Obří ještěr Hyla

• USA The Giant Gila Monster
Trailer
Horor / Sci-Fi
USA, 1959, 74 min

Americké maloměsto je sužováno zuřivou plazící se bestií! Podaří se mladému automechanikovi zneškodnit tuto zrůdu? Dokáže se zpívající pracant prosadit i na poli zábavního průmyslu? Bude ta malá dívenka někdy chodit? A co opilý diskžokej? (oficiální text distributora)

Trailer

dobytek

Jeden z mnoha monster-hororů, který se v USA v 50. letech točily jako na běžícim pásu. Docela jsem se u toho nasmál, ale třeba na Plan 9 to nemá. Mimochodem viděl jsem to v kolorovaný verzi s naprosto šílenejma pastelovejma barvama a s českym dabingem na kanálu Filmbox a zážitek to byl opravdu nevšední :-) ()

Gilmour93

Úryvky z nalezeného deníku korovce mexického: 12. března, 1959: Nějaký blbec mě vytáhl z terária a musel jsem chodit po modýlku železnice. Nechápu, co se děje. 13. března, 1959: Dneska to samé, ještě tam přidali nějaké větvičky. Všiml jsem si, že mě točí na kameru. 18. března, 1959: Mám to! Asi se mnou natáčí film. Evidentně nízkorozpočtový, protože mi ti lakomci dávají jen tři cvrčky denně. 21. března, 1959: Celý den jsem chodil mezi angličákama u jakéhosi modelu stavení, mám sto chutí toho blba Kellogga kousnout! 23. března, 1959: Přísahám, jestli mě ještě jednou vytáhnou z terária, všechny je pohryzám, šmejdy! 25. června, 1959: Dnes mě vzali na premiéru i s teráriem. Byl to muzikál o jakémsi zpívajícím automechanikovi, než jsem usnul, mockrát jsem se na plátně neobjevil. Když tak nad tím přemýšlím, nakonec jsem rád, že jsem toho Kellogga nekousl, protože ostuda je mnohdy horší než smrt.. ()

Goldbeater

Jeden korovec mexický plazící se v miniaturách, jeden latexový pařát a pár ochotnických herců - tak málo stačilo k natočení sci-fi hororu o přerostlém ještěrovi. Je to teda od začátku do konce dost tupé (chvílemi to silně sklouzává k maloměstské soap opeře) a jako podle stokrát ohrané šablony - jakmile v úvodu padne řeč o nitroglycerinu, ihned si domyslíte, kam to celé směřuje - ale jako jednohubka v rámci nízkorozpočtových sci-fi 50. let to dopadlo dle očekávání. ()

Lima

Plakátové.info: POUZE PEKLO MOHLO SPLODIT TAK ENORMNÍ STVůRU!!! POUZE BůH BY JÍ MOHL ZNIČIT!!!___ O něco přijatelnější, než Kelloggův souputník THE KILLER SHREWS, přičemž oba filmy byly promítány během jednoho večera, za jednu koupenou vstupenku (v 50.letech poměrně častý jev u krátkých B-filmů). Možná je to sympatickým hlavním představitelem, možná těmi třemi docela pěknými písničkami, možná pestřejší vizuální stránkou, že se úplný průser nekoná. Každopádně, i zde je triková stránka zoufalá, v podstatě tu ani triky neexistují, poněvadž záběry „skutečného monstra“ (natočený pohyb ještěrky, která se mrcasí mezi miniaturami) jsou poslepovány s reálnými záběry ve filmu. Někdy docela k sobě pasují, někdy vůbec ne a celkově to vypadá nechtěně komicky. Interakce s živými postavami, ani zadní projekce, tu prostě neexistují. Asi se šetřilo, kde se dalo. ()

MM_Ramone

Ďaľší starý čiernobiely animal/horror, ďaľšie malé americké mestečko, ktorého obyvateľov terorizuje ďaľšia gigantická príšera. Pre tento krát je to akýsi varan. Či voľajaký jašter? Však pokiaľ ide o filmové triky, tak tie sú aj na tú dobu veľmi úbohé. Tiež ani ten trápny spievajúci automechanik môjmu hodnoteniu veru nepridal. Nepodarený teenagerský soft-horror, ktorého cieľová skupina je už dnes zaslúžilými dôchodcami. * ()