Mastnej škrtič (festivalový název)

The Greasy Strangler

Mårten Tedin

Andrew Hung

Mark Burnett

Scénografie:

Jason Kisvarday, Kelsi Ephraim (set dekoratér)

Je brakový Hosking novým duchovným pokračovateľom Johna Watersa? Greasy strangler ho pripomína oplzlosťou a prehrávaním hercov, prácou s cringom zas pripomína filmy Quentina Dupieux. Oproti obom je však výrazne menej sofistikovaný. Čo je škoda pretože obsahuje mnoho nápadov a len ťažko zabudnuteľných momentov. Akékoľvek hodnotenie od odpadu po 4* je obhájiteľné. Za mňa tak 2,5* zaokrúhlené hore kvôli slabosti pre úchyláčiny. Bullshit artist.(6.2.2020)

• *CARNIFEX*

Dal som sa napašmať názormi, že sa jedná o hnus z ktorého je divákovi špatne. Vsádzal som práve na tento fakt, že keď nič, tak aspoň uvidím niečo, čo ma po dlhšom čase pobúri. Bohužiaľ, nestalo sa. Je to skôr žalostne trápne, než v skutku hororové, kedy by divák aspoň z pohľadu gore dostal nejakú tu odmenu. Ide však o recesiu, kedy si samotná story spolu s hereckým obsadením nerobí piču len zo samých seba, ale hlavne z diváka samotného. Toto nemôže zapôsobiť ani ako originálny pokus, nie to ešte "niečo", čo má dlhodobo zakotviť v mysli "poslucháča" - 30%(15.10.2016)

• Bloody13

Tohle je opravdu MEGA úchylárna, kterou s největší jistotou už v životě neuvidim. Těžko vydržet pohled na tři takhle bizarní existence, které však u diváka nevyvolají smích, soucit ani lítost, nýbrž jen hnus a trapnost. Pokud vám teda nevadí dědek s velkym chujem, jeho retardovanej synátor, tlustá mařka s bobrem a povadlýma kozama, pojídání očních bulv a celkově fekální humor. Takže za co ta hvězdička? Za hudbu: je sice otravně monotónní, ale neuvěřitelně vlezlá a dost možná si jí budete nějakou tu chvíli v duchu broukat, než usnete. Anebo vám z ní praskne hlava.(21.11.2016)

Otec so synom sprevádzajú návštevníkov po ich meste. Počas jednej obchôdzky si všimnú ženu, ktorá sa im zdá príťažlivá a aj ona má záujem o syna. Dohodnú sa na schôdzke a už o pár dní sa v ich dome konečne objaví žena. To však neznamená, že sa veci zmenia k lepšiemu. Táto žena spôsobuje len ďalšie problémy v ich vzťahu a to ešte nie je najhoršou vecou, ktorá sa stala. V okolí sa totiž pohybuje sériový vrah, ktorý vraždí ich známych. - Je to naozaj nesmierne odporné, čo však bolo cielom tvorcov, takže sa to dá asi považovať za vydarenú záležitosť. Už po režisérovom segmente G is for Grandad z ABCs of Death 2 som mal pocit, že s ním niečo nie je v poriadku. Po tomto celovečernom projekte si myslím, že ho v detstve zneužíval starý otec a snaží sa týmito nechutnými dielami poukázať na takéto problémy, pretože sa vlastnej traumy stále nezbavil. Mne sa celkom páčil aj príbeh a pôsobivý soundtrack, ktorý hral každú chvílku, ale aj tak sa mi nezdal otravný. Určite však musím dodať, že k tomuto dielu sa už nikdy nepriblížim.(15.10.2016)

• darkrobyk

Mám rád divné a vybočující filmy, každý ale není John Waters. Raději vodopády umělé krve, než jeden trapný umělý penis a banda křivejch hub k tomu. Jo, možná bych mohl dát hvězdu za vyletující oční bulvy, ale ty neskutečné kecy o ničem ji zašlapávají. Dohadování se tří imbecilů u automatu o tom, z čeho jsou bramborové lupínky, mi vtipné nepřišlo ani na chvíli... Pokud bych chtěl někoho ztrestat, přivážu ho k židli, na víčka mu dám jehly (jako Argento v Opeře) a pouštím mu tuhle zhovadilost do kola...zlatý německý nekromantický domácí underground.(28.2.2017)

• - Tuk použitý ve filmu je ve skutečnosti tapiokový pudink. (HellFire)

• - Všechny mužské genitálie ve filmu jsou falešné. (HellFire)

• - Prvotní verze filmu měl dvě a čtvrt hodiny. (HellFire)