Invaze terordaktylů

Eric Edmonds

Geoff Reisner

Scénografie:

Chewie K. Darsow

Jedná se sice další céčkovou podívanou, ale tentokrát si dovolím tvrdit, že je to docela zábavná komedie s prvky černého humoru. Poslední dobou se na nás ze všech stran valili zástupy brakových monster filmů plných přerostlých krokodýlů, žraloků, chobotnic a hadů, ale 3rd Films se rozhodli jít proti proudu a nabídnout divákům poněkud odlišnější podívanou. Za což jsem jim vděčný, protože jsem se u tohoto kousku dokázal pěkně odreagovat. Ani jeden z hlavních hrdinů není žádný novodobý „Rambo“, ale spíše jde o dva obyčejné chlápky, kteří ač jsou dobráci, neprožívají zrovna šťastný život. Pití piva a koukání na pěkné ženské je jejich jedinou zábavou (hlavně pro Jonase). Jejich protipólem je bývalý voják a prvotřídní ochlasta Sampson, který v tomto příběhu hraje rovněž velice důležitou roli. Spíše než jeho vymyšlené historky mě dokázal rozesmát jeho arzenál zbraní, ale tak v Amerika je země neomezených možností. No a aby byla parta kompletní tak tu máme pohlednou servírku a její spolubydlící, která ráda platí vše v „naturáliích“. Velice zvláštní skupina postav, ale kupodivu mi jejich charakteristika vůbec nepřekážela a vyloženě mi nikdo z nich nevadil. Navíc jsem se díky nim i nejednou slušně zasmál. Terrordactyl tak na rozdíl od mnoha jiných „monster“ filmů splnil mé očekávání. To sice nebylo moc velké, ale rozhodně neodcházím zklamán. Pobavil jsem se u toho, odpočinul si a zároveň neodcházím nikterak zhnusen. 50%(12.9.2017)

• kaylin

„Terrordactyl“ je klasický béčkový film současné doby, což znamená, že je zde celkem velké množství triků, které jsou celkem špatné, ale ne natolik, aby vám to vyloženě vadilo. Vidí se snadno horší. Celková struktura filmu je spíše komediální, takže v tomhle horor prostě nehledejte. Musí se ale nechat, že na takovou ptákovinu se to celkem povedlo. Nic skvělého ale je to snesitelné.(29.8.2016)

Z vesmíru pořád něco padá a pořád skýtá mnohá nebezpečí. Tentokrát to jsou Pterodaktylové a protože dva maníci sebrali někde za městem jedno vejce, neberou si z nikým servítky. A apokalypsa může začít. Televizní sci-fi se drží komiksového vyprávění a jedná se především o komedii. Chování, komentování a dialogy pěti lidí bojujících s obrovskými vetřelci jsou plné vtipu a naivity, které pobaví. Po dějové stránce samozřejmě bez logiky, ale takové už komiksy a komedie prostě jsou. CGI po výtvarné stránce povedené, jen ta animace a dosazení do reálného obrazu má ještě nějaké mouchy. Popkornová televizní zábava dle SyFy. Nic víc, nic míň. https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BYTM5YzI5ZDMtNzUwNC00ZDU3LTk1NGEtNjM5ZTljOGIyNjQ4L2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyMTA3Mzg2NzU@._V1_SY1000_CR0,0,666,1000_AL_.jpg(28.2.2017)

[5. Kladenský festiválek] "Vy jste nějaký zřícený astronaut? " Terrordactyl je jeden z lepších béčkových movie. Srší humorem, efekty jsou ucházející (když to porovnám s ostatními filmy tohoto rázu), dobré figuríny a herci, kteří si to opravu užívali. Hlavně Jason Tobias byl skvělý, každý jeho ksicht a komentář prostě neměl chybu. Další film, který se zařadil do mých oblíbených béčkových filmů :)(11.5.2019)

Ušlo to. Nevím jestli to místy mělo být vtipný nebo ne, ale to nevadí, já se celkem bavil. Akorát bych to teda nedělal jako komedii, ale prostě béčko, nad kterým se zasmějeme stejně. TOP hlášky: "Jak se liší kámen ze země od kamene z vesmíru?"- "Asi, že spadnul z vesmíru." / "Rozdělíme si lup napůl. Ten tvůj nápad byl napůl přiblblej." / Nemůžeme se schovat baru? Když piju, je mi líp." / Z usušenejch kravinců je nejlepší střelný prach."(10.3.2018)