Neznámá dívka

• Belgie La Fille inconnue (více)

Jenny (Adèle Haenel) je lékařkou, která provozuje malou praxi po svém starém a nemocném mentorovi. Ambiciózní mladá žena se chystá na velký kariérní skok – přestup na významnou kliniku a prestižní oddělení. Když se jednoho dne večer rozezní v její ordinaci zvonek, Jenny nereaguje. Je po ordinačních hodinách a má dost práce s nejistým Julienem (Olivier Bonnaud), který u ní vykonává praxi. Ráno se dozví, že neznámá dívka, kterou nepustila dovnitř, byla opodál nalezena mrtvá, nejspíš zavražděná. Hnána výčitkami svědomí se Jenny pokouší vypátrat její identitu. Nepřiznaně v ní ale hlodá i touha odhalit pachatele brutálního činu. (Film Europe)

CamilleC

Po roční pauze uvedli bratři Jean-Pierre Dardenne a Luc Dardenne opět vynikající snímek, kterým dokazují, že mají stále co říct na poli psychologicky laděných dramat. Scenáristicky se snímek přibližuje starším filmům této režijní dvojice, kdy příběh odstartuje zločin či nešťastná událost, která hlavním aktérům fatálně zasáhne do života. Poté již můžeme pozorovat pozvolnou proměnu hlavních hrdinů, destrukci jejich vztahů a sledovat, jak dokáží čelit zničujícímu pocitu viny. ()

mart93

Prostě takovej jakoby příběh no.. Ale díval jsem se na to když mi nebylo dobře takže to nemůžu férově ohodnotit.. ()

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes