• Austrálie

Antonio Pinto

James Gay-Rees

Chris King
  • Maynard.

Uuuuf, tak to mám za sebou. Po pravě sem neznal ani jednu písničku, která v dokumentu zazněla, což svědčí o tom, že prostě jazz nebo co to vlastně zpívala není vůbec můj šálek kávy. Dokument je to jen a jen ze skutečných záběrů, což je sice dobře, ale nějak mě to nedokázalo vtáhnout do jejího života. Tahle holka mě přišla, že byla hodně moc ovlivnitelná svým okolím, hlavně teda svejma borcema (jeden lepší než druhej). Nechci říkat, že byla blbá jak pytel koledy, to rozhodně ne, ale že by měla kdoví jak pod čepicí, asi ne. Jasný, drogy a chlast k týhle branži odjakživa patřej, to bez pochyby. Ale anorexie, bulíie, to už pravý "rokový" hvězdy nemaj. Vzhledm k tomu, že se mě její hudba vůbec nelíbí a tenhle dokument mi přijde naprosto obyč, tak volím 2 hvězdičky. Škoda, že nezůstala jen na trávě, ještě tady mohla bejt...(26.11.2015)

Snad nikdy jsem u žádného biografického dokumentu neměla tak silný dojem, že se dívám na hraný film. Obrazový materiál většinou jen podkresluje komentáře, tady byl komentářům rovnocenný a dokonce někdy i víc vypovídal. Je to jistě tím, že autoři měli archivních filmů i fotek s Amy nepřeberné množství, ale také z nich dokázali vybrat a sestříhat film se zlomovými okamžiky, které neodbytně vedou k tragickému konci. Zdá se, že ho měla nalinkovaný už od dětství. Samozřejmě, je nebezpečné považovat tento dokument, za jedinou pravdivou výpověď o Amy, jejích problémech a příčinách. Je to jen jeden úhel pohledu, který seskládali autoři snímku. Ale nemůžu si pomoct: otec - pijavice, manžel - pijavice a producent - pijavice se odsoudili sami vlastními výpověďmi.(21.11.2015)

Smutnej dokument o malé zamilované holčičce, která se narodila se skvělým černošským hlasem a feelingem pro hudbu. Žila pro svýho přítele (kterej teda nebyl taky žádnej svatouš, ani jeden z nich, abych byl přesnej) a žila pro to, co měla nejradši - jazz, swing, blues. Bohužel ji sláva semlela do posledního zrnka. Takový příběhy ovšem známe, ať už se jedná o již nežijící legendy (M. Jackson, Kurt Cobain...) nebo ty, kteří situaci nějak ustáli a zvládli, i když se taky nějakou dobu potýkaly s chlastem a drogama (R. Williams, Ozzy Osbourne, J. Hetfield...). Ono to tak je, každej by se s tím musel popasovat - přijdete z chudé obyč rodiny, zpíváte, baví vás to, srandičky, jenže nejdřív zpíváte pro kamarády, pak pro 50 lidí v klubu a nakonec pro desítky tisíc lidí na stadionu. A začne vás to užírat, nechcete vidět fotografy, fanoušky, nic a nikoho. Nicméně tady hodnotíme dokument a ne Amy jako takovou, takže hodnocení nechám na 3*. Už po 20min jsem si totiž říkal, že je to docela nuda, nedokázalo mě to vtáhnout do problematiky, možná až někdy za polovinou, kde se dokument začíná tak nějak víc věnovat úskalím její kariéry a života. Pokud by se to zkrátilo o úvodních 30 minut, dal bych hodnocení vyšší, jinak ne. Viděl jsem lepší hudební dokumenty. Nicméně Amy byla ve své živelnosti skvělá, úctu si určitě zaslouží!(31.10.2015)

Film je chytřejší a objevnější, než by se z poněkud prvoplánové mediální kampaně mohlo zdát. Kromě toho, že film s až masochistickou pečlivostí monitoruje fyzický i psychický rozklad zpěvačky, tak zároveň výstižně reflektuje i mechanismy současného hudebního světa a showbusinessu obecně. Styl dokumentu je nesmírně osvěžující. Kombinace privátních záběrů s těmi čistě propagačními a dodatečně pořízenými audionahrávkami tvoří zábavný kompilát, oproštěný od mluvících hlav a citových manipulací. Zřejmě nejautentičtější pohled na daný příběh, jaký mohl vzniknout.(29.7.2015)

Od režiséra fenomenálního Senny bych očekával asi trochu více a bohužel Asif Kapadia ničím nepřekvapí, hraje na jistotu. Nových rozhovorů je pomálu, odvážných názorů ještě méně. Velká ocenění jsou mi záhadou a myslím si, že jsou uděleny spíše za "zásluhy" vysokoprofilovému snímku. Pokud opravdu toužíte vidět dokument o zemřelém hudebním talentu, tak nemá cenu přehlížet ten unikátní od HBO - Kurt Cobain: Montage of Heck. 60 %(22.3.2016)

• - Rodina Amy Winehouse dala filmařům přístup k jejím osobním záběrům, jejích přátel a její rodiny. Také souhlasili s rozhovory s rodinnými příslušníky a dalšími lidmi v Amyně okolí. Její otec však nakonec nebyl spokojen s tím, jak byla Amy ve filmu vyobrazena a nechal se slyšet, že se tvůrci dokumentu soustředili hlavně na negativní aspekty jejího života. (hansel97)

• - Amy Winehouse zemřela v červenci 2011 ve věku 27 na otravu alkoholem. Amy se tak stala součástí Klubu 27, někdy též Forever 27 Club (Klub navždy 27), jak fanoušci označují skupinu vlivných rockových a bluesových hudebníků, jejichž život skončil neočekávaně v sedmadvaceti letech. (Digi_cz)

• - Více než polovinu filmu tvoří záběry pořízené paaparazzi. (Terva)