RYTMUS sídliskový sen

Slovensko / Česko, 2015, 90 min

Miro Drobný

Miro Drobný
  • george82

Prostě jen reklama na člověka, který se stal vulgárním machírkem. Bezduchý dokument o člověku, který si do 18-ti myslel, že je bílej. Už to svědčí o jeho inteligenci. Už jen to říkat si král je smutný. Neodpírám mu to, že se z nuly vyhrabal nahoru, ale je tu dost lidí, kterým on nesahá v rapu po kotníky. On vše přepočítává jen na peníze a myslí si, že nic jiného není. Je to jen chudák.(23.8.2015)

Neviem, či je nutné natáčať dokument o niekom, kto nemá ani 40 rokov a stále žije. Ale zarobiť treba a ľudia do 25 rokov sa bijú o lístky do kina. V dokumente sa nájde aj pár zaujímavých vecí, hoci všetky tlačené do predstavenia Rytmusa svätuškára s dobrým srdiečkom. Bolo dobré, že nevystrihli scény, kde jeho vlastná rodina hovorí, že jeho texty sú len pozérske a nestavajú na reálnom základe. Je ale zaujímavé, ako sa Rytmus stavia na verejnosti, v zábavných programoch a podobných projektoch ako hlboko veriaci človek, ktorý nedroguje, nepije, nefajčí a potom natočí pesničku, ktorú nesmie odvysielať žiadne médium, plné nenávisti, obscénností a vulgarizmov. A mládež mu to stále žerie. Tak aký vlastne Rytmus si?(27.1.2016)

Jak jsem od toho nic moc nečekal, tak jsem ve výsledku docela spokojený. Nutno říct, že Sídliskový sen je především pro Rytmusovy fanoušky - zaměřuje se na hledání původu, vztah s rodiči a okolnosti vzniku některých songů, samotná cesta na vrchol showbusinessu či velké koncerty se tolik neřeší. Ale i když rozhodně hardcore fanda nejsem, vůbec jsem se nenudil. Líbila se mi forma, kde Rytmus sám komentuje skutečnosti zobrazené v dokumentu, u některých momentů jsem se dokonce i zasmál. Mohlo to být bez pochyby zpracované lépe, ale tak nízké hodnocení (v tomto okamžiku 27%) je těžce mimo. To se zas místní vznešení intelektuálové projevili...(22.8.2015)

• speedy7929

Čistý marketingový ťah. Očakával som, že toto bude o hudbe. O tom ako tvoril albumy, ako sa zišla trojka KONTRAFAKT a možno okrajovo aký mal život v detstve. Ale to, že celý film bude o tom ako Rytmus zistil, že je cigáň a ako musel ísť na Bio-neviem aký ústav aby mu povedali, že cigáni pochádzajú z Indie a stále dokola bude opakovať toto a toto. Tak to som nečakal. Jednu jedinú hviezdičku dám za skladby, ktoré sprevádzali film a boli vysvetlené prečo a komu ich napísal. Inak si myslím, že takýto film by mohol natočiť každý tretí pozemšťan, ktorý ma rozvedených rodičov. Ozaj nuda.(20.8.2015)

Do kina by som na to neišiel, doma mi to neublížilo. Paťo je sympaťák a jeho ujebané motivačné videá na youtube sú mojím pravidelným šálkom čaju, takže mi je trocha ľúto, že sa aj tento dokument neniesol v podobnom duchu. Nebudem nejako extra nadávať na banálnosť jeho existencie či jeho vyprázdnenosť, je to hlavne pre fanúšikov.(12.12.2015)

• - Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)

• - Podľa štatistík z roku 2020 svojou návštevnosťou 32 998 divákov sa stal dokument najnavštevovanejším slovenským dokumentom v Čechách od roku 1993. (Raccoon.city)

• - Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)