poster

RYTMUS sídliskový sen

 • Slovensko

  RYTMUS sídliskový sen

Dokumentární / Hudební

Slovensko / Česko, 2015, 90 min

Režie:

Miro Drobný

Scénář:

Miro Drobný
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SaNcHeZ_cz
  odpad!

  Ale proč ne, osobně proti panu Vrbovskému vlastně nic moc nemám. Vypracoval se nahoru, protože se u nás najde dostatek lidí, kteří jsou ochotní jeho texty poslouchat a jeho image akceptovat. Tohle ovšem ne. Něco co by možná objektivně bylo na jedno možná dvě hvězdy jako silně průměrný a nepříliš slušně konstruovaný dokument o jedné z výrazných hudebních tváří porozpadového československa, je tady podminován absencí směrodatných či významných momentů z raperova života a zredukován v prachsprostou repetici toho samého pořád dokola. Do toho ještě jakési meta vklady samotného interpreta který sleduje vlastní film a učiňuje na jeho adresu osobité komentáře a bezprostřední reakce. Ne nadarmo mi tenhle přístup připomněl meta segmenty z Zprávy TV Onion, kde ovšem alespoň sloužily slušné nadsázce, nikoliv osobním ambicím rádoby historicky podstatné superstar s krizí identity. Což jen dokazují momenty zaměřující se na jeho aktuální vztahovou stránku a hledání kořenů až kdesi v Indii. Chápu, proč tohle pro někoho může být hisotoricky významné či všeobecně poučné ale zároveň se přiznávám k tomu, že z mého pohledu je to nadmíru zbytečná snaha o další formu sebepropagace, která mě nechala ledově chladným. Ba naopak mě přesvědčila v tom, že nemá smysl podobným snahám přidávat na důležitosti vlastním, byť jen mizivým zájmem. Nemluvě o tom, že pan Miro Drobný je tak obratný a přirozený dokumentarista, e z toho jde až hlava kolem. A ano, to byl sarkazmus.(23.8.2015)

 • T2
  *

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $445,767▐ takmer národný hrdina za to čo dokázal showbiznise no ne a k tomu si ešte nájsť svoj rodokmeň až niekde v indii no pekne, dokument nakoniec neponúkne nič čo by nejak zvlášť donútilo uznávať tohto lepšieho heftára než hip-hopera a ani tie slzy moc nebrali čo vycedil, z tej ako že hudobnej kariéry sa nedozvieme z hola nič, skôr sa tu preberá len jeho nulový vzťah z tatkom, pár rodinných pochvál a krívd, čakal som od neho ale aj tak omnoho viac zábavných heftov, dosť suché to bolo /videl v kine: 25%/(21.8.2015)

 • wafc
  ****

  Intelechtuální, Bacha poslouchající, elita, se tu sešla, trochu si zablunkala, rozházela pár odpadů a polechtala si EGO tím, že odsoudila primitivní negerskou hudbu a jakéhosi nezajímavého poloroma. Když vidim profily takových velikánů jako je Deryll, biergof atd., tak je mi jasné, že místní honimíři přes svou umělou aroganci nedokážou skousknout to, že někdo, kdo dělá hudbu (bez uvozovek, moulové), která jim nevoní, tak tu hudbu dělá úspěšně a absolutně ovládá trh. Holt, chlapci, musíte pochopit ten FAKT, že tady Rytmusek je nejen o několik levlů hudebně vyspělejší interpret než polovina těch wannabe posthardcorovejch mrdek, co posloucháte, ale taky hlavně poslouchanější.(21.8.2015)

 • Jolee
  *

  Přiznám se, že jsem na to šla z prdele, protože jsem ve své prudce inteligentní hlavince tušila, že to asi bude sračka. Byla. Hodina a půl snahy o přesvědčení, že Paťo měl těžké dětství. Vyrostl na sídlišti s mámou, která ho milovala a miluje, a svým otčímem. V 18 letech zjistil, že jeho otec je cikán. Toť vše. Žádnou sílu příběhu necejtim, protože je to jen nafouklá bublina vyčpělých emocí. Závěr snímku, tedy Paťova výprava do Indie, snad ani není třeba komentovat. Jedna hvězda za vtípek o Darince, pobavil.(3.9.2015)

 • Playman
  odpad!

  Neskutečnej zážitek. Tohle mi změnilo pohled na film jako takový. Nevěřil jsem, že by mohlo existovat něco, co bude o tolik řádů horší než všechny dosavadní odpady, co jsem udělil. Zmýlil jsem se... hrozně jsem se zmýlil. Teď abych přehodnotil všechny filmy, co jsem doteď hodnotil. Díky Patriku, tvoje duchovní pouť do Indie byla fenomenální. Jsi nový Gándhí.(20.8.2015)

 • - Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)

 • - Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace