RYTMUS sídliskový sen

Slovensko / Česko, 2015, 90 min

Miro Drobný

Miro Drobný
  • george82

Prostě jen reklama na člověka, který se stal vulgárním machírkem. Bezduchý dokument o člověku, který si do 18-ti myslel, že je bílej. Už to svědčí o jeho inteligenci. Už jen to říkat si král je smutný. Neodpírám mu to, že se z nuly vyhrabal nahoru, ale je tu dost lidí, kterým on nesahá v rapu po kotníky. On vše přepočítává jen na peníze a myslí si, že nic jiného není. Je to jen chudák.(23.8.2015)

• TERRORDROME

Tak to som bol teda náááramne zvedavý, čo môže z takéhoto dik more projektu vzísť. Nuž, viac-menej nič. Rytmusa opustil otec a keďže je podľa všetkého jediný takto postihnutý na svete, je dôležité nakrútiť o tom srdcervúci dokument odhaľujúci jeho brutálne utrpenie a prúdy sĺz rinúce sa spod značkových okulárov Luj Vutóň. Aj podľa archívnych domácich záberov je poznať že detstvo tohto mesiáša hip-hipu ( to nie je preklep, ako inak nazvať žáner založený na neustálom hypovaní samého seba? ) bolo naozaj tak neľudsky drsné že by ho s ním nemenili ani bezprízorný Somálsky feťáci s AIDS čo spávajú na hromade rozbitých fľašiek. Alebo, povedané dialektom z jeho rodného Ghetta -"také že normálne že fu"! Samozrejme si robím z Vŕbového Patrika kozy, chcem tým len povedať že ten film je dokonale o ničom. Najdrsnejší Rapper na svete čo jedáva na raňajky zlaté reťaze tu len fňuká nad svojim otcom a sotva dokáže dať dohromady normálnu vetu. Fakt, to jeho vyjadrovanie už spomínaným štýlom je príšerné. Aby boli emócie vybičované na maximum, uvidíme aj jeho bývalú učiteľku od ktorej sa dozvieme že - "to bol taký usmiaty chlapec". Boha, samé neskutočné informácie! No, potom sa Paťo ešte oblizne s Darou a odletí do indie pátrať po svojich predkoch, ktorý zrejme plávali v Gange ešte ako Trilobity. A samozrejme stretne aj svojho vytúženého Papá s husľovým oringlom v uchu. "RYTMUS, JA SOM TVOJ OTEC"! Šak hej, more. Čakal som teda naozaj málo, ale Sídliskový sen dal svojou absolútnou bezobsažnosťou nový význam pojmu vzduchoprázdno. Ba čo viac, dokonca som počas sledovania jasne počul ako protóny menia svoj elektrický náboj na záporný a všetka hmota vo vesmire sa začala vyparovať. Len aby bolo jasné, stále si robím kozy.(9.2.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $445,767▐ takmer národný hrdina za to čo dokázal showbiznise no ne a k tomu si ešte nájsť svoj rodokmeň až niekde v indii no pekne, dokument nakoniec neponúkne nič čo by nejak zvlášť donútilo uznávať tohto lepšieho heftára než hip-hopera a ani tie slzy moc nebrali čo vycedil, z tej ako že hudobnej kariéry sa nedozvieme z hola nič, skôr sa tu preberá len jeho nulový vzťah z tatkom, pár rodinných pochvál a krívd, čakal som od neho ale aj tak omnoho viac zábavných heftov, dosť suché to bolo /videl v kine: 25%/(21.8.2015)

• misterz

Jediné čo na tomto amatérskom dokumente stojí za zmienku je, že je o niekom, čo to z nuly niekam dotiahol, bez ohľadu, či sa niekomu páči jeho hudba alebo nie. Mne sa nepáči, ale to je v tomto smere vedľajšie. Inak je to trápnosť prekrytá ešte väčšou trápnosťou a blbinami, čo nestoja ani za zmienku. Napr. to ako vážne bol treba DNA test, aby si Rytmus dokázal, že ako poloróm má korene v Indii? No vravím, smiešne sentimentálna, nezmyselná a zbytočná trápnosť. 10/100(30.8.2016)

Som mu dal zarobiť, nech si kúpi ešte hrubšiu reťázku. A popravde, nie je to až také hrozné. Treba to brať ako nahľadnutie do jeho menej známeho súkromia cez časozberný film, kde sa prelína detstvo, koncerty, úplné začiatky, frajerky a podobne. Pre mňa osobne to bol prínos v tom, že divák lepšie pochopí obsah niekoľkých jeho textov a začnú mu pripadať úplne inak. Vzťah s tatkom síce trochu pokulhával, ale je to jeho vec. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(5.9.2015)

• - Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)

• - Podľa štatistík z roku 2020 svojou návštevnosťou 32 998 divákov sa stal dokument najnavštevovanejším slovenským dokumentom v Čechách od roku 1993. (Raccoon.city)

• - Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)