poster

Okovy moci

 • USA

  Chain of Command

 • Slovensko

  Okovy moci

Akční / Thriller

USA, 1994, 91 min

Režie:

David Worth

Kamera:

Avi Koren

Producenti:

Allan Greenblatt

Scénografie:

Kuli Sander

Kostýmy:

Ada Levin
(další profese)
 • klerik
  **

  Jedna z lepších Dudikoffoviek. Teda je to céčko, ale pomerne málo sa tam kecá a veľa strieľa. Je to hlúposť, ale občas som mal pocit, že sa snažia o sympatický sarkastický tón, ale je dosť možné, že šlo o neplánovaný humor („Si dobrý. Si fakt dobrý.“ „Si píš.“). Ťažko povedať, aký bol zámer, ale pozerať sa to dalo. Samozrejme, ak záporáka, ktorý nosí rozpustené dlhé brčkavé vlasy, považujete za tú správnu recesiu...(7.1.2009)

 • lennyd
  odpad!

  Merill Ross (Michael Dudikoff) je jediným z přeživších útoku ozbrojeného komanda na ropnou společnost kdesi v africké zemi Qumir. Když se pokusí obrátit na odpovědné orgány, zjišťuje, že není komu věřit, a musí se spolehnout pouze sám na sebe (což samozřejmě Dudikoff umí), případně na místní vzbouřence (v čele s krásnou Mayou (Kene Tishman)... Tak toto byla teda pekelná krávovina. I když jsem něco takového čekal, stejně jsem si v zajetí filmového masochismu tento film musel pustit, a stejně (jako vždy) jsem toho litoval. Film neomlouvá ani datum vzniku, protože i v době okolo 94 i dříve se točily skvělé filmy, vezměme např. Komando. V rámci zachování duševního zdraví se tomuto filmu raději vyhněte velkým obloukem...(13.4.2009)

 • igi B.
  odpad!

  O.O.K.? K.O.!!! . . . Worth s cenou nulovou... :-( . . . Dudlik off... :-(( . . . Pičácký novácký dablink coby bonus. To není béčko. To je brčko. Určeno k dávení... Fuckt bezmoc. Kovaná... :-((( - - - - - (Chvíli sledováno v jakési prvomájové euforii na novoidní trdlovizi - zabaleno vypnuto po cca 30 minutách. Komentář zde záhy jako čtvrtý - 2.5.2008)(2.5.2008)

 • otík
  *

  Dudikoff opět ve své klasické roli otloukánka, který dostane pořádnou nakládačku a přesto vyhraje a přežije. Na úvod jako řadový zaměstnanec firmy s naftou v africké zemičce Qumir přežije bez potíží a bez povšimnutí teroristický útok (a předvede zneškodnění dvou lumpů), pak se zaplete do hry mezi CIA a Organizaci pro svobodný Qumir, aby nakonec zjistil, že vše je jen hrané divadlo pro převzetí moci nad ropou a důsledek touhy po zbohatnutí. Ještě že mu pomáhá sličná děva, pro kterou samopal je přítelem a boj z blízka hračkou. Zmatený děj zcela typický pro akční béčka své doby je podpořen "hvězdou" nižší svítivosti. Dudikoff předvede svůj standart, sem tam někoho bouchne, sem tam zastřelí, evidentně je ve formě. Bohužel za závěrečnou přestřelku, kde jako terminátor bez jakéhokoli krytí kosí všechny protivníky, si víc jak 20 % nezaslouží.(8.7.2008)

 • Flynn
  *

  Je to kravina jak mraky, odpovídající vysílacímu času. Český dabing nezklamal a posunul film do propadliště nejhorších sra...k. Jedno se však musí nechat, je to nejukecanější role Michaela Dudikova. :o) Pamatuju si ho z klasických béček jako American ninja kde jenom mlčel, a tady má monology i dialogy, nevídané....(9.4.2009)

 • - Posledná spolupráca Michaela Dudikoffa s produkčnou spoločnosťou Cannon. V rokoch 1985-1994 produkoval Cannon väčšinu Dudikoffových filmov. (m.a.t.o.)