• Austrálie

Asif Kapadia

Antonio Pinto

James Gay-Rees

Chris King

Tak konečně jsem se dočkal a zhlédnul jsem tento mnou tak očekávaný dokument o královně jazzu, Amy Winehouse. ___ Dokument Amy mezi ostatními životopisnými dokumenty o slavných hudebních interpretech s neblahými životními osudy vyčnívá hlavně ve své autenticitě, kterou se krásně vžijete a zároveň malinko porozumíte těžké roli hudebních celebrit, které bohužel ne vždy končí šťastně. Pokud existuje nebe, určitě si v něm Kurt Cobain a Amy Winehouse zašli na kus řeči.(9.11.2015)

asi to nie je úplne na plné hodnotenie, ale emocionálne ma film natoľko rozsekal, že si ho odo mňa zaslúži... tvorbu Amy som doteraz takpovediac vytesňoval, no po tomto sa to zmenilo. Ešte dva dni som film intenzívne nosil v hlave a doteraz si kladiem otázku, či ten bol tak dobre urobený, alebo to naozaj bolo zhruba tak, ako to podávajú... každopádne, bolo to veľmi autentické, silné, so zručne poskrývanými názormi, ktoré keď objavíte, nenechajú vás chladnými a budete o nich chcieť rozmýšľať, chvíľu je vám zle, chvíľu obdivujete, chvíľu veľmi smútite a nedá sa to zvrátiť... a hlas Amy znie (obzvlášť v kinozvuku) skrátka vynikajúco.(19.8.2015)

Amy jsem v jednom období dost poslouchala, ale i kdyby ne, tak to byla taková persona světové hudební scény, že by mě dokument o ní zajímal tak jako tak. A protože jsem ji během jejího života až tak nežrala, dozvěděla jsem se spoustu věcí. Bylo to autentické, smutné, drsné a syrové, poučné a místy dechberoucí.(24.1.2016)

Nato, že mě Amy nikdy nezajímala a její písně jsem nikdy neposlouchal, mě tenhle dokument dovedl strhnout. Ano, v jejím životě rozhodně byly okamžiky, které stojí za zdůraznění a které ukazují, jak jsou lidé... no jaké jsou to svině a jak dokáží člověka ničit. Co ale musím ocenit nejvíc, to je režie, protože tohle je skvěle vygradováno, že to strhlo i mě, nefanouška.(29.10.2015)

Amy obklopená 3 osudovými muži, z nichž dva ji táhli do záhuby a třetí neměl na víc, než jen přihlížet. Tak tohle by určitě nebyl dobrý výchozí bod pro nikoho. Jestli to je dobrý výchozí bod pro natočení kvalitního dokumentu, zůstává otázkou. Tento mě ale nepřesvědčil ani v tom, že divákovi přináší skutečně silné zpracování zpěvaččina života. Celkově 60 %.(9.8.2015)

• - Více než polovinu filmu tvoří záběry pořízené paaparazzi. (Terva)

• - Amy Winehouse zemřela v červenci 2011 ve věku 27 na otravu alkoholem. Amy se tak stala součástí Klubu 27, někdy též Forever 27 Club (Klub navždy 27), jak fanoušci označují skupinu vlivných rockových a bluesových hudebníků, jejichž život skončil neočekávaně v sedmadvaceti letech. (Digi_cz)

• - Rodina Amy Winehouse dala filmařům přístup k jejím osobním záběrům, jejích přátel a její rodiny. Také souhlasili s rozhovory s rodinnými příslušníky a dalšími lidmi v Amyně okolí. Její otec však nakonec nebyl spokojen s tím, jak byla Amy ve filmu vyobrazena a nechal se slyšet, že se tvůrci dokumentu soustředili hlavně na negativní aspekty jejího života. (hansel97)