Invaze terordaktylů

Eric Edmonds

Geoff Reisner

Scénografie:

Chewie K. Darsow

Docela hlína. Herci, vzodr svým sakra nízkým limitům, to docela zvládají a stran komedie tu kromě kouzla nechtěného překvapivě funguje i kouzlo chtěného. No a překvapil i vizuál pteroptáků. Ne že by to byla nějaká pastva pro oči, ale na Asylum to byl nadprůměr. Navíc ty dvě brunety byly fakt hezký. Pohodový průměr. 50%(10.3.2018)

Z vesmíru pořád něco padá a pořád skýtá mnohá nebezpečí. Tentokrát to jsou Pterodaktylové a protože dva maníci sebrali někde za městem jedno vejce, neberou si z nikým servítky. A apokalypsa může začít. Televizní sci-fi se drží komiksového vyprávění a jedná se především o komedii. Chování, komentování a dialogy pěti lidí bojujících s obrovskými vetřelci jsou plné vtipu a naivity, které pobaví. Po dějové stránce samozřejmě bez logiky, ale takové už komiksy a komedie prostě jsou. CGI po výtvarné stránce povedené, jen ta animace a dosazení do reálného obrazu má ještě nějaké mouchy. Popkornová televizní zábava dle SyFy. Nic víc, nic míň. https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BYTM5YzI5ZDMtNzUwNC00ZDU3LTk1NGEtNjM5ZTljOGIyNjQ4L2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyMTA3Mzg2NzU@._V1_SY1000_CR0,0,666,1000_AL_.jpg(28.2.2017)

• Colonist

Název je na filmu tím nejlepším. Bohužel to není klasický příšerný céčkový monster film, ale v podstatě jde o parodii tohoto žánru. Já mám rád tyto filmy "vážné" a zábavně špatné, ne když je to cíleně komedie a tvůrci si z toho, jak je to debilní, sami střílejí a úmyslně to dělají co nejstupidnější. Není to prostě přirozeně blbé, takže to pro mě postrádá to kouzlo. Je to jen blbé a otravné. Takže jsem se nebavil. Jednu hvězdičku dávám za pár slušných hlášek a za netypického hlavního hrdinu Jonase.(23.4.2020)

Jedná se sice další céčkovou podívanou, ale tentokrát si dovolím tvrdit, že je to docela zábavná komedie s prvky černého humoru. Poslední dobou se na nás ze všech stran valili zástupy brakových monster filmů plných přerostlých krokodýlů, žraloků, chobotnic a hadů, ale 3rd Films se rozhodli jít proti proudu a nabídnout divákům poněkud odlišnější podívanou. Za což jsem jim vděčný, protože jsem se u tohoto kousku dokázal pěkně odreagovat. Ani jeden z hlavních hrdinů není žádný novodobý „Rambo“, ale spíše jde o dva obyčejné chlápky, kteří ač jsou dobráci, neprožívají zrovna šťastný život. Pití piva a koukání na pěkné ženské je jejich jedinou zábavou (hlavně pro Jonase). Jejich protipólem je bývalý voják a prvotřídní ochlasta Sampson, který v tomto příběhu hraje rovněž velice důležitou roli. Spíše než jeho vymyšlené historky mě dokázal rozesmát jeho arzenál zbraní, ale tak v Amerika je země neomezených možností. No a aby byla parta kompletní tak tu máme pohlednou servírku a její spolubydlící, která ráda platí vše v „naturáliích“. Velice zvláštní skupina postav, ale kupodivu mi jejich charakteristika vůbec nepřekážela a vyloženě mi nikdo z nich nevadil. Navíc jsem se díky nim i nejednou slušně zasmál. Terrordactyl tak na rozdíl od mnoha jiných „monster“ filmů splnil mé očekávání. To sice nebylo moc velké, ale rozhodně neodcházím zklamán. Pobavil jsem se u toho, odpočinul si a zároveň neodcházím nikterak zhnusen. 50%(12.9.2017)

[5. Kladenský festiválek] "Vy jste nějaký zřícený astronaut? " Terrordactyl je jeden z lepších béčkových movie. Srší humorem, efekty jsou ucházející (když to porovnám s ostatními filmy tohoto rázu), dobré figuríny a herci, kteří si to opravu užívali. Hlavně Jason Tobias byl skvělý, každý jeho ksicht a komentář prostě neměl chybu. Další film, který se zařadil do mých oblíbených béčkových filmů :)(11.5.2019)