Země kartelů

(festivalový název)
  • USA Cartel Land (více)

Dokument se věnuje nemilosrdnému světu drogových kartelů na americko-mexickém pohraničí. Ukáže nám snahu obyčejných občanů, frustrovaných každodenními konflikty, kteří si pomocí vlastní domobrany snaží zajistit důstojné podmínky k vlastnímu životu a k výchově dětí. (Rakosnicek77)

flu

Prostřednictvím paralelně vyprávěných příběhu arizonské dobrovolnické milice a michoacánských "Autodefensas ciudadanas" se autorům podařilo zachytit válku proti drogovým kartelům, která v jednotlivých mexických státech s proměnlivou intenzitou zuří už řadu let, v celé její nejednoznačnosti a se všemi morálními dilematy, které ji zákonitě doprovázejí. Navíc se dokázali vyhnout jakémukoliv patosu a bulvární senzacechtivosti. Výsledkem je dokument, který beze zbytku naplňuje otřepanou frázi, že skutečnost je mnohdy "stranger than fiction". ()

pushover

Tvůrci se poněkud zapomněli zmínit, že značná část "dokumentu" je hraná, což dílu značně ubírá na věrohodnosti. Jinak samozřejmě, to čeho se v Mexiku dopouští členové drogových kartelů je mírně řečeno neomluvitelné. ()

Baltahzor

,,Jaksi, nějak je každý zkorumpovaný." Tohle se táhne jako niť celým dokumentem. Víme kdo je špatný, ale nějak se nám nedostává dobra. Policie k ničemu, pohraniční stráž ve slavný emerice je banda složená z nácků, psychicky labilních jedinců a bejvalejch fetek, které mlátil tatínek. Sebeobrana v mexiku se zase dělí na ty co spolupracujou s kartelem nebo na ty pod vedením El doctóra, kterej je jen egomaniak co to všechno dělá pro pár opálenejch chicas do postele. Nu a všichni dohromady sebou tahaj, tak velké kvéry, až si člověk řekné, že je asi ten slavnej týpek nahoře moc neobdařil. Tak se dohromady všichni nenáviděj a vzájemně střílej, ale zrovna tak jsou si všichni hrozně podobní a všem se na krčku houpá do rytmu dávek s kalacha zlatej kříž. ()

Baldrick

Nejednoznačné postavy, zachycené ve vývoji. Typicky americký přístup (emoce, akce, dramaturgická koncepce, melodramatická hudební složka, apod.), přesto výsledek (a zejména díky konci a celkovému vyznění) výrazně "nehollywoodský". Profesionální, působivé, depresivní. Tématem a zpracováním nadčasové. Světí účel prostředky? Dohlédneme konce svých činů? A komu lze věřit? Skutečně se nás to netýká? ()

hujerita

Výborný dokument, ktorý ma bavil a pozeral som naň rád. Aj keď človek vie ako to chodí s drogami a ich distribúciou tak aj tak kuká jak somár na kopu sena, že aj v dnešnej dobe sú ľudia schopný robiť zverstvá len aby sa uživili a priživili bez práce. Výborný dokument. ()

flegmos

bohuzial si myslim ze tento film neukazuje ani polovicku skutocnosti a je to trosicku malinko malinucko spolitizovanuô ()