poster

Černobyl po třiceti letech (TV film)

 • Česko

  Černobyl: 30 let poté

 • Německo

  Chernobyl: 30 Years On

 • anglický

  Chernobyl 30 Years On: Nuclear Heritage

Dokumentární

Německo, 2015, 54 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

 • Dzeyna
  ****

  Německo je asi nová Ukrajina. Jsem zvědavá, za kolik let všichni zmutujeme.(14.9.2019)

 • MM_Ramone
  **

  26. apríla 1986 vo štvrtom bloku ukrajinskej jadrovej elektrárne v Černobyle prebiehala bežná simulácia vypadku elektriny, ktorá však mala fatálne následky. Personál porušil bezpečnostný protokol, v dôsledku toho sa tlak v reaktore dostal veľmi rýchlo mimo kontrolu. Došlo k obrovskej explózii. Bola to najväčšia atómová katastrofa v dejinách ľudstva. I tridstať rokov po tejto hroznej udalosti je Černobyl a jeho okolie stále nebezpečnou, rádioaktivitou zamorenou oblasťou. **(5.6.2016)

 • Rominator
  ***

  Základní rám nového černobylského sarkofágu má hmotnost 29000 tun a jedná se o největší mobilní stavbu na světě. V současnosti je na světě asi 400 jaderných elektráren ve více jak 30 zemích. Dokument se nezabývá pouze Černobylem, ale zavítá také do Německa, kde řeší problém s konečným uložištěm jaderného odpadu. Od roku 1990 na demontáži odstavené elektrárny v německém Lubminu pracuje 700 inženýrů, počítalo se s tím, že radioaktivní materiál bude odstraněn za 18 let, ale po 25 letech je hotovo 70%. Starý solný důl v Asse od roku 1978 slouží jako uložiště radioaktivního odpadu, ale vyskytl se problém s prosakující vodou z nadloží, která zaplavuje skladovací prostory a dochází ke kontaminaci... Animované a skutečné záběry ze stavby sarkofágu stojí za to, ale dokument mohl být delší a některým věcem se mohl věnovat více.(1.5.2016)

 • DruidKarel
  ****

  1615. hodnocený film:(9.10.2016)

 • Rodriguez
  ****

  Škoda, že se dokument nezabývá černobylem po celou svoji stopáž. Dokument spíše poukazuje na jadernou energetiku jako takovou. Uložením nebezpečného odpadu a na jeho dopad na životní prostředí. Ale na toto téma by se dalo natočit daleko více dílů a né to celé zaplácnout do necelé hodiny skvělého dokumentu, škoda. Ale i tak velmi dobré. 75%(3.4.2017)

 • IvcaSammet
  **

  Ze začátku se tento dokument jevil vcelku kvalitně. Dokonce ani srovnávání s elektrárnou v Německu mi nijak nevadilo, dokud se neukázalo, že se dokument zaměřuje hlavně na onu Německou elektrárnu a že je vlastně Černobyl pouhou zástěrkou na to, aby tento dokument získal alespoň nějakou sledovanost. Fakty i záběry omílané dvacetkrát dokola, opravdu zajímavých informací se divák dozví sotva hrstku. Vcelku velké zklamání.(2.4.2017)

 • Gulde
  ***

  Přijde mi, že tenhle dokument se tím Černobylem jen maskuje. Kdyby se totiž jmenoval "Ukončeme jaderné elektrárny", moc pozornosti by nepřilákal. Jsou tam zajímavé věci a záběry, ale ta protijaderná rétorika to hodně sráží a dělá z jinak slušného dokumentu agitační snímek.(15.12.2016)

 • barrahir
  ***

  Ani by mi nevadilo, že je to napůl o Německu, i když bych si to radši poslechl odděleně, ale hlavní problém dokumentu je, že při střizích mezi Německem a Černobylem vám každou informaci zopakují desetkrát.(9.5.2019)

 • Amper01
  ***

  Ač část s problémovým úložištěm a likvidací staré elektrárny svým způsobem zajímavá byla, stejně mě mrzelo, že celá stopáž nebyla věnována tomu, co by člověk dle názvu očekával - Černobylu.(9.8.2018)

 • zubrik66
  **

  Havária černobyľskej atomovej elektrarne bola a stale je obrovskou katastrofou. Avsak tento dokument nevie cim chce byt. Vychadza z cernobylu, ale zaobera sa uskladnenim jadroveho odpadu v Nemecku.(6.12.2016)

 • williamriker
  **

  Účelně vybrané záběry, rozhovor s Greenpeace, jaderná energie je obrovský problém a riziko... atd. Snímek s Černobylem moc společného nemá, protijaderný dokument s pachutí ekoterorismu, škoda.(18.12.2016)