Rjota (Hiroši Abe) je marnotratný syn, špatný otec a zkrachovalý spisovatel. Úspěch má dávno za sebou, a tak si přivydělává drobnými špinavými kšeftíky jako soukromé očko. Je rozvedený a ke svému jedenáctiletému synovi Šingovi (Taijo Jošizawa) nachází cestu jen horko těžko. Exmanželka Kjoko už začala nový život a na Rjotu se dívá spíše jako na vzdálenou vzpomínku. Odcizenou trojici ale jednoho večera svede dohromady blížící se tajfun. Musí spolu prožít noc v bytě Rjotovy dobrosrdečné matky Jošiko (Kirin Kiki). Co se z jejich vztahu stane po bouři? Mistr rodinných drobnokreseb Hirokazu Koreeda se vrací s novým filmem, který pojednává o zpřetrhaných vazbách, křehké lásce rodičů a dětí a o tom, že nejsilnější bouře jsou někdy ty, při kterých se nepohne ani lístek. (Film Europe)

danny79

Drama, kde je hlavni postavou nesympaticky budizknicema. Reziser netlaci na pilu,vse pusobi velice civilne, skutecne, psychologie postav je komplexnejsi, ale take film postrada jakoukoliv dynamiku, vyvoj i pribeh. Nuda ()

Erosenin

Tento film mě pohltil a donutil mě se vcítit do děje. Miluju jak Japonská tvorba poukazuje na význam a důležitost rodiny. Myslím, že každý se ve filmu alespoň malinko najde, nebo ho film donutí se zamyslet nad životem jako takovým. Chtěl jsem dát plný počet ale trochu jsem doufal v Happy end (alespoň malinký). Takže za mě silné 4.! ()