• Austrálie

Asif Kapadia

Antonio Pinto

James Gay-Rees

Chris King

Nato, že mě Amy nikdy nezajímala a její písně jsem nikdy neposlouchal, mě tenhle dokument dovedl strhnout. Ano, v jejím životě rozhodně byly okamžiky, které stojí za zdůraznění a které ukazují, jak jsou lidé... no jaké jsou to svině a jak dokáží člověka ničit. Co ale musím ocenit nejvíc, to je režie, protože tohle je skvěle vygradováno, že to strhlo i mě, nefanouška.(29.10.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,977,425Tržby Celosvetovo $13,868,220Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ osobne som túto speváčku ani nezachytil v dobre jej pôsobenia, takže som k nemal žiadny vzťah, jej piesne som počul prvý krát z tohto dokumentu, ktorý treba uznať má opäť čosi do seba /videl v kine: 60%/(11.8.2015)

Dlouhá stříhanice vesměs z archivních záběrů, kterých je překvapivě mnoho. Všechny střípky a fotky slepené do dvou hodin. A je to dobré, poutavé a vykresluje to precizně vzestup a pád hvězdy, se vším co to obnáší. Amy řadím k těm opravdu dobrým životopisným dokumentům. Rád bych dodal, že nejsem fanoušek Amy a i přesto mě to bavilo. A musím uznat, že její hlas byl dar. Její život bohužel už ne. Měla v srdci jazz, "blues" v mysli a rock'n'roll, bohužel, v krvi.(22.9.2015)

K dokumentům se dá přistupovat různými způsoby. Ten od Asifa Kapadia je velmi sympatický. Nic neodflákne, nevolí jednoduché cesty, nehodí někoho před kameru, aby se rozvykládal, jak to měl ten a ten v životě těžké. Takže nejde jen o přehlídku blízkých, kteří křiví obličeje a vytahují kapesníky. I když někoho to může zklamat. Volí audionahrávky milenců, rodičů, producentů, sází na archivní záběry. Jde na to od základů, neuhýbá problémovým tématům, ukazuje drogové trable, blikající fotoaparáty paparazziů, vyzpívávání se z životních přešlapů. Tahle zpívající a skládající diva se hlavně nikdy neokoukala. Byla svá, byla jedinečná, nebyla figurkou studia. I tak její příklad varuje, že sápání se na hudební Olymp bez hroší kůže nelze. Dvě hodinky jsou dle mého trochu moc, ale tenhle nešťastný osud si je zaslouží.(16.12.2015)

• dom156

Zapneš film a strhne se uragán videí i dost nekvalitních a prvních 10 minut jsi mimo než se pořádně zorientuješ. A takhle běží celý dokument, jen s rozdílem že časem jsou videa lepší a lepší. Docela jsem valil oči, když jsem zjistil, že to má neuvěřitelných 128 min, ale nějak záhadně jsem to přežil. Možná by si to zasloužilo o chlup lepší hodnocení, ale nejsem cílovka a ani fanoušek Amy. Jediný důvod, proč jsem tento snímek shlédnul je, že jsem to měl ve filmové výzvě. Takže tak a doporučení se zdržuji.(6.1.2017)

• - Rodina Amy Winehouse dala filmařům přístup k jejím osobním záběrům, jejích přátel a její rodiny. Také souhlasili s rozhovory s rodinnými příslušníky a dalšími lidmi v Amyně okolí. Její otec však nakonec nebyl spokojen s tím, jak byla Amy ve filmu vyobrazena a nechal se slyšet, že se tvůrci dokumentu soustředili hlavně na negativní aspekty jejího života. (hansel97)

• - Více než polovinu filmu tvoří záběry pořízené paaparazzi. (Terva)

• - Amy Winehouse zemřela v červenci 2011 ve věku 27 na otravu alkoholem. Amy se tak stala součástí Klubu 27, někdy též Forever 27 Club (Klub navždy 27), jak fanoušci označují skupinu vlivných rockových a bluesových hudebníků, jejichž život skončil neočekávaně v sedmadvaceti letech. (Digi_cz)