejlepším a nejúspěšnějším rapperovi na česko-slovenské scéně. Myslím, že nikdo nedokázal to, co dokázal on. Rytmus neměl nic, pochází z chudé a rozvedené rodiny, přesto se dokázal stát králem česko-slovenské hudební scény. Myslím, že dlouho nikdo nedokáže to, co dokázal on. Jinak dokument chválím, dozvěděli jsme se mnoho informací, které jsme o Patrikovi nevěděli. Objektivně dávám 4*, ale jelikož mnoho uživatelů tomuto dokumentu dalo odpad, aniž by ho viděli, prostě jenom nemají rádi Rytmuse, tak dávám 5*, abych to vyvážil. ()

dyfur odpad!

Dovoľujem si tu uviesť -nie moju- zaujímavosť: ** Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode*** Môj názor:....no hrozné čosi ...čo všetko sa mohlo stať-ale nakoniec sa to natočilo jéééj ohromnéééé.To by sme prišli o tento skvost...ale ruku na srdce Rytmus -ty si to chcel natočiť a aj si vedel,že sa to natočí,natoľko investuješ do reklamy....Nepopieram,že má môj určitý obdiv-Rytmus,ked z hovna pletie bič - hlas nemá ,ale spieva,býval v bežnom domčeku v štvrti Lodenica v Piešťanoch-ale bavíme sa o vile,tvári sa na chudobného chlapčeka z Piešťan pritom jeho pomery boli nadštandartné-sidlisko Adama Trajana v Piešťanoch patrí medzi tie lepšie aspon v tých dobách o kt.hovorí... atd Ozaj reálne by mňa zaujímalo:kolko ks predal CD,DVD,kolko ročne zarobí,kolko tých vystúpení po 5000 eur má mesačne atd.....lebo naša zlata platna nie je medzinárodná zlatá platna - to su uplne iné počty atď ono sa to celé kamufluje - iste niečo je v ňom ale velakrát mi to pripadá ako taký "pušap" nemyslím tým nič sexistického a uražlivého , ale niečo čo sa hra na niečo čo nie je.... ()

Baronne odpad!

Odpad už jen z principu. Asi mi ani tak nevadí, že to je cigán, co umí jenom flusat do mikrofonu, spíš mě štve ta jeho přiblblá nátura, a to, že je pravděpodobně velice hloupej. Vytetovaný Bentley/Breitling mi to jasně potvrzuje. To, že "rappuje" o jeho diamantových hodinkách, tím bohužel ukazuje, že bohatství Rytmuse není jeho osobnost, nýbrž jeho peníze. Navíc to neni žádná legenda, která si zaslouží takovej dokument. Kdyby to bylo o Majku Spiritovi, kterej je duševně absolutně na jiný úrovni než tenhle pračlověk, to by bylo jiný kafe. ()

• Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)
  • Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)
  • Podľa štatistík z roku 2020 svojou návštevnosťou 32 998 divákov sa stal dokument najnavštevovanejším slovenským dokumentom v Čechách od roku 1993. (Raccoon.city)