Xenogenesis

všechny plakáty
Krátkometrážní / Sci-Fi / Experimentální
USA, 1978, 12 min

Tento krátkometrážní film odehrávající se v budoucnosti pojednává o posádce vesmírné lodi, jež narazí při svých cestách na neznámý komplex. Rozhodnou se jej prozkoumat, avšak brzy doplatí na svojí zvědavost a narazí na něco, co nečekali. Za svojí zvědavost možná zaplatí i životem. XENOGENESIS se stal úplně prvním filmem Jamese Camerona. (-Marc-)

Ombak▼Penari

Jako zajímavost o počátcích tvorby Jamese Camerona hodné shlédnutí, jinak na tom není co hodnotit, je to pouze ukázka možností pro zamýšlenou a nikdy nerealizovanou space operu, promítaná potenciálním investorům. Xenogenesys nakonec posloužil Cameronovi při hledání svého prvního uplatnění ve filmovém průmyslu a zajistil mu pozici tvůrce maket pro snímek "Sador, vládce vesmíru", kde se velmi rychle vypracoval na vyšší pozice a započal tak svou famózní filmovou kariéru. ()

JimiH

Technické výborné, ale jinak mě to vůbec neoslovilo... Jimova pozdější tvorba je jak známo podstatně zajímavější. ;-) ()

Torgal

Dnes je tento kraťas zaujímavý jedine tým, že je to prvotina dnes už legendárneho Železného Jima. V podstate sa vzpiera hodnoteniu, lebo jeho jediným zmyslom bola len prezentácia technických možností a príbeh, či aspoň ukončenie, to vôbec nemá. Atmosféru má ale dobrú a je fascinujúce sledovať paralely medzi týmto snímkom a Cameronovou neskoršou tvorbou. ()

Jablek

Na amatérský projekt a ješte k tomu z roku 1978 velice ambiciózní...jde vidět, že se Cameronovi už tenkrát asi honily hlavou základy terminátora. Je to krátké scifi, které se odehrává ve světě podobném Tronu a soubojem strojů připomíná legendární Cestu do pravěku :) Co mě ale dost překvapilo, tak to byl ten podivnej konec a ten týpek visící ze stěny se mohl taky trošku víc snažit :D ()

SatuPeka

Na amatérský film začínajícího autora po technické stránce zajímavé. Funguje to ale spíš jako nějaké technické demo než plnohodnotný kraťas. ()

inmax

Nějak nechápu ten konec.. asi mu už na něj nezbyli peníze :) Dějově docela nuda, ale vzhledem k dost omezenému rozpočtu a roku vzniku slušná podívaná. ()

MaxForValue

Skvelý Cameronov kraťas, ktorý mi pripomenul starý Star Trek a ktorým sa možno aj Cameron sám inšpiroval, kto vie. Vôbec by som sa nesťažoval, keby J.C. neskôr tento počin hlbšie rozvinul, keďže týchto 11 minút ma skutočne navnadilo. ()

kubilov

Začátky jak každé jiné, jen zde je už cítit, že to v budoucnu bude Jamese táhnout k sci-fi a velkoleposti. Slušný první krok. ()