RYTMUS sídliskový sen

Slovensko / Česko, 2015, 90 min

Miro Drobný

Miro Drobný
  • verbal

Duc, duc, duc, duc … Tak pome na to, dopiči!: Raz, štyri, sedem, deväť – áááá - / Keď vychodniarská gazdzina raz pojebala cigoša, tak potratila niečo, čo hneď mala hodiť do koša / No dobrá každá sociálka, aby bol aj chlast aj chalka, tak ta pokurvená zygota rástla v riadneho kokota, oujé. / Obe triedy na základke robil peklo svojej matke, a všetci s nádejou dúfali, že raz aspoň bude kopať kanály (Keď gádžo dá...) / No tri sfetované sudičky chceli morgošské básničky, tak ta vypatlaná briketa začala grcať do geta: – Tak teraz akože refrén, dopiči, nie? Poď, Darinka, ty kurva prijebaná, a trtni mi tam dáke tie poondiate Zvončeky - Rytmus v piči, to je to čo máme spoločnééééé, cigánska dikcia, maďarské smažky nie sú náročnéééé. Čo je to rým? Na to ja jebem zvysoka! Veď za tie sračky aj tak mám Bently do roka.... Oujé / A meníme Rytmusa, tak pozor, tupí robotníci, všetci ruky hore a nech sa hlási ten, kto je rovnaký cicinbrus ako ja. Tak raz, dvanásť, tri, deväť - / Keď si vyprážaný hňup myslí, že je Ajs Kjub, prednáša ako retard a Kompton robí z Piešťan. / Potom si vlastný film aj zaplatí a v ňom si sprosto strieka do gatí a ty len zízaš, čo je to za hnusa, ta kopa cigánského nevkusa, oujé. / A tak ta mrdnutá dilina prepchala sa až do kina, lebo lepší než každá robota je robiť zo seba kokota. / Ale národ, čo platí takú hnidu, zaslúži plošnú genocídu, ou kurva jé!!! / Tak pocem znova, ty suka moja silikónová, jebneme to tam ešte raz. Bude to popiči! – Jebání / jebanie, krásně zní / krásne znie, táto recitácia ozaj skurvene. Odkundes som a nemám vôbec žiadny hlas, no jebem na to, nech vidia, aký som mamľas. / A všetci: Je to mrazivé memento, koľko tu žije dementov, čo také hnusné lopaty posadia rovno do vaty, ou kurva kurva jé! Aka fuka funda luka ... /(20.12.2015)

Intelechtuální, Bacha poslouchající, elita, se tu sešla, trochu si zablunkala, rozházela pár odpadů a polechtala si EGO tím, že odsoudila primitivní negerskou hudbu a jakéhosi nezajímavého poloroma. Když vidim profily takových velikánů jako je Deryll, biergof atd., tak je mi jasné, že místní honimíři přes svou umělou aroganci nedokážou skousknout to, že někdo, kdo dělá hudbu (bez uvozovek, moulové), která jim nevoní, tak tu hudbu dělá úspěšně a absolutně ovládá trh. Holt, chlapci, musíte pochopit ten FAKT, že tady Rytmusek je nejen o několik levlů hudebně vyspělejší interpret než polovina těch wannabe posthardcorovejch mrdek, co posloucháte, ale taky hlavně poslouchanější.(21.8.2015)

Hezký dokument o nejlepším a nejúspěšnějším rapperovi na česko-slovenské scéně. Myslím, že nikdo nedokázal to, co dokázal on. Rytmus neměl nic, pochází z chudé a rozvedené rodiny, přesto se dokázal stát králem česko-slovenské hudební scény. Myslím, že dlouho nikdo nedokáže to, co dokázal on. Jinak dokument chválím, dozvěděli jsme se mnoho informací, které jsme o Patrikovi nevěděli. Objektivně dávám 4*, ale jelikož mnoho uživatelů tomuto dokumentu dalo odpad, aniž by ho viděli, prostě jenom nemají rádi Rytmuse, tak dávám 5*, abych to vyvážil.(11.4.2017)

• Paldiny

V jednom máš pravdu Patrik, nemáme právo hodnotiť tvoj život, ale z toho čo si ukázal, som si ako nezasvätený moc nevzal. Vlastne len to, že máš nevlastného otca a toho pravého si dlho poznal iba z fotografie. Výpovedná hodnota dokumentu je fakt mizivá a miesto zbytočných táranín učiteľky zo školy si radšej mohol vysvetliť prečo si utekal z domu. Nepochádzaš z kompletnej rodiny ? Predstav si, to každý druhý krajan. Nevychádzal si s rodičmi ? Kto v puberte vychádzal. Vysmievali sa ti v detstve ? Hmm, asi si jediný... Zhodnoťme, že za sfilmovanie by viac stálo spracovanie vzostupu Kontrafaktu a vydania sa na sólovú dráhu, než hrabania v súkromí, ktoré dohromady aj tak nič nepovedalo. A ten záver s indickými predkami a obrátenie sa na hinduistickú vieru ? Ako vážne ? Ak áno, tak som potom rád, že si nenašiel pôvod v Rusku. Za nápad sledovania dokumentu s tvojou maličkosťou máš u mňa hviezdu. Čav !(5.9.2015)

• G.o.g.o

Chcel som vidieť čo sa dá dokázať za 8 rokov, a vlastne som to aj videl. U Rytmusa je ten progres nepopierateľný a dokazuje mladým ľudom bez buducnosti že sa to dá pokial na tom poriadne makáš. Film je zaujímavý náhlad do skutočného života Rytmusa kde ludia vidia že je len obyčajný chalan čo to dotiahol naozaj daleko. Čo sa týka spracovania filmu očakával som od toho ovela viac, za 8 rokov človek môže nad tým dosť rozmýšlať a "pohrať" sa s tým, ale tuto mi to prišlo všetko také narýchlo spravené. Ako keby nezáležalo na tom ako to bude natočené, len aby tam bol Rytmus a ono to už bude úspešné. Miro Drobný to podla mna nezvládol a mohlo to byt ovela lepšie.(23.8.2015)

• - Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)

• - Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)