Mastnej škrtič (festivalový název)

The Greasy Strangler

Andrew Starke, Elijah Wood

Mark Burnett

Scénografie:

Jason Kisvarday

Snímek „Mastnej škrtič“ je prostě snímek pro fajnšmekry bizarního filmu. Je to trochu slasher, ale ještě více je to romantické drama o vztahu k jedné ženě, kterou mezi sebou sdílejí otec a syn, kdy ale syn z tohohle moc nadšený není. Film není vyloženě explicitní, kamera zde není hardcore, více má upoutat to, jak jsou postavy vedeny, jak je příběh zvláštní, jak je podivné to, co se děje. A to se daří.(15.8.2018)

Otec so synom sprevádzajú návštevníkov po ich meste. Počas jednej obchôdzky si všimnú ženu, ktorá sa im zdá príťažlivá a aj ona má záujem o syna. Dohodnú sa na schôdzke a už o pár dní sa v ich dome konečne objaví žena. To však neznamená, že sa veci zmenia k lepšiemu. Táto žena spôsobuje len ďalšie problémy v ich vzťahu a to ešte nie je najhoršou vecou, ktorá sa stala. V okolí sa totiž pohybuje sériový vrah, ktorý vraždí ich známych. - Je to naozaj nesmierne odporné, čo však bolo cielom tvorcov, takže sa to dá asi považovať za vydarenú záležitosť. Už po režisérovom segmente G is for Grandad z ABCs of Death 2 som mal pocit, že s ním niečo nie je v poriadku. Po tomto celovečernom projekte si myslím, že ho v detstve zneužíval starý otec a snaží sa týmito nechutnými dielami poukázať na takéto problémy, pretože sa vlastnej traumy stále nezbavil. Mne sa celkom páčil aj príbeh a pôsobivý soundtrack, ktorý hral každú chvílku, ale aj tak sa mi nezdal otravný. Určite však musím dodať, že k tomuto dielu sa už nikdy nepriblížim.(15.10.2016)

Nářez kombinující různé kategorie do jednoho slizského guláše. Ten určitě zahrnuje hnuso-filmy, jako jsou níže zmínění Pink Flamingos nebo Bad Taste (1987). Samozřejmě, že jsou tam sranda zabití à la TROMA (fetish v opékání očních bulev...). Ovšem přidává i komediální prvky díky nalazení na disco vlnu, opakovaným vtipům a jiným. Samozřejmě, pořád jde o film, kde pro jeho sledování nesmí být obsah alkoholu v krvi roven 0. "Hootie tootie, disco cutie!"(6.7.2016)

• darkrobyk

Mám rád divné a vybočující filmy, každý ale není John Waters. Raději vodopády umělé krve, než jeden trapný umělý penis a banda křivejch hub k tomu. Jo, možná bych mohl dát hvězdu za vyletující oční bulvy, ale ty neskutečné kecy o ničem ji zašlapávají. Dohadování se tří imbecilů u automatu o tom, z čeho jsou bramborové lupínky, mi vtipné nepřišlo ani na chvíli... Pokud bych chtěl někoho ztrestat, přivážu ho k židli, na víčka mu dám jehly (jako Argento v Opeře) a pouštím mu tuhle zhovadilost do kola...zlatý německý nekromantický domácí underground.(28.2.2017)

• pornogrind

Že je to úchylárna o tom není pochyb. Na druhou stranu jsem viděl daleko úchylnější, ujetější a celkově zvrhlejší a hlavně vtipnější úlety. Tohle sice může ze začátku bavit, ale postupem času se to přejí a už jen čekáte na konec. V podstatě je to film o ničem, kterej se snaží zaujmout svou ujetostí. Na mě je to ale dost málo. Slabší 2 hvězdy. Zlatá TROMA.(5.3.2017)

• - Prvotní verze filmu měl dvě a čtvrt hodiny. (HellFire)

• - Všechny mužské genitálie ve filmu jsou falešné. (HellFire)

• - Tuk použitý ve filmu je ve skutečnosti tapiokový pudink. (HellFire)