poster

Aloys

 • Švýcarsko

  Aloys

Drama

Švýcarsko, 2016, 91 min

Režie:

Tobias Nölle

Scénář:

Tobias Nölle
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jhrasko
  *

  Nesympatické, psychedelické, voyersky úchylné. Zlý štart 51.kviff.(12.7.2016)

 • Taub.
  *****

  Jen těžko si vybavím film, který by mě po technické stránce uhranul tak jako Aloys. Ať už je řeč o první (poněkud temnější a melancholičtější) nebo druhé (vyloženě snové a pohlcující) polovině, každý záběr a každý nepatrný šelest ve filmu sedí přesně na svém místě a působí přesně tak, jak má působit. Co se týče příběhu, je třeba nenechat se ze začátku odradit tím, že není "čeho se chytit", protože se postupně vyvine do takových absurdit a haluzí, až z toho občas jde člověku fakt hlava kolem. Je už pak jen na vás, jestli se vám to líbí či ne, ale pro mě je Aloys téměř omamujícím zážitkem, ačkoliv v něm nemám tak docela jasno. Za vypíchnutí stojí samozřejmě také herecký výkon Georga Friedricha.(2.7.2016)

 • Malarkey
  ***

  Aloys má hodně smutný život. Měl ale to štěstí, že Tobias Nölle se ho rozhodl zfilmovat. Po audio a video stránce totiž nemá chybu. No a jak to tak bývá, tak první část filmu se rozjíždí na hodně solidní vlně, která baví, aby se následně stočila vážnějším směrem a snažila se nám předat i nějaké to poselství. Jenže bohužel závěr mi vyšel do totálního prázdna a tak nezbývá nic jiného, než si zavzpomínat na první půlku filmu a na tu druhou radši už nemyslet. Jeden z těch filmů, kde forma převýšila námět.(31.3.2017)

 • dubinak
  ****

  Velké festivalové překvapení. Aloys je strašně příjemný film, troufám si říct, že pro dost obsáhlé publikum a nemůže nikoho úplně urazit. Vše začíná velice nenásilně. Po audiovizuální stránce byla opravdu balada tento film sledovat. Interiéry i exteriéry jsou vybrány velmi pečlivě, vše má charakter a své kouzlo. Nejvíc mě ale zpočátku ohromil výborný humor, který v Aloysovi zazníval v podstatě celou stopáž. První polovinu považuji za tu lepší. Nemůžu ale říct, že druhou by mě film nějak zklamal. Jen se na to divák musí dívat z nekritického úhlu a nechat se unášet fantazií a melancholickými momenty tamních postav. Georg Friedrich zahrál úžasného pedanta a postaral se o zábavu téměř sám. Pokud by měl humor být ve všech švýcarských komediálních dramatech stejně dobrý jako tady, určitě se nebudu vyhýbat dalším kouskům z tohoto evropského kouta. KVIFF 2016(7.8.2016)

 • Jhershaw
  ****

  Asi nejmelancholičtější fim, co jsem viděl za hodně dlouhou dobu. Líbilo se mi, že ačkoliv přechází mezi realitou a sněním, působí to lehce, nenásilně, a hlavně povětšinou přehledně. Výborný Georg Friedrich.(6.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace