• Austrálie

Asif Kapadia

Antonio Pinto

James Gay-Rees

Chris King

Kapadia mě naprosto šokoval perfektně zpracovaným příběhem Ayrtona Senny a od Amy jsem logicky očekával podobně strukturovaný dokument. Jenže jak u Senny vůbec nevadilo, že se jedná téměř jen o kombinaci dobových záběrů a mluvících hlav, u Amy mě neustálá kombinace voice overů a paparazzi záběrů dost nudila a divácky mě v průběhu filmu přestala téměř zajímat. Otázkou zůstává, jestli je příběh Amy Winehouse sám o sobě nosný, nebo je vlastně docela nezajímavý. 6/10(13.12.2015)

Od šestnácti brala antidepresiva. Z domova se odstěhovala, aby mohla hulit a pít. Měla neuvěřitelný talent. Ale i když jí chyběla opora v rodině i manželství, její osud nestál pouze na této podpoře, což se dokument snaží trochu prvoplánově ukázat. Ona sama byla sebedestruktivní typ, kterého Vám bude líto, protože měla velmi milou povahu, ale její smrt byla souhrou v podstatě celého jejího života. Chybou dokumentu je, že je až příliš zaměřen na osobu Amy a ani okrajově nerozvede postavy z jejího okolí, především osud jejího manžela, matky a otce.(27.8.2015)

Amy obklopená 3 osudovými muži, z nichž dva ji táhli do záhuby a třetí neměl na víc, než jen přihlížet. Tak tohle by určitě nebyl dobrý výchozí bod pro nikoho. Jestli to je dobrý výchozí bod pro natočení kvalitního dokumentu, zůstává otázkou. Tento mě ale nepřesvědčil ani v tom, že divákovi přináší skutečně silné zpracování zpěvaččina života. Celkově 60 %.(9.8.2015)

• Maynard.

Uuuuf, tak to mám za sebou. Po pravě sem neznal ani jednu písničku, která v dokumentu zazněla, což svědčí o tom, že prostě jazz nebo co to vlastně zpívala není vůbec můj šálek kávy. Dokument je to jen a jen ze skutečných záběrů, což je sice dobře, ale nějak mě to nedokázalo vtáhnout do jejího života. Tahle holka mě přišla, že byla hodně moc ovlivnitelná svým okolím, hlavně teda svejma borcema (jeden lepší než druhej). Nechci říkat, že byla blbá jak pytel koledy, to rozhodně ne, ale že by měla kdoví jak pod čepicí, asi ne. Jasný, drogy a chlast k týhle branži odjakživa patřej, to bez pochyby. Ale anorexie, bulíie, to už pravý "rokový" hvězdy nemaj. Vzhledm k tomu, že se mě její hudba vůbec nelíbí a tenhle dokument mi přijde naprosto obyč, tak volím 2 hvězdičky. Škoda, že nezůstala jen na trávě, ještě tady mohla bejt...(26.11.2015)

Na úvod musím poznamenať, že som nebol nejaký zaťatý fanúšik Amy Winehouse, ale ako speváčku som ju uznával a mnohé z jej pesničiek boli jednoducho geniálne. .... (a teraz k filmu) ... Natočiť dokument o zosnulej osobe bez pátosu je dnes veľká rarita. Autor sa ju nesnaží zbytočne vykresliť za svätú, ani vám nevnucuje nijak iný obraz o nej. Jej život podáva zhruba tak ako sa sám vyvíjal, ukazuje tie dobré aj zlé veci a je čisto na divákovi ako sa k samotnému dokumentu, no predovšetkým k Amy postaví. Veselé pasáže striedajú tie smutné ba až depresívne. Koniec filmu sa pre vnímajúceho človeka jednoducho zvládnuť nedá. Slzy jak hrom, no moji dvaja spolusediaci spustili ešte väčšmi. A preto som v úvode spomínal môj postoj k Amy, no film ma i tak neskutočne dojal. Práca profesionála sa pozná. Nechcem sa vyjadrovať percentuálne ale v terminológii csfd.cz by to bolo 5/5 a v terminológii imdb.com asi 9/10(25.9.2015)

• - Rodina Amy Winehouse dala filmařům přístup k jejím osobním záběrům, jejích přátel a její rodiny. Také souhlasili s rozhovory s rodinnými příslušníky a dalšími lidmi v Amyně okolí. Její otec však nakonec nebyl spokojen s tím, jak byla Amy ve filmu vyobrazena a nechal se slyšet, že se tvůrci dokumentu soustředili hlavně na negativní aspekty jejího života. (hansel97)

• - Amy Winehouse zemřela v červenci 2011 ve věku 27 na otravu alkoholem. Amy se tak stala součástí Klubu 27, někdy též Forever 27 Club (Klub navždy 27), jak fanoušci označují skupinu vlivných rockových a bluesových hudebníků, jejichž život skončil neočekávaně v sedmadvaceti letech. (Digi_cz)

• - Více než polovinu filmu tvoří záběry pořízené paaparazzi. (Terva)