poster

Neznámá dívka

 • Belgie

  La fille inconnue

 • Francie

  La fille inconnue

 • Slovensko

  Neznáme dievča

 • Velká Británie

  The Unknown Girl

Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama

Belgie / Francie, 2016, 113 min (Alternativní: 106 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosi
  ***

  Dardennovci opět tam, kde jim to jde nejlépe. To jest mezi společenskými a morálními vazbami a s kamerou od prvního do posledního záběru přilepenou na hlavní hrdince. Mám jejich filmy rád, jenže příběh, jehož nosné téma je vražda a tajemství, nesmí být jednoduše takhle intimní a klidný. Pak musím dodat, že se stal docela nudným.(21.5.2017)

 • Othello
  **

  Tohle neni film, tohle je teze. Postavy jsou odfláknuté, dialogy na první dobrou, kamera pracuje celou dobu jenom s jedním plánem, pohodlně vždy usazeném ve středu záběru a ta proklamovaná sociální civilnost nejspíš funguje na canneské buržousty, kteří nikdy neměli potřebu navštívit maloměstskou kliniku či se setkat s jejími problémy a pacienty.(2.8.2017)

 • cmuchalprvni
  ****

  Od bratrů Dardennových jsem viděl pouze předchozí Dva dny, jedna noc, nemám tedy moc širokou oblast s čím porovnávat. Jenny (hlavní postava) mi svým jednáním připomíná Sandru z již zmíněného snímku. Doktorka nespoléhá na policejní vyšetřování, sama na vlastní pěst umanutě hledá pravdu o totožnosti Neznámé dívky. Nezalekne se výhrůžek, stojí si za svými postoji a nevzdává se. Kamera civilně bez artových záměrů snímá. Nejslabší částí filmu je paradoxně závěr a jeho koncept na mě jednoduše nezapůsobil, nechal mě chladným. Oproti závěru je ale velmi dobrý zbytek filmu, ve kterém dochází ke spoustě intrikám, nepředvídavému, dech beroucímu a neobyčejnému ději. I po hodinách dehydratace, půstu a projekcích filmů Fuocoammare a Po bouři jsem na Neznámé dívce neusnul a pozornost neztratil. Těším se na další program BE2CAN!!!(9.10.2016)

 • anicin
  **

  Už mě otravuje a unavuje Dardennovské sociálno. Všechno musí být sociální. Drama je sociální. Zápletka je sociální. Všechny postavy jsou sociální. Interiéry jsou sociální, exteriéry jsou sociální. V pohodě napsaný příběh je strašně sociální a tím pádem únavný. Bratři, prosím už příští rok netočte, pokud to bude další stejný film, děkuji.(17.10.2016)

 • Morholt
  ***

  Ono je to přesně jak píše Matty. Nejsilnější je film ve chvílích, kdy ukazuje doktorku při práci. Na tom jejím neosobním přístupu k pacientům je něco podmanivého a nepamatuji si, že by mě někdy něco tak rutinního a obyčejného dokázalo upoutat. Adéle Haenel byla v tomto případě milionovou trefou. Jenže o co je silnější linie lékařská, o to slabší je ta pátrací. Na mě tady bylo až moc náhod, což by se ještě dalo překousnout, ale jestliže mi v jedné rovině ta absence emocí seděla, tak v té druhé jsem emoce postrádal. Navíc závěr s přiznáním byl příliš vykonstruovaný a celkový dojem hodně pokazil. 55%(20.5.2017)

 • - Pôvodne mala byť obsadená do hlavnej ženskej úlohy Marion Cotillard. Bratia Dardennovci sa nakoniec rozhodli pre 14 rokov mladšiu Adèle Haenel. (classic)

 • - Po projekcii na festivale v Cannes sa bratia Dardennovci rozhodli urobiť ešte niekoľko zmien, čoho výsledkom je o 7 minút kražšia verzia, oproti tej festivalovej. (classic)