• Austrálie

Asif Kapadia

Antonio Pinto

James Gay-Rees

Chris King

Dlouhá stříhanice vesměs z archivních záběrů, kterých je překvapivě mnoho. Všechny střípky a fotky slepené do dvou hodin. A je to dobré, poutavé a vykresluje to precizně vzestup a pád hvězdy, se vším co to obnáší. Amy řadím k těm opravdu dobrým životopisným dokumentům. Rád bych dodal, že nejsem fanoušek Amy a i přesto mě to bavilo. A musím uznat, že její hlas byl dar. Její život bohužel už ne. Měla v srdci jazz, "blues" v mysli a rock'n'roll, bohužel, v krvi.(22.9.2015)

Amy je někdo u koho mi pozornost, kterou jí věnoval bulvár, zatemnila názor na ní jako zpěvačky a velmi mě mrzí, že jsem její písně docenil až po její smrti. Dokument je perfektním zobrazením jejího vzestupu a pádu a nakonec jdu na pět hvězdiček, protože nejen příběh, ale provedení a podání jejího života je opravdu úžasné. Poprvé mám z dokumentu, pokud nepočítám ty nějaké nacistické atd., husí kůži, opravdu. Konec byl velmi silný a celkově nádherný sestřih záběrů a prolínání různých zdrojů s jejími písněmi. Nádherná pocta této zpěvačce, věčná škoda tohohle talentu...(2.2.2016)

Spoilery! Obrovský talent uvězněný v neskutečně křehkém těle s emočně labilní osobností. Asif Kapadia už mi jednou ukázal, že tvořit dokumenty rozhodně umí. Tento dokument je neskutečně věrohodnou výpovědí už proto, že je celý poslepován z domácích videí či audio záznamů lidí, kterými Amy bývala celý život obklopována. Kdo ji mohl znát lépe? Amy měla skutečně zlato v hrdle a vzhledem ke způsobu jejího promiskuitního života, tam obvykle nebývalo pouze zlato, nýbrž i spousta cizího DNA. Od mládí holdovala travičce zelené, která doposud nezabila jediného člověka. Kdyby u ní zůstala, tak mohla zpívat dodnes. Já osobně vidím problém Amy v totálním nevkusu při výběru svých životních partnerů, a to nehovořím pouze o jejich nuzných zevnějšcích. Kvůli první zrůdičce začala holdovat alkoholu. Kvůli druhé zrůdičce poté našla cestu k nějakému tomu kokainu a kdoví čemu ještě. Z této cestičky bývá už velice těžký návrat, jak již historie mnohokrát ukázala. K Amy nějaký nehynoucí obdiv nechovám. Má jednoznačně identifikovatelný hlas a líbí se mi pár jejích písniček. Ze začátku dokumentu jsem se malinko nudil. K docenění kvality tohoto dokumentu, je zřejmě třeba mít k Amy vybudovaný nějaký vztah, obdivovat její tvorbu, či si alespoň najít nějaké větší sympatie k její osobnosti. To se mi bohužel nepodařilo. Proto dávám "jen" 3 hvězdy.(10.12.2016)

Všichni dobře víme a známe, kdo to vlastně byla Amy Winehouse a jakým způsobem odešla. Tento nový dokument Asifa Kapadii se nám pokouší přiblížit cestu známé zpěvačky ke slávě a její trable, které vedly až k hořkému konci. Vyprávění z velké části obstarávají zpěvaččini nejbližší spolupracovníci a také rodina. Je tu opravdu velké množství výpovědí a materiálů ze zpěvaččina soukromí. Z hlediska použitých materiálů tedy velice aktuální a osobní záležitost. Smutný příběh s neslavným koncem, který se ovšem dal tak trochu čekat, a sama zpěvačka o tom věděla od samého začátku. Po dokumentární stránce, kvalitní záležitost.(25.2.2016)

Kapadia si to dělá příliš lehké. Paradoxní exploatací množství soukromých a bulvárních záběrů konstruuje věrohodný příběh lidské bezmoci vůči vlastní slávě. Zdráhá se však jít do hloubky, za kritiku první šablonovité figurky, která se nabízí. O tlaku mašinerie hudebního průmyslu se dozvídáme z velmi ustrašených náznaků, zcela chybí refexe destuktivního vzahu statutu celebrity ke svému nutně servilnímu okolí. Jenže...i přes to všechno Amy funguje výborně.(4.9.2015)

• - Rodina Amy Winehouse dala filmařům přístup k jejím osobním záběrům, jejích přátel a její rodiny. Také souhlasili s rozhovory s rodinnými příslušníky a dalšími lidmi v Amyně okolí. Její otec však nakonec nebyl spokojen s tím, jak byla Amy ve filmu vyobrazena a nechal se slyšet, že se tvůrci dokumentu soustředili hlavně na negativní aspekty jejího života. (hansel97)

• - Amy Winehouse zemřela v červenci 2011 ve věku 27 na otravu alkoholem. Amy se tak stala součástí Klubu 27, někdy též Forever 27 Club (Klub navždy 27), jak fanoušci označují skupinu vlivných rockových a bluesových hudebníků, jejichž život skončil neočekávaně v sedmadvaceti letech. (Digi_cz)

• - Více než polovinu filmu tvoří záběry pořízené paaparazzi. (Terva)